Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Постелка за клетките и волиерите

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот nightingale » Нед Фев 14, 2010 3:43 pm

петър написа:Признавам си,че аз лично засега не спазвам това,но най-важното е птиците да не са в контакт с постелката.Каквато и да е постелката между нея и краката на птицата трябва да има разстояние около 2-3см и скара на която птиците да стъпват.Всички растителни постелки според мен са вредни за птиците,защото в тях има много гъбички и други микроорганизми причиняващи дихателни заболявания.Аз използвам вестник защото най ми пасва по размер за дъната на клетките,колеги използващи от по-едрите котешки тоалетни са споделяли,че в размножителния период птиците носят частици в гнездата и чупят яйцата.
Aз не съм съгласен ,че сухата трева крие риск от заболяване,но разбира се това си е мое мнение. Всъщност има ли значение каква ще бъде постелката ако дъното на кафеза прилича на ето това тук ???!!!. http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1790 ... BK9NxI.JPG А и още нещо. Как да разбирам това с използването на ''опасните растителни'' постелки за гнездов материал ??? - http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1975 ... AWSD91.JPG :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Dr. Velev » Нед Фев 14, 2010 3:45 pm

христо абаджиев написа:Надигам кокалите на тази стара тема с молба да попитам тези които бяха на последната изложба в Турция.Казаха ми че продавали там постеля от смлени царевични кочани.Някои вземал ли си е и какво представлява?

Продава се при Жоро Борса . Всяка съботоа я има на Подуенския пазар . Аз я ползвам от 2 години .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот петър » Нед Фев 14, 2010 7:27 pm

Тишо,
Благодаря за цитатите!И в двата случая виждаме,че имам птици и те се размножават успешно.Затова си позволявам и да давам акъл.А ти като съветваш за 15см суха трева би ли ни я показал и птички ли ще видим там или мишки някакви.Относно втората снимка с гнездото това е точно това което споделих -морска трева отвън и вестници отвътре-контакта с тревата заразява яйцата и от там пилетата.Не правете като мен моите птици имат имунитет към всичко и аз от 18 чифта редовно си люпя по 130-150 пилета.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Paulina » Нед Фев 14, 2010 7:49 pm

петър написа:Тишо,
Благодаря за цитатите!И в двата случая виждаме,че имам птици и те се размножават успешно.Затова си позволявам и да давам акъл.А ти като съветваш за 15см суха трева би ли ни я показал и птички ли ще видим там или мишки някакви.Относно втората снимка с гнездото това е точно това което споделих -морска трева отвън и вестници отвътре-контакта с тревата заразява яйцата и от там пилетата.Не правете като мен моите птици имат имунитет към всичко и аз от 18 чифта редовно си люпя по 130-150 пилета.

Ти наистина имаш опит с птиците и мненията ти са винаги коректни ! Но снимките наистина са доста неугледни . Дали птиците са с имунитет или не няма да споря , но малко по-голяма хигиена се очаква при всеки "птичар" .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Нед Фев 14, 2010 7:52 pm

петър написа:Тишо,
Благодаря за цитатите!И в двата случая виждаме,че имам птици и те се размножават успешно.Затова си позволявам и да давам акъл.А ти като съветваш за 15см суха трева би ли ни я показал и птички ли ще видим там или мишки някакви.Относно втората снимка с гнездото това е точно това което споделих -морска трева отвън и вестници отвътре-контакта с тревата заразява яйцата и от там пилетата.Не правете като мен моите птици имат имунитет към всичко и аз от 18 чифта редовно си люпя по 130-150 пилета.
Много лоша черта на нас Българите е ,че не търпим критика. Доста се замислих преди да напиша несъгласието си с теб , защото предполагах ,че ще се приеме така. Вярвах ,че след като няколко пъти съм споменавал твоята компетентност, верни, правилни и много полезни съвети ти ще се отнесеш с нужното разбиране и уважение. Не целях да те компрометирам а да покажа парадокса. Ако трябва да се заям ще ти отговоря че дори и плъхове да ти покажа , те ще са в чисти клетки. Няма да го направя защото съм разумен а и не ми беше целта да обиждам никого. ''Защо растителните постелки са опасни за птиците а за гнездов материал не са''. Това ми беше въпроса , но вече не държа на отговор. Уважавал съм твоят опит и знания и ще продължа да го уважавам.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот петър » Нед Фев 14, 2010 8:07 pm

Извода до тук е ,че показахме лошите български черти първо,че не търпим критика и после,че лесно критикуваме.И АЗ ВИ УВАЖАВАМ МНОГО И ДВАМАТА.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Paulina » Нед Фев 14, 2010 8:17 pm

петър написа:Извода до тук е ,че показахме лошите български черти първо,че не търпим критика и после,че лесно критикуваме.И АЗ ВИ УВАЖАВАМ МНОГО И ДВАМАТА.

Малко поизменихме темата -- от моя страна не смятам , че е критика , а просто споделяне . Но май ще трябва в някоя друга тема да продължим с това , къде свършва свободният разговор и къде започва критиката .

Използва ли някой постеля във волиери или го / се практикува само в кафезите :?:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Нед Фев 14, 2010 8:55 pm

Paulina написа:
петър написа:Извода до тук е ,че показахме лошите български черти първо,че не търпим критика и после,че лесно критикуваме.И АЗ ВИ УВАЖАВАМ МНОГО И ДВАМАТА.

Малко поизменихме темата -- от моя страна не смятам , че е критика , а просто споделяне . Но май ще трябва в някоя друга тема да продължим с това , къде свършва свободният разговор и къде започва критиката .

Използва ли някой постеля във волиери или го / се практикува само в кафезите :?:
Taзи пролет ще си построя една в двора , но за първи път мисля да не изливам бетон а да е направо върху тревата. Имам една праскова която все ми дразни окото заради нейните грозни и груби клони , та мисля вместо да я отсека , да я оградя с 5-6 метрова волиера. Тук е мястото да попитам хората с опит на такива напораво построени на земята помещения - какво биха ме посъветвали ?
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Емо » Нед Фев 14, 2010 11:59 pm

Мойта волиера е направо на земята, без специална настилка! Имаше тревичка, но нищо не остана и сега им давам цели чимове от градина - така издържат 2-3 дена!


Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Мъро » Пон Фев 15, 2010 12:58 am

ами мишките и плъховете
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Paulina » Пон Фев 15, 2010 3:31 pm

Мъро написа:ами мишките и плъховете

Където има храна те се появяват задължително ( поне мишките ) . Не им пречи , дори и пода да е бетониран , стига дупките на мрежата да са достатъчно широки .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот sandan » Пон Фев 15, 2010 11:08 pm

Аз обичам да експериментирам с постелките на дъното и съм направил някои изводи за себе си .
Пясъка въобще не го одобрявам като постелка защото не абсорбира въобще влагата птиците го разпиляват на всякъде и трябва да се сменява на четири пет дни .
Зеолита или котешката тоалетна абсорбира много добре влагата от изпражненията на птиците ,в помещението няма никаква миризма и може да се сменява един път на месец.Недостатък е наличието на прах .
В една волиера пробвах от така наречените еко тоалетни за котки ,която представлява пресовани дървени стърготини ,добре абсорбира влагата ,няма миризма и прах ,и птиците не я изхвърлят от клетката по пода .Недостатък е високата цена .Сложил съм и на дъното на няколко клетки сега през развъдния сезон.
Миналата година работих без решетка на дъното на клетките и недостатък според мен е ровенето на птиците и изхвърлянето на постелката .
Тази година съм с решетки и предимство е липсата на ровене в зеолита ,но засега не ми харесва натрупването на изпражнения на някои места по решетката които се чистят по-трудно .
Догодина ще мина на метод без дъна ,с решетки и руло хартия да видя как е.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

ПредишнаСледваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта