Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


моите корели

Мнениеот Paulina » Съб Яну 08, 2011 6:34 pm

Продълговатите гнездилки са по-удобни , защото птиците имат повече място ( когато мътят двамата ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: здравей

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Нед Яну 09, 2011 11:00 am

evgeniboy написа:
Тошко написа:а защо яйцата са разпръснати ?

аз поне си го обяснявам , че и двамата мътят и сигурно си ги разделят на половина. Снимката я направих , когато мъжкия отиде да яде, че иначе става страшно!!! :!

Може би постелката ви не е досататъчно дълбока.
Правилно сте забелязали ,поражда се от мътенето на двамата родители,но при ушлайфаните чифтове това не се случва.
И погрешно е мнението за широки гнездилки.Дъно 25 на 25 см е предостатъчно широко.И представяте ли си какъв ще е този дънер който ще запазят корелите в природата при съществуващите по-едри видове с които влизат в конкуренция за хралупи.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: здравей

Мнениеот Paulina » Нед Яну 09, 2011 11:25 am

д-р Иван Кючуков написа:Може би постелката ви не е досататъчно дълбока.
Правилно сте забелязали ,поражда се от мътенето на двамата родители,но при ушлайфаните чифтове това не се случва.
И погрешно е мнението за широки гнездилки.Дъно 25 на 25 см е предостатъчно широко.И представяте ли си какъв ще е този дънер който ще запазят корелите в природата при съществуващите по-едри видове с които влизат в конкуренция за хралупи.

Всеки има свой опит ! ! ! Аз предпочитам продълговатите ( това не значи , че и отворът е по-широк ) - моите птици си нямат конкуренция ! Тази година една корела съвсем неочаквано снесе в къщичката на пъдпъдъците ( на земята ) и измъти и отгледа две здрави пилета !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот kukushunka » Нед Яну 09, 2011 11:39 am

Paulina написа:Продълговатите гнездилки са по-удобни , защото птиците имат повече място ( когато мътят двамата ) .


отказваш да разбереш, че това е квадратна гнездилка голяма колкото две продълговати (30х30см дъно) и има достътчно място за двамата родители :D
Изображение третира се срещу кокошинки, kukushunkite са непреодолимо зло Изображение
Аватар
kukushunka
потребител
потребител
 
Мнения: 211
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 11:43 pm
Местоположение: на село

Мнениеот Paulina » Нед Яну 09, 2011 1:00 pm

kukushunka написа:отказваш да разбереш, че това е квадратна гнездилка голяма колкото две продълговати (30х30см дъно) и има достътчно място за двамата родители :D

С размерите не си прав ! :nono: Те са произволни - най-често се използва 30х20х20 .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: мътилка

Мнениеот kukushunka » Нед Яну 09, 2011 1:05 pm

прав съм, прав съм - той Евгени си ти е написал :wink:

evgeniboy написа:Аз съм си я правил...малко увеличих размера според средните размери за да им е по-комфортно , уж... :cool: 30*30*30 см.


а ти пак не разбра че в тази квадратна има доста повече място от твоите правоъгълни за двамата родители :wink:
Изображение третира се срещу кокошинки, kukushunkite са непреодолимо зло Изображение
Аватар
kukushunka
потребител
потребител
 
Мнения: 211
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 11:43 pm
Местоположение: на село

Re: мътилка

Мнениеот Paulina » Нед Яну 09, 2011 1:11 pm

kukushunka написа:прав съм, прав съм - той Евгени си ти е написал :wink:

evgeniboy написа:Аз съм си я правил...малко увеличих размера според средните размери за да им е по-комфортно , уж... :cool: 30*30*30 см.


а ти пак не разбра че в тази квадратна има доста повече място от твоите правоъгълни за двамата родители :wink:


Ами тогава ще трябва да пишеш по-ясно ! И въпреки това квадратните не са за предпочитане - дупката за влизане не трябва да е над яйцата , защото така птиците ги разпиляват , а и много често счупват ( при влизане и излизане ) . Но мен ми е все тая - всеки прави както знае !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: мътилка

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Нед Яну 09, 2011 5:58 pm

Ех, отново си права Паулина :lol:
Моите птици направо скачат от отвора върху яйцата....... :| :wink:
Големи белалии,и никаква съобразително при тези птици.
Паулина,ти наблюдавала ли си как влизат и излизат птиците във и от гнездо?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: мътилка

Мнениеот Paulina » Нед Яну 09, 2011 9:10 pm

д-р Иван Кючуков написа:Ех, отново си права Паулина :lol:
Моите птици направо скачат от отвора върху яйцата....... :| :wink:
Големи белалии,и никаква съобразително при тези птици.
Паулина,ти наблюдавала ли си как влизат и излизат птиците във и от гнездо?

Не докторе , имам си много ангажименти , а и много животни , че да ми остане време да седна до някои и да ги чакам да излезнат от гнездилката . Пък и няма как да видя дали побутват внимателно всяко едно яйчице на страна , защото нямам камери в гнездилката :oops: :cry:

Но влизат доста бързо , това съм видяла !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: мътилка

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Вто Яну 11, 2011 10:01 pm

Paulina написа:
д-р Иван Кючуков написа:Ех, отново си права Паулина :lol:
Моите птици направо скачат от отвора върху яйцата....... :| :wink:
Големи белалии,и никаква съобразително при тези птици.
Паулина,ти наблюдавала ли си как влизат и излизат птиците във и от гнездо?

Не докторе , имам си много ангажименти , а и много животни , че да ми остане време да седна до някои и да ги чакам да излезнат от гнездилката . Пък и няма как да видя дали побутват внимателно всяко едно яйчице на страна , защото нямам камери в гнездилката :oops: :cry:

Но влизат доста бързо , това съм видяла !

Видно е ,че харесваш птиците си,но случва ли се да ги разглеждаш по-обстойно .............?!
Никога една прибързана и превъзбудена женска не свива добро гнездо.Дане говорим за агресивните и плашливите,подскачащи при всяко почукване на гнездилката.Подобно поведение винаги гарантира хаус в къщи с печален край. :cry:
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: мътилка

Мнениеот Paulina » Сря Яну 12, 2011 1:11 pm

д-р Иван Кючуков написа:Видно е ,че харесваш птиците си,но случва ли се да ги разглеждаш по-обстойно .............?!
Никога една прибързана и превъзбудена женска не свива добро гнездо.Дане говорим за агресивните и плашливите,подскачащи при всяко почукване на гнездилката.Подобно поведение винаги гарантира хаус в къщи с печален край. :cry:

Не си спомням да съм казала , че птиците ми са плашливи . . . още по-малко агресивни . . . :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: мътилка

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Яну 12, 2011 7:15 pm

Paulina написа:
д-р Иван Кючуков написа:Видно е ,че харесваш птиците си,но случва ли се да ги разглеждаш по-обстойно .............?!
Никога една прибързана и превъзбудена женска не свива добро гнездо.Дане говорим за агресивните и плашливите,подскачащи при всяко почукване на гнездилката.Подобно поведение винаги гарантира хаус в къщи с печален край. :cry:

Не си спомням да съм казала , че птиците ми са плашливи . . . още по-малко агресивни . . . :think:

Не съм и имал твоите в предвид.
Говоря принципно,но както и да е ........
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Представяне

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта