Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Познайте тази птица

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Мнениеот nightingale » Чет Дек 24, 2009 12:25 am

Ами да зема да ти се извиня че си непросветен а?
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Дек 24, 2009 12:49 am

serotoni написа:мислиш ме за по малко просветен затова че несъм ползвал интернет ,и не съм знаел за двете цветови форми .Както написах по рано виждал съм птицата наживо и тя беше черна.

Много спокоен човек съм, но почваш да ме изнервяш :evil:

Няма как да ги знаеш , Серотони - според нета са 21 вида !!! Разпространени по всичките морета !!! Така , че - какво ти пука ! Знаеш ли - тази тема вече я бях предоставила веднъж на славея - да пише и сам да си отговаря ! И после сам да се тупа по рамото за просветените му знания ! Защото той си мисли , че всеки един от нас тук е на изпит по орнитология и ако някой някъде се запъне веднага се бие през пръстите ! Факта , че участваме доброволно въобще не се приема , факта че е удоволствие да намериш непозната птица въобще не се разбира ! Както и да е , аз се оттеглям , че ми писна от обиди и навирени от величие носове !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Чет Дек 24, 2009 1:03 am

Ако съм търсил величие или съм искал да бъда велик,нямаше да казвам думата ''не знам'' Върни се назад в темата и ще се увериш в думите ми. Имам чуството, че човекът за когото пишеш прилича много на теб.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Чет Дек 24, 2009 1:22 am

Paulina написа:
serotoni написа:мислиш ме за по малко просветен затова че несъм ползвал интернет ,и не съм знаел за двете цветови форми .Както написах по рано виждал съм птицата наживо и тя беше черна.

Много спокоен човек съм, но почваш да ме изнервяш :evil:

Няма как да ги знаеш , Серотони - според нета са 21 вида !!! Разпространени по всичките морета !!! Така , че - какво ти пука ! Знаеш ли - тази тема вече я бях предоставила веднъж на славея - да пише и сам да си отговаря ! И после сам да се тупа по рамото за просветените му знания ! Защото той си мисли , че всеки един от нас тук е на изпит по орнитология и ако някой някъде се запъне веднага се бие през пръстите ! Факта , че участваме доброволно въобще не се приема , факта че е удоволствие да намериш непозната птица въобще не се разбира ! Както и да е , аз се оттеглям , че ми писна от обиди и навирени от величие носове !

:drinks:
Ха сега видях ,че -най накрая си падна на гърбът. Точно тези думи ,които си написала в мнението са разковничето на проблема. Да намериш непозната птица в нета е едно драга. И аз го правя .Не си мисли ,че знам всичко. Само, че ти никога не казваш аз я намерих в нета и разбрах ,че е тази или онази птица. Ти всячески искаш да заблудиш останалите,че птицата ти е позната. Точно за това разминаване говорих няколко пъти. Споменах ти даже ,че не е обидно да кажеш че не знаеш. Все пак това е с образователна цел и не е състезание. Но ти явно желаеш да покажеш че си компетентна във всичко. Разбери ме правилно, всеки тук е доказал колко е запознат с птиците и е напълно ненужно да се избиват комплекси в темите. А и знаеш какви вицове си писала за канарчетата например. :wink: Така че Паулина нека да спрем с детските прищявки и да погледнем истината в очите. Идеята ми да сложа снимките по този начин е птиците в тях да бъдат разпознати по един истински и научнопрофисионален метод за който са нужни истински знания. И ...резултата е налице естественно. Не знам какво толкова има което те дразни???
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Дек 24, 2009 1:44 am

nightingale написа: Ха сега видях ,че -най накрая си падна на гърбът. Точно тези думи ,които си написала в мнението са разковничето на проблема. Да намериш непозната птица в нета е едно драга. И аз го правя .Не си мисли ,че знам всичко. Само, че ти никога не казваш аз я намерих в нета и разбрах ,че е тази или онази птица. Ти всячески искаш да заблудиш останалите,че птицата ти е позната. Точно за това разминаване говорих няколко пъти. Споменах ти даже ,че не е обидно да кажеш че не знаеш. Все пак това е с образователна цел и не е състезание. Но ти явно желаеш да покажеш че си компетентна във всичко. Разбери ме правилно, всеки тук е доказал колко е запознат с птиците и е напълно ненужно да се избиват комплекси в темите. А и знаеш какви вицове си писала за канарчетата например. :wink: Така че Паулина нека да спрем с детските прищявки и да погледнем истината в очите. Идеята ми да сложа снимките по този начин е птиците в тях да бъдат разпознати по един истински и научнопрофисионален метод за който са нужни истински знания. И ...резултата е налице естественно. Не знам какво толкова има което те дразни???


Знаеш ми девиза - Живей и остави да живеят !

Така , че твоето мнение за теб си е свято и то на мен никак не ми пречи - то си е твое мнение - не е мое !

Сега остана да напишеш на Серотони какво му е пернатото от идеалната снимка и по този начин ще допринесеш за продължаването по темата !

Пожелавам ви всичко добро !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот serotoni » Чет Дек 24, 2009 1:45 am

serotoni написа:Изображение

П.С. снимката е правил мой приятел


айде да се върнем в темата ,коя е птицата :idea:
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот nightingale » Чет Дек 24, 2009 1:49 am

Да се върнем наистина-Kафяв огърличник.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Чет Дек 24, 2009 1:52 am

Сега май аз съм наред да задавам, ама като гледам колко сърдити има после..... я най добре да задава въпроса друг :cool:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот serotoni » Чет Дек 24, 2009 2:02 am

или си виждал снимката някъде в нета ,или наистина определяш видовете много добре. Ако е второто браво

:|
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот nightingale » Чет Дек 24, 2009 2:18 am

Ами ще разберем това ако някой сложи десетина снимки на български птици, които са от браузера на компютъра и не фигорират в нета. Ако ги позная значи е второто :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re:

Мнениеот omra » Сря Апр 03, 2013 9:10 am

nightingale написа:Пример за уникална мимикрия.Познай каква е птицата.Изображение

Като изтеглих изображението пишеше: 435px-Falco_columbarius_NAUMANN.jpg
Малък сокол, първата страница, която ми се отвори...със същата снимка :)
:cool:
Аватар
omra
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2008 3:49 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron