Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Отглеждане и развъждане на щурци

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Отглеждане и развъждане на щурци

Мнениеот nightingale » Вто Фев 22, 2011 9:46 pm

Преди няколко години усърдно отглеждах от тези щурци.
Това което казва Милко е наистина така. Говоря като капацитет на производство.
Не знам . Някак си отглеждането им никак не ми допадна.Освен че наистина понамирисват, имат и още една много лоша черта. Бягат постоянно и винаги в мазето ми беше пълно със свободно живещи мини популации :D
Между другото свирукат си и те,но звуците им са много по слабички от европейският им събрат.
На този май му казваха средиземноморски ,но аз го знам като оранжериен.
Мажех стените на аквариумите редовно с медицински вазелин и това донякъде помагаше да не бягат.
А в съдовете с млади и подрастващи слагах едно върху друго(не едно в друго) големи парчета от кори за яйца за да мога да повиша жилищният им площ.
Когато са на много гъсто се самоизяждат.
Използвах ги за изхранване на хамелеони тарантули и няколкото агамки които имах.
За птици обаче си остават наистина трудоемки,но пък могат да са идеално допълнение към менюто им.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Отглеждане и развъждане на щурци

Мнениеот orksone » Пон Яну 09, 2012 11:55 pm

да попитам ... след като се отдели съда с почвата където са снесените яйца .. трябва ли да продължа да поддържам почвата влажна ??
orksone
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 09, 2012 11:51 pm

Re: Отглеждане и развъждане на щурци

Мнениеот Tyson » Вто Яну 10, 2012 8:30 am

orksone написа:да попитам ... след като се отдели съда с почвата където са снесените яйца .. трябва ли да продължа да поддържам почвата влажна ??

Да. Влажна, не мокра.
NON PLUS ULTRA!
Аватар
Tyson
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 8:30 am
Местоположение: Русе

Re: Отглеждане и развъждане на щурци

Мнениеот nightingale » Чет Яну 12, 2012 12:55 pm

Даже ако не е влажна е още по добре.
Най -добрият вариянт е периодичното полувелизиране на почвата ,като между процедурите тя се оставя почти до пълното изсъхване.
Овлажняването а не престоят във влага , в комбинация с подходяща температура е най големият стимул за яйцата на повечето сухоземни безгръбначни.
Частичното изсушаване предотвратява гниенето на почвата а от там подтиска броят на акарите намиращи се в нея.
Тези акара са враг номер едно на яйцата и излюпващите се ларви.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Отглеждане и развъждане на щурци

Мнениеот orksone » Нед Яну 15, 2012 11:34 am

Tyson написа:
orksone написа:да попитам ... след като се отдели съда с почвата където са снесените яйца .. трябва ли да продължа да поддържам почвата влажна ??

Да. Влажна, не мокра.

Благодаря :cool: :drinks:
orksone
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 09, 2012 11:51 pm

Re: Отглеждане и развъждане на щурци

Мнениеот orksone » Нед Яну 15, 2012 11:35 am

nightingale написа:Даже ако не е влажна е още по добре.
Най -добрият вариянт е периодичното полувелизиране на почвата ,като между процедурите тя се оставя почти до пълното изсъхване.
Овлажняването а не престоят във влага , в комбинация с подходяща температура е най големият стимул за яйцата на повечето сухоземни безгръбначни.
Частичното изсушаване предотвратява гниенето на почвата а от там подтиска броят на акарите намиращи се в нея.
Тези акара са враг номер едно на яйцата и излюпващите се ларви.

Благодаря за информацията , ще ми е полезна и то доста :drinks:
orksone
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 09, 2012 11:51 pm

Предишна

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron