Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Китайски пъдпъдък (Coturnix chinensis)

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот serotoni » Чет Ное 19, 2009 6:31 pm

Moжеш ли да споделиш повече неща относно размножаването ,защото всички които познавам ги размножават с инкубатор.
Отделяш ли двойката в отделна клетка ,или женската свива гнездо в някой от ъглите на общата клетка? Колко яйца снася една женска преди да почне да мъти и т.н.
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 19, 2009 6:41 pm

Снасят и мътят спокойно и в общата клетка ако не са пренаселени.Достатъчно е да имат малко финна трева изушена и е добре дъното да ти е постлано с пясък.А относно инкубатора е адска врътня,защото яйцата са малки и за да ги въртиш си е истинско геройство.При добър мъжки се люпят около 50-60% от яйцата на мътачка,а при инкубатор дори и по-висок процент.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 19, 2009 6:44 pm

Женските лягат на около 6-8яйца.Смятам,че е по-добре да са в отделна клетка,но си зависи от чифта.Немогат да се определят строги правила.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 19, 2009 6:46 pm

Може би Паулина ще ти даде по-професионално мнение,защото явно ги гледа отдавна!
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот dr_lukanov » Чет Ное 19, 2009 9:18 pm

А японските не мътят те се развъждат само с инкубатор :wink: . Китайските са много красиви интересно, че няма интерес към тях за купуване де :lol: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Пет Ное 20, 2009 5:33 am

d-r Ilchev написа:Може би Паулина ще ти даде по-професионално мнение,защото явно ги гледа отдавна!

На всеки мнението е добре дошло , от всеки има какво да се научи !

Добре е двойките да са отделени , защото и тези птици показват характер . Но аз ги делях на двойки само за размножителният период , в останалото време бяха разделени предимно на мъжки и женски групички . Женската наистина си избира сама мястото и започва да снася яйцата там . Аз им слагам заоблени дървесни кори на кубчинка или им предоставям друга възможност да мътят на по-закрито . Но не всички птици са съгласни с такова място .

Изображение

Гнездо не може да се каже , че строят , по-скоро женската събира около себе си това , което намери за добре и според моите наблюдения това го прави едва когато вече е легнала да мъти . За това предварително им слагам материал за гнездото .

Изображение

Влажността на въздуха е важна - умирали са ми пиленца точно преди излюпването , защото във външната волиера беше няколко дни много горещо . От ( да кажем ) шест яйца може да излезе само едно пиленце , но може да излязат и шест - това е нещо , което не може да се определи . Малките са миниатюрни - наблюдавах едно по-дребно как се провря между квадратчетата на мрежата а разстоянието бе 1,2Х1,2 см ! По-едрите пиленца заседваха с главичките .

При Китайският пъдпъдък също вече има много мутации :

http://www.willhaben.at/iad/viewimage?a ... g=Wachteln

d-r Ilchev за инкубатора - защо не използвате такъв , с автоматично въртене на яйцата ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот blago » Пет Ное 20, 2009 1:33 pm

Да попитам,какъв пъдпъдък е по-устойчив на студ,в смисъл мога ли да ги гледам както другите ми кокошеви?Или му трябва допълнително в помещението някаква топлина през студените зимни дни.Защото съм мераклия на един чифт,но не съм запознат с условията ,които трябва да им създам предварително.Благодаря ви предварително за отговора.
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот d-r Ilchev » Пет Ное 20, 2009 9:36 pm

От пъдпъдъците само яйпонският може да издържи на студ и то без да е на течение.За китайския е задължително отопление през зимата.
А относно автоматичният инкубатор пробвах един немски и ми се опропасти цялото люпило,затова си предпочитам инкубатора на Николай въпреки и ръчен :cool:
Колеги трябва да Ви се похваля при обявяването на пъдпъдъци японски за подаряване днес вече останах само с три чифта и два мъжки.Не знаех,че форума се чете от толкова хора,които не пишат в него,а също така,че в България интерес към дадена птица има когато я подаряваш :D -след като дойдоха хора живеещи на 250км от Елин Пелин.Страно ми е,че чифт японски пъдпъдъци е 3лева,а 250км дори и с автомобил със слънчеви батерии ще има далеч повече разходи :cool: дано не се обидят момчетата,които бяха при мен :razz: .
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот Paulina » Съб Ное 21, 2009 12:57 am

d-r Ilchev написа:От пъдпъдъците само яйпонският може да издържи на студ и то без да е на течение.За китайския е задължително отопление през зимата.
А относно автоматичният инкубатор пробвах един немски и ми се опропасти цялото люпило,затова си предпочитам инкубатора на Николай въпреки и ръчен :cool:
Колеги трябва да Ви се похваля при обявяването на пъдпъдъци японски за подаряване днес вече останах само с три чифта и два мъжки.Не знаех,че форума се чете от толкова хора,които не пишат в него,а също така,че в България интерес към дадена птица има когато я подаряваш :D -след като дойдоха хора живеещи на 250км от Елин Пелин.Страно ми е,че чифт японски пъдпъдъци е 3лева,а 250км дори и с автомобил със слънчеви батерии ще има далеч повече разходи :cool: дано не се обидят момчетата,които бяха при мен :razz: .


Моите китайчета се справяха през зимата с температури около 5 градуса ( вътрешно помещение ) без проблеми .

А колкото до подаряването на животните - тази тема чели ли сте я ?

http://www.forum.pernati.com/viewtopic.php?t=1027

:D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Валентин » Нед Дек 20, 2009 2:32 pm

Искам да попитам развъждат ли се в България тези птици и продават ли се и на какви цени са.Мерси
A human and a dog Friends always
Аватар
Валентин
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 1:58 pm
Местоположение: Бургас,Крайморие

Мнениеот marto » Пет Мар 12, 2010 10:31 pm

каква е цената на един чифт такифа пъдпъци
:?:
marto
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Яну 12, 2010 8:31 pm

Мнениеот yuri » Пет Мар 12, 2010 11:29 pm

На Подуяне имаше преди. Женски 1.60 лв, мъжки 1.20 лв за брой.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта