Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


8 –ма национална изложба 05.12.2009г. - 06. 12. 2009г.

Мнениеот Petrov » Пон Дек 07, 2009 9:48 pm

А човека,които продаваше виандотите разбрахте ли от къде е?
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот dr_lukanov » Пон Дек 07, 2009 10:22 pm

Падуанките бяха бантам, една от най-красивите им разцветки (според мен). А двойно кантираните виандоти бяха от Сърбия с пръстени, сребристите бяха негово производство-млади, а другите- Източнофризийските кокошки явно и те бяха от Сърбия но не ги познаваше :wink: . Искаше по 30 лв./бр. Имаше много румънци на пазара и яростно се "пазаряха" с моливи и лист :D .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Petrov » Пон Дек 07, 2009 10:39 pm

Явно съм изтървал много,но какво да се прави-РАБОТА!!

Някой от съфорумците ще се похвали с нови придобивки от този пазар :think:
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот Vesko » Вто Дек 08, 2009 4:32 pm

Наистина сме истървали много...Някой ще ме светне ли каква е птицата между копринката и зебровите амадинки че за пръв път виждам такава :think:
Vesko
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 3:42 pm
Местоположение: Плевен.Атина.

Мнениеот Paulina » Вто Дек 08, 2009 4:40 pm

При нас я наричат щраусов пъдпъдък . Латинско име Rollulus rouloul . На снимката е показана мъжка птица , женските са зелени и нямат кичур на главата .

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bezszpon
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Vesko » Вто Дек 08, 2009 5:12 pm

:shock: ми те много убави.Само че това "Суматра"и"Борнео"нещо ме навежда на мисълта че топличко ще искат пък и насекомки сигурно.. :think:
Vesko
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 3:42 pm
Местоположение: Плевен.Атина.

Мнениеот Paulina » Вто Дек 08, 2009 5:28 pm

Vesko написа::shock: ми те много убави.Само че това "Суматра"и"Борнео"нещо ме навежда на мисълта че топличко ще искат пък и насекомки сигурно.. :think:


Да , под 10 °C не трябва да се държат ! Хранят се предимно с насекоми - като кокошките ги търсят в пръстта , но им трябват и семена . Също така похапват и плодове . Строят сложни гнезда ( в природата ) , които покриват и отгоре със шума . Женската мъти сама 18 дена , като през това време мъжкият пази гнездото . За малките се грижат и двамата родители и интересното при тях е , че малките не се хранят сами , а родителите им подават храната в клюна . Малките прекарват известно време в гнездото и като станат по-големи започват да излизат , но се връщат с родителите нощно време в гнездото . След около месец са самостоятелни . Достигат възраст около 5 години .

Ето ти още един линк ( и се наслаждавай на снимките :D )

http://www.vogelzucht-lahnau.de/strauss ... seite1.htm
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот dr_lukanov » Вто Дек 08, 2009 6:46 pm

На пазара беше около 10 С, горкият, който го вземе на дали ще знае тези подробности защото и търговеца не знаеше какво продава.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Вто Дек 08, 2009 7:09 pm

dr_lukanov написа:На пазара беше около 10 С, горкият, който го вземе на дали ще знае тези подробности защото и търговеца не знаеше какво продава.

Жалко , че такива интересни птици не попадат където им е мястото !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Вто Дек 08, 2009 7:37 pm

Абсолютно си права.Всъщност и при нас се наричат така ,но има "големи" птичари ,които много знаят ,но не знаят какво отглеждат или търговци какво продават.За добро или лошо се намираме в България :cool:
Интересно ми е Ицо ,на каква цена ги продаваха?И изобщо ,би ли ни запознал с цените от пазара?
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот nikigeen » Вто Дек 08, 2009 7:55 pm

И явно името е насадено от запад защото когато четяхме за тях само от книгите бяха горски пъдпъдъци.Интересно ми е някой дали е размнжил тук в България
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот dr_lukanov » Вто Дек 08, 2009 9:24 pm

Кокошките бяха от 20 до 40 лв/бр, мандаринки по 50 лв/бр, токачки-30-40 лв, гълъби от 5 лв до ..... (знаете там как е :wink: ), каракачанки по 100 лв (на 2-3 месеца), персийски котки (300 лв) и др. Това, което ми хвана очите бяха Виандотите и Падуанките, гълъби колкото искаш, имаше много хубави Белгийски великани (зайци), а на тази птичка продавача го нямаше имаше хора, които го питали каква е но не могъл да им каже, а цената не знам (в интерес на истината и аз не знаех точно що за птичка беше :wink: ).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изложби, пазари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта