Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Папагалите които се отглеждат в България

Модератор: nikigeen

Папагалите които се отглеждат в България

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 4:02 am

david_67 написа:Вълнисти папагали


христо топа написа:Смятам че България заема вече полагаемото си мястио в семеиството на кафезната орнитология и всеповече видове се размножават у нас.Вече има размножени Жака Какаду Амазони много от мутациите на Розели Пони Неофеми Неразделки и много много други.Говоря за неща видени с очи.


david_67 написа:Напълно съм съгласен с теб Христо но все пак има още много какво да учим относно селекцията на птиците. Селекция не се прави за една година и с пет чифта птици.Тя изисква много търпени време познания и голямо ято елитни птици!



Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


христо топа написа:О тук изобщо не става дума за селекционна работа.Говорим за успехи в размножаването.


david_67 написа:Успеха идва тогава когато имаш добра материалнотехническа база елитни и в кондиция птици и храната и грижатаса качествени !
Изображение


fridolina написа:david_67, ще ни кажеш ли няколко думи за цветовете при вълнистите папагали?
А и виждам само мъжки изложбени екземпляри. Женските не участват ли в изложбите?

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот nikigeen » Вто Ное 25, 2008 10:05 pm

За да не пускам нова тема предлагам тук да показваме папагалите ,които имаме.Ето и едни от моите любимци:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Мъро » Сря Дек 31, 2008 12:46 pm

Ако говорим само за отглеждане на папагали в бг има много видове който се отглеждат но не всички се размножават.Знам със сигорност че черноглава розела няма в бг.Жака със сигорност се вадят какадута и амазони съм виждал само на едно място малки и ми каза че има и арички но тях не съм ги виждал това беше при Митко в Казанлък.А всички други който казват че вадят големи папагали са мошенници те даже и двойки нямат.Тези измислени ферми дето продават всичко е внос на яйца и малки пилета за дохранване.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот христо абаджиев » Сря Дек 31, 2008 12:50 pm

Говориш за неща от преди десет години.Успешно се размножават в момента и жака и ари и амазони и какво ли още не.А що се отнася за черноглави розели ас съм виждал :D .
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Мнениеот nikigeen » Сря Дек 31, 2008 12:56 pm

Христо е прав .Всички тези вече се рамножават успешно и в нашата страна.Има и черноглава розела .ако знаете само колко хора има ,за които няма информация по нета и изобщо и които не търгуват птиците си директно ,а чрез други хора или пък просто са колекционери има в страната ,ще се изненадате .Е наистина има и птици които все още ги няма .Например аз не съм сигурен за ветрилен папагал и рупелов папагал ,например
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Мъро » Сря Дек 31, 2008 4:58 pm

И къде си виждал черноглава розела в бг като всички розеладжии ги познавам лично и никой не е чувал да има някой и в чехия са рядкост и са доста скъпи.А дали вади някой какадута и ари не съм сигорен всеки взе да ги продава но дали са тяхни пилета.Познавам поне 3 човека който продават и се хвалят че са тяхно производство а не са и съм 100 процента сигорен.Виждал съм даже жълто качулати какадута събрани от различни подвидове и ме кръщават че вадят от тях а малките толкова бързо се продават че не може да ги видиш.От двойка ари който се гледат в клетка 1 на 1 вадят по 4 пилета.СМЯХ И ПРИКАЗКИ ЗА ДЕЦА ДО 6г.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот nikigeen » Чет Яну 01, 2009 1:25 pm

Честита нова година !Много здраве ,щастие,успехи и пари!


Ама ти май четеш между редовете.Не съм казвал ,че хората ,които ги имат са се специализирали като розеладжии.Освен това са от Сърбия ,но не знам на каква цена .Като казваш скъпи ,какво имаш предвид ,тоест каква цена горе -долу?Ако имаш предвид фермите в Хасково ,Варна и Софийска околия не искам да коментирам и аз ,въпреки ,че произвеждат доста птици, съвсем не са само те.Не се познаваме ,за да ти давам такива информации,съжалявам.Направих грешката преди това в друг форум да спомена някои хора и после си имаха неприятности ,пък и ми се сърдиха на мен ,защото голяма част от птиците им не са регистрирани и може да се сетиш как са дошли в страната.А освен това сред колегите ,за съжаление ,има доста завист и злоба и някои от тях само това чакат ,за да натопят някой.Поздрави ,жив и здрав и много успехи през новата година :)
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Мъро » Чет Яну 01, 2009 1:48 pm

Ами искаха им по 500 евро на парче на млади пилета преди 2 г.Чеха каза че и там ги няма и в чехия пилетата са с много близка кръв
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот nikigeen » Чет Яну 01, 2009 2:10 pm

Ееей този наистина е искал "да ти отреже главата".Ти какви папагали имаш сега?
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Мъро » Пет Яну 02, 2009 1:08 am

Не те по толкова вървят горе долу цената сега е същата,поръзрових се и намерих една мъжка в чехия продават за 850 лева.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот nikigeen » Нед Яну 04, 2009 3:00 pm

Бих искал да посоча според моите наблюдения ,видовете папагали ,които издържат на ниски температури ,характерни за зимата в нашата страна.Под ниски температури имам предвид доста под нулата и разбира се в защитени от течение волиери,като изключение на това разбира се са монашеските и планинските папагали.Имам предвид това ,че например монашеските издържат на температури от порядъка на -20 градуса дори в напълно открити волиери ,тъй като нощуват вътре в построените от тях гнезда.И така ето списъка

    - Вълнисто папагалче (Melopsittacus undulates)
    - Корела(нимфа) (Nimphicus holandicus)
    - Червенокрил папагал (Aprosmictus erythropterus)
    - Александрино (Polytelis Alexandrae)
    - Планински папагал (Polytelis anthopeplas)
    - Кокардов папагал (Барабанд) (Polytelis swinsonii(Spathopterus))
    - Жълтокоремна розела (Platycercus caledonicus)
    - Пенантова розела (Platycercus elegans elegans)
    - Пъстра розела (Platycercus eximius eximius)
    - Елегантна неофема(треварче) (Neophema elegans)
    - Какарики (Cyanoramphus novaezelandiae)
    - Монашески папагал (Myopsitta monachus monachus)
    - Червеномаскова аратинга (Aratinga erythrogenys)
    - Яндая (Aratinga jendaya)
    - Аржентински ровещ папагал (Cyanoliseus patagonus patagonus)
    - Малък алксандър (и африкански и индийски (Psittacula krameri krameri(manillensis)
    - Голям александър (Psittacula eupatra eupatria)
    - Червеноглав(сливоглав) александър (Psittacula cyanocephala)
    - Китайски александър (Psittacula derbyana)
    - Поен папагал(червенокръст) (Psephotus haematonotus)
    [list=]

    Разбира се ако някой има да допълни списъка ще бъде чудесно.Освен това предлагам на базата на вашия опит и наблюдения да помогнете да изготвим и едно списъче с видовете които може да се отглеждат едновременно с други птици и както и други видове папагали .Но ще бъде добре да се посочват видовете които се размножават при наличието на други птици във волиерата
[/list]
Последна промяна nikigeen на Нед Яну 04, 2009 8:26 pm, променена общо 1 път
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Мъро » Нед Яну 04, 2009 5:01 pm

Всички видове розели издържат на студ за малкия александър не съм сигорен на един познат в затворено помещение им бяха измръзнали краката и им окапаха пръстите на половина.Да поставим някаква температурна граница на която издържат определени видове,защото зимата в северна българия не може да се сравнява с тази в южна.Разликата в t някой път е доста голяма.Аз съм гледал розобузи неразделки в таванско помещение без отопление и съм нямал проблеми.Пеещите също издържат на външни волиери.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Папагали

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта