Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


УВ лампа

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: УВ лампа

Мнениеот msergiev » Чет Юли 14, 2016 8:27 pm

Между другото днес УВ индексът в Бразавил беше 10. Въпросната лампа която търся има УВ индекс 5 на разстояние 1 метър от нея.
msergiev
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 4:59 pm

Re: УВ лампа

Мнениеот nightingale » Чет Юли 14, 2016 9:07 pm

msergiev написа:Благодаря ти много за линка! След малко ще го прочета. За съжаление в българските магазини лампи за птици не намерих... Та затова реших да попитам тук! Добре ти се е получила иронията с дърпането на пердето , но на моите прозорци има и стъкла! А УВ лъчите не преминават през обиквовените стъкла , а още по-малко през ниско емисионните. Пропуска ги кварцовото стъкло - явно знаеш къде се произвежда стъклопакет от кварцово стъкло. Кажи! А какво ще кажеш ако съм решил да затворя прозорците и да си отглеждам развъдните двойки контролирайки осветеносттта така както считам за правилно?! Все неща които не може да знаеш , защото не съм ги споделил. Това което знаеш е че търся лампа за птици - вместо да кажеш че не знаеш кой в България ги продава ти реши да демонстрираш знания. Но не всеки знае всичко , както явно ти не знаеш за непропускливостта на калиевото стъкло в пълната област на слънчевия спектър. Калиевото , не калциевото ! А иначе осветеността се контролира чрез промяна на разстоянието между осветителното тяло и обекта. Както и с увеличаване на броя на осветителните тела ако искаме по-голяма осветеност. Та предлагам да преминеш в по-конструктивен стил на общуване , поне с мен. Защото отдавна чета форума и за съжаление не съм първия пред когото се опитваш да показваш мускули и знания. Не го правиш коректно , освен това имаш и пропуски...

Е ... Знам туй - унуй за стъкоото.
Всички стъкла са кварцови.
Органичното стъкло или по модерно му както го наричат пропуска УВ лъчите.
Срещал съм това което търсиш в някой от онлайнмагазините.
Ще ти го изнамеря и ще ти го пратя.
Другото което си написал ще го подмина .
Кажи точно параметрите на лампата .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: УВ лампа

Мнениеот nightingale » Чет Юли 14, 2016 9:12 pm

всъщност , сетих се и друго. срещал съм и УВ филтриращи ''стъкла'' които пропускат точен процент от вълните.
Потърси ги.
Така може да си спестиш някои подробности.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: УВ лампа

Мнениеот Polad112 » Чет Авг 11, 2022 11:44 am

Трябва да си вземеш Чистокръвната УВ лампа
Polad112
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Авг 08, 2022 5:52 pm

Предишна

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта