Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


волиера за фазани....дайте съвет

Модератори: sandan, христо абаджиев

волиера за фазани....дайте съвет

Мнениеот milimar » Пон Юни 17, 2013 8:47 am

Реших да започна да си отглеждам колхидски фазани,заградих едно място 4-3м и го покрих с мрежа но не съм на ясно какво трябва да представлява мястото където да се прибират зимата,трябва ли да е масивна постройка,или може да зимуват и под навес.МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!
milimar
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юни 13, 2013 6:37 pm

Re: волиера за фазани....дайте съвет

Мнениеот miroki » Пон Юни 17, 2013 7:22 pm

Не разбирам много от фазани, но тъй-като са кокошева птица, би трябвало да отговарят на условията за отглеждане не кокошки, с някои малки разлики, специфични за всяка птица.
Та е добре не само за зимата, а и за вечерите, ще е по-добре да имат затворено масивно помещение.
Това докато се включи някой който разбира от фазани и ти отговори подобаващо, както и опише и за подробностите.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: волиера за фазани....дайте съвет

Мнениеот milimar » Пон Юни 17, 2013 8:31 pm

miroki написа:Не разбирам много от фазани, но тъй-като са кокошева птица, би трябвало да отговарят на условията за отглеждане не кокошки, с някои малки разлики, специфични за всяка птица.
Та е добре не само за зимата, а и за вечерите, ще е по-добре да имат затворено масивно помещение.
Това докато се включи някой който разбира от фазани и ти отговори подобаващо, както и опише и за подробностите.

Дано по скоро си даде мнението някой по компетентен,че бързам да подготвя всичко.Ще е хубаво и да се приложат и снимки,кой как ги отглежда
milimar
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юни 13, 2013 6:37 pm

Re: волиера за фазани....дайте съвет

Мнениеот cecko_iliev88 » Пон Юни 17, 2013 11:03 pm

Здравей, колега аз от няколко години отглеждам фазани, това което мога да те посъветвам е че колхидските фазани са най-малко претенциозните птици от вида на фазаните. Моите фазани са разделени 1м заедно с 2ж в воалиера с размер 4 Х 3 мерта, навсякъде заградена с мрежа.Лично на моята воалиера височината й е 1.5 метра, от една страна тази височина е неудобна за мен, когато влизам при тях и ги обслужвам, но от друга страна пречи на птиците да летят и да се блъскат силно в горната мрежа, което е добре за птиците като ги предпазва от наранявания чупене на опашките и разкървявяване на човките и допълнителен травматизъм. Що се отнася до навес задължително трябва да има. Мога да кажа че половината ми заграждение е с навес да им пази сухо и завет. Колхидските фазани са най-малко претенциозни на студ вид фазани. При мен издържат на най-големите студове без никакъв проблем само трябва да имат задължително непрекъснато храна, неудобство в този случаи е че водата им замръзва винаги на студа и трябва да я сменяш непрекъснато. Относно престоят им през зимата в топли стаички птиците се чувстват по-комфортно, но това води до по- ранно снасяне на яица и нередовно снасяне в периодът когато трябва. Хубаво е птиците да имам пространство със земя за да извършват своят тоалет. Успех
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: волиера за фазани....дайте съвет

Мнениеот milimar » Вто Юни 18, 2013 12:51 pm

при мен е 4-3м и високо 2м смятам да пусна 4 женски и 1 мъжки,дори разбрах че може и повече на една птица и било нужно 1кв.м така че аз спокойно мога да пусна 10-12 бр.
milimar
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юни 13, 2013 6:37 pm


Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта