Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КАКАРИКИ

Модератор: nikigeen

Мнениеот 12000 » Пон Апр 05, 2010 9:13 pm

Благодаря ви Dr. Velev :)
Върнахте ми надеждата, свързах се с Асклеп, казаха че имат в наличност лекарството и се надявам утре да се сдобия с него и да успея да помогна на малкие жълтури :)
12000
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 10:26 am

Мнениеот canabina » Нед Май 30, 2010 10:39 pm

Мъжкото ми какарики избяга :( .Ако си взема ново,ще има ли проблем с женската.От както го няма мъжкия,стана апатична и започна да се скуби?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, от толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищото!!!
Аватар
canabina
потребител
потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:49 pm
Местоположение: бургас

Мнениеот Paulina » Нед Май 30, 2010 10:51 pm

canabina написа:Мъжкото ми какарики избяга :( .Ако си взема ново,ще има ли проблем с женската.От както го няма мъжкия,стана апатична и започна да се скуби?

По принцип няма да има проблеми ! Само трябва да свикнат няколко дни един с друг .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот AD » Пет Юни 25, 2010 6:58 pm

Здравейте,

забелязала съм че, на папагала ни, който го имаме от декември, започнаха да му растат ноктите и да се извиват. Като скача от кацалка на кацалка и те се закачат и му е трудно да си освободи крачето, дърпа веднъж-дваж докато го прибере.
Трябва ли да се режат?
Защото се чудя, като са на вън, как се справят с това и ако може да е ги режа, а да му сложа нещо, да играе с някакви играчки, да се забавлява, бих искала да ме посъветвате.
Само два пъти до сега сме го хващали, за да го приберем, но иначе не е свикнал с нас, да идва и да ни дава да го галим и се притеснявам, че ако трябва сама да му режа ноктите, ще ни кълве, тъй като вече два пъти го е правил.
Днес говорих с ветеринар и той каза, че може да ни покаже как се режат, и няма нужда всеки път да го носим при него, защото щял да се стресира много. Затова ви моля за съвет.

И още нещо съм забеляла - отстрани на човката му излезе нещо като рогче, остро, като зъбче, може и да е нормално, ако трябва ще го снимам и кача да го видите.

И последната ми питанка е, кога започват да стават зелени?

Благодаря.
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

Мнениеот Paulina » Пет Юни 25, 2010 9:42 pm

Качи снимка на птицата . Ако не можеш тук , то в личната ти галерия . Щом така му растат ноктите , то значи , че кацалките не са подходящи . Когато го заведеш на лекар нека той погледне и това , което му расте при клюна , защото това не е нормално . Какъв цвят е птицата ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Съб Юни 26, 2010 7:17 am

AD написа:Здравейте,

забелязала съм че, на папагала ни, който го имаме от декември, започнаха да му растат ноктите и да се извиват. Като скача от кацалка на кацалка и те се закачат и му е трудно да си освободи крачето, дърпа веднъж-дваж докато го прибере.
Трябва ли да се режат?
Защото се чудя, като са на вън, как се справят с това и ако може да е ги режа, а да му сложа нещо, да играе с някакви играчки, да се забавлява, бих искала да ме посъветвате.
Само два пъти до сега сме го хващали, за да го приберем, но иначе не е свикнал с нас, да идва и да ни дава да го галим и се притеснявам, че ако трябва сама да му режа ноктите, ще ни кълве, тъй като вече два пъти го е правил.
Днес говорих с ветеринар и той каза, че може да ни покаже как се режат, и няма нужда всеки път да го носим при него, защото щял да се стресира много. Затова ви моля за съвет.

И още нещо съм забеляла - отстрани на човката му излезе нещо като рогче, остро, като зъбче, може и да е нормално, ако трябва ще го снимам и кача да го видите.

И последната ми питанка е, кога започват да стават зелени?

Благодаря.
Твоят няма да стане зелен. Жълтото какарики е мутационна цветна форма на птиците с номиналната (зелена) окраска. Колкото до ноктите - да при тях това се случва често. Дебелите кацалки помагат но само от части. Най -добре му ги отрежи сама. Не го води на вет. лекар. Тук във форума има инфо до къде и как се режат.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот AD » Съб Юни 26, 2010 11:37 pm

По-напред има снимки на него, утре ще ви кача снимки тук, че не ми се свалят от компа.
Забелязах че има малко зелено около ушите и на едно-две пера около опашката.
Ще прочета повече за ноктите и рязането, благодаря.

Нормално ли е да си вдига единият крак докато спи?
Изображение
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

Мнениеот AD » Съб Юни 26, 2010 11:58 pm

Качвам две снимки.

На първата се вижда - на крачетата му има бели образувания, ако може да ми кажете дали му пречат и от какво се образуват.
Изображение
А на втората се надявам да се види връхчето на човката и ноктите.
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

Мнениеот nightingale » Нед Юни 27, 2010 11:20 am

Папагалът ти има краста.Вземи незабавни мерки. Ноктите са не само дълги а опасно дълги. Ако бях на твое място не бих го пускал защото ще се закачи фатално някъде. Изрежи ги.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот AD » Пон Юни 28, 2010 3:09 pm

Благодаря. Днес ще го водим на ветеринар.
Изображение
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

Мнениеот nightingale » Вто Юни 29, 2010 9:03 pm

AD написа:Благодаря. Днес ще го водим на ветеринар.
Какво ви каза докторът ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот AD » Вто Юни 29, 2010 9:54 pm

То един доктор, като го видя и се въртя, въртя.
Отряза му ноктите, но докато го хване, имах чувството че ще го убие. Нямаше ръкавици и бъркаше с една дебела хавлиена кърпа.
Като му казах че може да има краста по краката, каза че е нормално и всички птици имали краста, а нашата била варовикова и предписа гел, но го нямал и да го вземем на др. ден - глицерод или нещо подобно. За рязането на нокти взе 5 лв. Др. път аз ще му ги режа...посъветва ни повече клонки зелени да даваме че да може естествено да му падат ноктите.
Изображение
Аватар
AD
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:19 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта