Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Re: помошт

Мнениеот Paulina » Вто Яну 12, 2010 12:28 am

emo написа:здравеите преди около месец си взех какарики искам да ви попитам колко време ште му отнеме да свикне като цяло с обстановката и с мен в момента е мн страхлив и не издава никакви звуци по цял ден спи иначе се храни нормално давам му и плодове но не ги яде ште сам мн благодарен ако помогнете с нешто полезно за отглеждането на тези птичета

Колкото повече се занимаваш с птицата , толкова по-бързо ще се опитоми ! За това няма срокове ! За едно какарики не е присъщо да спи по цял ден - наблюдавай го да не е болно !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот emo » Вто Яну 12, 2010 6:43 pm

osven hranata ot magazina koqto mu kupuvam kakvo oshte moga da mu davam trqbva li da mu sloja pqsak chuh che e hubavo sashto i svareno qice da mu davam i prez zimata dobbre li e da se kapi prez zimata i koga shte moga da go puskam da leti izvan kletkata
emo
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 11:19 pm

Мнениеот nikigeen » Вто Яну 12, 2010 7:17 pm

Пиши на кирилица!!!

Ще го пускаш като свикне с теб.По-добре се вслушай в казаното от Паулина.И да обичат да се къпят и както и твърдо сварени яйца ,моркови ,ябълки
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот христо абаджиев » Сря Яну 13, 2010 12:21 am

А наи обичат да пръскат семена.
:cool:
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Мнениеот bobboi » Чет Яну 14, 2010 1:38 am

Здравейте отново. Имам още няколко въпроса:
1. Имам вълнист и ми казаха отдавна за пясъка. Давах в началото, но после ми стана странно и не го взех на сериозно. Наистина ли трябва и към всяка пълна хранилка ли да добавям пясък или от време на време?
2. Относно пускането кога наистина е най-удобно? Аз моят го пускам всеки ден. Отворя му клетката и сам си излиза по някое си време като си реши. После идва голямото гонене докато го хвана да го прибера, но ми харесва как лети. Малкият ми нещо не умее. Мисля, че е позакърнял след няколкото години живот в клетката. Голямият (какарикито) си стои на вън с часове. Редно ли е или да изчакам да посвикне с обстановката. Купих го преди няколко дни- когато писах предният път?
3. За храната много е странен яде като за последно. Т.е. спрямо вълнистото. То изяждаше 2 хранилки и изпиваше 1 поилка за 1 седмица някъде, а този яде 1 хранилка и изпива по 1 поилка на ден. Голям гладник и голям сладур като почне да ме следи какво правя :D
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот nightingale » Чет Яну 14, 2010 1:45 am

bobboi написа:Здравейте отново. Имам още няколко въпроса:
1. Имам вълнист и ми казаха отдавна за пясъка. Давах в началото, но после ми стана странно и не го взех на сериозно. Наистина ли трябва и към всяка пълна хранилка ли да добавям пясък или от време на време?
2. Относно пускането кога наистина е най-удобно? Аз моят го пускам всеки ден. Отворя му клетката и сам си излиза по някое си време като си реши. После идва голямото гонене докато го хвана да го прибера, но ми харесва как лети. Малкият ми нещо не умее. Мисля, че е позакърнял след няколкото години живот в клетката. Голямият (какарикито) си стои на вън с часове. Редно ли е или да изчакам да посвикне с обстановката. Купих го преди няколко дни- когато писах предният път?
3. За храната много е странен яде като за последно. Т.е. спрямо вълнистото. То изяждаше 2 хранилки и изпиваше 1 поилка за 1 седмица някъде, а този яде 1 хранилка и изпива по 1 поилка на ден. Голям гладник и голям сладур като почне да ме следи какво правя :D
Следенето ще е да е заради големите гонидби ми се струва. :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот bobboi » Чет Яну 14, 2010 1:57 am

Жалко че няма бутон едит, администраторите да помислят по този въпрос.
Та имам още едно въпросче относно клетката. 80х70 на 100висока ще е удобна ли за 2 какарикита и за евентуално гнездене след време когато му взема и дама? Мога да им усигуря голямо пространство на вън в двора на къщата, но само през топлите месеци. Зимата в къщи това са ми възможностите. Ще ползвам "клетката" за масичка за телевизор и за да издържи тежината няма да е открита отвсякъде. Ще им липсва ли дневната светлина? Ако отзад има малка дупка с мрежа (40х100), отпред цялата стена е мрежа, а страниците са плъни стени ще им е достатъчно ли?
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Мъро » Чет Яну 14, 2010 1:58 am

тези хранилки и поилки за мравки ли са :think:
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот bobboi » Чет Яну 14, 2010 2:03 am

Мъро написа:тези хранилки и поилки за мравки ли са :think:

Ами стандартните с клетката 4х7см и ги пълним на 3см височина. едната се счупи и ползваме останалите 2. Отделно си има нормално голяма поилка и голяяяма ваничка за къпане. :D
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот nightingale » Чет Яну 14, 2010 2:35 am

bobboi написа:Жалко че няма бутон едит, администраторите да помислят по този въпрос.
Та имам още едно въпросче относно клетката. 80х70 на 100висока ще е удобна ли за 2 какарикита и за евентуално гнездене след време когато му взема и дама? Мога да им усигуря голямо пространство на вън в двора на къщата, но само през топлите месеци. Зимата в къщи това са ми възможностите. Ще ползвам "клетката" за масичка за телевизор и за да издържи тежината няма да е открита отвсякъде. Ще им липсва ли дневната светлина? Ако отзад има малка дупка с мрежа (40х100), отпред цялата стена е мрежа, а страниците са плъни стени ще им е достатъчно ли?
Не слагай клетката на земята. Това е много неправилно. Това с телевизора и масичката също не е удачно.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот shikata » Чет Яну 14, 2010 4:35 pm

bobboi написа:Жалко че няма бутон едит, администраторите да помислят по този въпрос.


Тази възможност е премахната нарочно, някъде мисля в технически въпроси имаше тема в която са споменати причините
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот bobboi » Съб Яну 16, 2010 11:33 am

Да се похваля. Вече храната намаля, в смисъл започна да се храни нормално, по-малко, а не както първият ден по една поилка и една хранилка за 24ч. Започвам да се замислям дали там са го хранили достатъчно или се е чувствал дискомфортно и е приемал храна колкото да не умре? Само имахме малък инцидент. Жената докато се опитваше да го хвани и прибере предните дни и му отскубнала опашката. Той дето си я нямашеее... Ще му поникне друга. След това 2 дни не посмя да излезе от клетката при отворена вратичка :D
Давам му морковче, абълка, 1/2 сварено яйце с черупката, но от всичкото само жълтъкът е обрал. Друго за сега не е пипнал. От купената си храна пробира само семките. Слагам му и пясък вече. Искам да попитам може ли да му се дава обикновен слънчоглед? Знам, че от него сърцата им затлъстяват и умират. А фуражен какъвто има в храната му или и той е специален?
По-добре да си мълчиш и да те мислят за идиот, от колкото да проговориш и да премахнеш всякакво съмнение! :D
Аватар
bobboi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 8:57 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron