Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Амадини

Модератор: nikigeen

Мнениеот Paulina » Пет Фев 26, 2010 11:52 pm

Всъщност трябваше сам да се досетиш - как може за шест дена да ти снесат девет яйца . . .

Пусни едната женска ( независимо коя ) при мъжкият и си търси още един за другата женска . Яйцата по всяка вероятност са неоплодени ( не знам колко време мъжкият е бил с женските ) . Бих те посъветвала да ги изхвърлиш ( яйцата ) и да започнеш всичко от начало !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот emil » Съб Фев 27, 2010 12:03 am

ок :oops: :think:
Аватар
emil
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:38 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Paulina » Съб Фев 27, 2010 3:29 am

Съществуват разбира се и в по-светли цветове , например http://www.schau-zebrafinken.de/schwarzwangen.htm , но общо казано :

Мъжка :

Изображение

Женска :

Изображение

Забелязваш ли разликата ?

:cool:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот emil » Съб Фев 27, 2010 11:02 am

Да видим дали съм разбрал правилно.
Събирам ги заедно, махам гнездото за 3-4дена(с яйцата)и след това пак го слагам и им слагам материал за построяване
Аватар
emil
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:38 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Paulina » Съб Фев 27, 2010 4:40 pm

emil написа:Да видим дали съм разбрал правилно.
Събирам ги заедно, махам гнездото за 3-4дена(с яйцата)и след това пак го слагам и им слагам материал за построяване

Нещо такова . Само че след това им слагаш гнездо без яйца - те сами ще си го напълнят :D

Нещо от мене - този тип гнездилки стават разбира се , но са малко теснички !

Успех и прави снимки на бебетата !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот kami_zamfirova » Съб Мар 06, 2010 1:29 pm

Здравейте имах едно неуспешно люпило от забровите ми амадини,снесоха 5 яйца,мътиха ги,но се оказаха неоплодени.Започнаха да правят наново гнездо,направиха го и мъжкият умря.Купихме нов мъжки,женската го хареса още от първият миг.От една седмица мъжкият ухажва женската и вчера видях че има едно яйце,днес има още едно.Но те не стоят в гнездото,влиза женската само вечер,дали чака да снесе и другите яйца и после ще легне да мъти.Първият път беше много грижовна,мътеше усърдно,надявам се този път да имам успешно люпило.Мъжкият носи материал в гнездото постояно и го подрежда много старателно.
kami_zamfirova
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:19 pm
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Мъро » Съб Мар 06, 2010 6:53 pm

като снесе още едно две ще легне
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот emil » Съб Мар 06, 2010 7:30 pm

взех чифт японски амадини но на мъжката и няма пръстите на едното краче ще може ли да се размножават?? снимка в личния албум.
Аватар
emil
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:38 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Paulina » Съб Мар 06, 2010 8:09 pm

emil написа:взех чифт японски амадини но на мъжката и няма пръстите на едното краче ще може ли да се размножават?? снимка в личния албум.

Защо взимаш такива птици ?

:think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот emil » Съб Мар 06, 2010 8:20 pm

щяха да ги пуснат и се сещаш какво ще стане.[/quote]
Аватар
emil
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:38 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Paulina » Съб Мар 06, 2010 8:51 pm

emil написа:щяха да ги пуснат и се сещаш какво ще стане.

Къде да ги пуснат - на вън ли ? Ми щяха да умрат . Аз не се наемам да давам прогнози относно размножаването , но мисля че никак не е добре , когато на мъжкият му липсват пръстите ( колко пръста , всичките ли - от снимката ти нищо не се вижда ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот kami_zamfirova » Чет Мар 11, 2010 11:46 am

здравейте финките снесоха 3 яйца и сега мътят,но от 3 дни други яйца няма,сигорно ще са си само тези 3-те.
kami_zamfirova
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 6:19 pm
Местоположение: Sofiq

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта