Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Клетки за гулдови амадини - размери

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот refab » Чет Окт 11, 2012 3:41 pm

Paulina написа:
stoianov написа:.....Ако имах 20 двойки, трябваше да се самоубия......

Е , при мене прихвъркват все още някъде около 80/90 зеброви амадини , които от две години не съм размножавала , с целта мааалко да им се намали бройката ...... Никога не съм си помисляла , че притежаването на тези птици може да доведе някой до идеята да погледне репичките отдолу ....... :think:


Зебровите амадини, особено техните разни хубави и интересни мутации, са си изцяло пълноценни и общо взето равностойни на всички останали екзотични птици. Е, в интерес на истината, има по-интересни и хубави други видове птици от съвсем обикновените и отглеждани без добра грижа и внимание екземпляри от този вид.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот stoianov » Чет Окт 11, 2012 11:28 pm

refab написа:
Paulina написа:
stoianov написа:.....Ако имах 20 двойки, трябваше да се самоубия......

Е , при мене прихвъркват все още някъде около 80/90 зеброви амадини , които от две години не съм размножавала , с целта мааалко да им се намали бройката ...... Никога не съм си помисляла , че притежаването на тези птици може да доведе някой до идеята да погледне репичките отдолу ....... :think:


Зебровите амадини, особено техните разни хубави и интересни мутации, са си изцяло пълноценни и общо взето равностойни на всички останали екзотични птици. Е, в интерес на истината, има по-интересни и хубави други видове птици от съвсем обикновените и отглеждани без добра грижа и внимание екземпляри от този вид.


:lol: Това за репичките не го бях чувал.
Ами какво да кажа, финките са на жена ми, гледат се във къщи в отделна стая заедно с канарите ми.Абе с две думи, много гюрултия дигат за размерите си.Не мога да си представя ако са 80/90 как е, но и тези ми стигат.Виж канарите са друга работа...

Колега refab, би ли пояснил?
Значи според теб зеброви амадини, канарчета, папагали и всички останали екзотични птици са равностойни? :think:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот Paulina » Пет Окт 12, 2012 1:11 am

stoianov написа: :lol: Това за репичките не го бях чувал.
Ами какво да кажа, финките са на жена ми, гледат се във къщи в отделна стая заедно с канарите ми.Абе с две думи, много гюрултия дигат за размерите си.Не мога да си представя ако са 80/90 как е, но и тези ми стигат.Виж канарите са друга работа...

Колега refab, би ли пояснил?
Значи според теб зеброви амадини, канарчета, папагали и всички останали екзотични птици са равностойни? :think:

Има още много неща , за които не си чувал :D
Една позната си остави канарите или по-точно ги размени за зебрички - и това се случва на този свят !
Какво значи "равностойни" ? Какво измервате тук - колко сребърника струват или колко са ценни за някого ? И ще видим ли някой ден снимки на гулдите ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот refab » Пет Окт 12, 2012 11:17 am

stoianov написа:
refab написа:..............

Зебровите амадини, особено техните разни хубави и интересни мутации, са си изцяло пълноценни и общо взето равностойни на всички останали екзотични птици. Е, в интерес на истината, има по-интересни и хубави други видове птици от съвсем обикновените и отглеждани без добра грижа и внимание екземпляри от този вид.

...........................

Колега refab, би ли пояснил?
Значи според теб зеброви амадини, канарчета, папагали и всички останали екзотични птици са равностойни? :think:


Както виждаш, съм отбелязал, че са относително равностойни. Второ, обърнал съм внимание, че има изложбени зеброви финки и мутации, които са определено по-интересни от най-обикновените. Освен това, за да ме разбереш по-добре, ще ти дам следния пример - ако сравним някой "плевел", трън или нещо от този вид с някое цвете, традиционно превъзнасяно като много хубаво, в определен план красотата на второто не е чак толкова по-голяма от тази на едно обикновено и "банално" зелено растение. Просто, такова едно обикновено растение е носител на не малка собствена красота, а зависи и какви очи го гледат!

Ето снимка на едната мъжка гулдова амадина - червеноглава, с бледолилави гърди (с бял фактор!?). Има пръстен, от който се разбира, че е от руски отглеждач:

Изображение

Впрочем, в чужбина се продават специални клетки за снимки. те са с плътни прозрачни стени.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот stoianov » Пет Окт 12, 2012 11:28 pm

Paulina написа:
stoianov написа: :lol: Това за репичките не го бях чувал.
Ами какво да кажа, финките са на жена ми, гледат се във къщи в отделна стая заедно с канарите ми.Абе с две думи, много гюрултия дигат за размерите си.Не мога да си представя ако са 80/90 как е, но и тези ми стигат.Виж канарите са друга работа...

Колега refab, би ли пояснил?
Значи според теб зеброви амадини, канарчета, папагали и всички останали екзотични птици са равностойни? :think:

Има още много неща , за които не си чувал :D
Една позната си остави канарите или по-точно ги размени за зебрички - и това се случва на този свят !
Какво значи "равностойни" ? Какво измервате тук - колко сребърника струват или колко са ценни за някого ? И ще видим ли някой ден снимки на гулдите ?


Извинавай, познаваме ли се?И как го реши това г-жо Paulina, като прочете всичките ми 87 мнения ли?Как може да знаеш що за човек съм, какво знам и какво не знам, какво съм чувал и какво не, след като даже не си ме виждала?Или и ти се надценяваш като колегата refab......ааа или се казваше шесто чувство....

Въпреки всичко /написано/,аз уважавам колегата refab и не смятам повече да му развалям темата.
Моето мнение е, че няма такова нещо като малка клетка, или голяма клетка.Клетката си е клетка, направена е да ЗАТВАРЯШ нещо вътре и никога не може да бъде достатъчно голяма.Може би само гълъбарите занимаващи се с летачи, ще ме разберат за какво говоря...чувството да видиш птицата свободна, в небето, там където и е мястото.А който не ме разбира.... това е вашата тема, да си говорите за размери, клетки и нещата от живота.....

пп.Дядо ми/на 80 години/ обичаше да казва "Много работи знам и много незнам".......
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот Мъро » Пет Окт 12, 2012 11:49 pm

Тя Полито знае и разбира от всичко :wink:
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот Paulina » Съб Окт 13, 2012 12:45 am

stoianov написа: Извинавай, познаваме ли се?И как го реши това г-жо Paulina, като прочете всичките ми 87 мнения ли?Как може да знаеш що за човек съм, какво знам и какво не знам, какво съм чувал и какво не, след като даже не си ме виждала?Или и ти се надценяваш като колегата refab......ааа или се казваше шесто чувство....

Въпреки всичко /написано/,аз уважавам колегата refab и не смятам повече да му развалям темата.
Моето мнение е, че няма такова нещо като малка клетка, или голяма клетка.Клетката си е клетка, направена е да ЗАТВАРЯШ нещо вътре и никога не може да бъде достатъчно голяма.Може би само гълъбарите занимаващи се с летачи, ще ме разберат за какво говоря...чувството да видиш птицата свободна, в небето, там където и е мястото.А който не ме разбира.... това е вашата тема, да си говорите за размери, клетки и нещата от живота.....

пп.Дядо ми/на 80 години/ обичаше да казва "Много работи знам и много незнам".......


Да ти се прочитат всичките мнения е губене на време ! От както си започнал да пишеш в тази тема човек не може да прочете нищо друго , освен ненужно заяждане ! Що за човек си не мога да знам , но текстчета , като тези :

.........Само да не се окаже, че още си в период на размножаване..............
.....................по написаното от теб
съдя, че целият ти опит с отглеждането на птици се състои, от..................
.................Ако имах 20 двойки, трябваше да се самоубия......
..................Това за репичките не го бях чувал........
.....Или и ти се надценяваш като колегата......
.........Моето мнение е, че няма такова нещо като малка клетка...............


.......показват от самосебе си що за натура си ! Тук си , да са напишеш нещо свестно , а не да съдиш някого ! Дядо ти със сигурност е бил умен човек , при теб по-скоро ще е редно да се каже : Знам , че нищо не знам !



Модератор: Темата явно се изчерпа.
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Предишна

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron