Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Неразделки

Неразделки

Мнениеот ofluf » Нед Апр 17, 2011 2:50 pm

Да ви се похваля и аз , от 3 ден вече имам чифт Неразделни папагали. Ще се радвам ако хората с по голям опит ме насочват със това каква храна е хубаво да им се дава и ако има някакви по специални грижи за тях. :wink: Изображение
ofluf
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Апр 01, 2011 9:52 am

Re: Неразделки

Мнениеот david_67 » Нед Апр 17, 2011 4:38 pm

Чифт означавали че са двойка /мъжко и женско / или две птици ? На мен ми приличат на две еднакви по пол птици!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Неразделки

Мнениеот ofluf » Нед Апр 17, 2011 6:03 pm

Ами във магазина ми казаха че са мъжко и женско и се надявам наистина да е така. :)
ofluf
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Апр 01, 2011 9:52 am

Re: Неразделки

Мнениеот ofluf » Нед Апр 17, 2011 6:05 pm

ofluf написа:Ами във магазина ми казаха че са мъжко и женско и се надявам наистина да е така. :)

А също казват че точно този вид папагали се различавали доста трудно кое е мъжко и кое женско и са малко хората към който мога да се обърна за съвет :-|
ofluf
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Апр 01, 2011 9:52 am

Re: Неразделки

Мнениеот david_67 » Нед Апр 17, 2011 6:32 pm

Доколкото разбирам от папагали ,за мен това са две прекрасни женски птици . Наистина се различават по-трудно , но при тези папагали женският индивид е по-едър от мъжкия и украската на главата /в случея розовото при мъжкият се разпростира и назад към главата !Сложи им гнездови материал в сучея сурови млади върбови клонки и наблюдавай ! Женската нарежда материала между маховите си пера на крилете и го вкарва в хралупата !
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Неразделки

Мнениеот ofluf » Нед Апр 17, 2011 6:49 pm

Днес ще си набавя клонки но ще ги оставя едно денонощие и утре ще ги сложа в клетката.
ofluf
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Апр 01, 2011 9:52 am

Re: Неразделки

Мнениеот ofluf » Нед Апр 17, 2011 6:50 pm

ofluf написа:Днес ще си набавя клонки но ще ги оставя едно денонощие и утре ще ги сложа в клетката.

А иначе едната птица е малко по едра от другата когато се спрат една до друга видимо е по голяма
ofluf
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Апр 01, 2011 9:52 am

Re: Неразделки

Мнениеот ico_dimitrov » Нед Апр 17, 2011 9:45 pm

Клонките /от върба/ с листата ли се слагат?!?Защото ако вземат да ги дъвчат евентуално да няма някакви последствия /със храносмилането и изпражненията/?!?
ico_dimitrov
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Мар 05, 2011 7:56 pm

Re: Неразделки

Мнениеот Paulina » Пон Апр 18, 2011 12:44 am

ico_dimitrov написа:Клонките /от върба/ с листата ли се слагат?!?Защото ако вземат да ги дъвчат евентуално да няма някакви последствия /със храносмилането и изпражненията/?!?

Да , с листа - птиците отстраняват сами това , което не им е нужно .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Неразделки

Мнениеот Antonio » Вто Апр 19, 2011 8:37 pm

Отклонявам се от темата,извинете ме,но да попитам:За колко ги взе,общо и двете? :) Иначе са прекрасни.Успех с отглеждането!
Antonio
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 9:32 pm

Re: Неразделки

Мнениеот ofluf » Вто Апр 19, 2011 8:41 pm

Antonio написа:Отклонявам се от темата,извинете ме,но да попитам:За колко ги взе,общо и двете? :) Иначе са прекрасни.Успех с отглеждането!

Двете общо са 70.00 лева по отделно както следва по 35.00 лева бройката. Доколкото знам този вид от неразделните папагали е най - евтин.
ofluf
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Апр 01, 2011 9:52 am

Re: Неразделки

Мнениеот ofluf » Вто Апр 19, 2011 8:46 pm

Сложих млади върбови клонки както ми казахте но птиците не проявяват никакъв интерес. Също така слагам и "моркови" , "твърдо сварено яйце" но и него не докосват. :think: Дали птиците са още наплашени или просто не им се яде не знам :) а иначе влизат във гнездото и вадят от време на време триците от вътре. Но иначе и двете птици си нощуват във гнездото и голяма част от деня предимно едната стои вътре а другата отвън както са по - горе на снимката.
ofluf
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Апр 01, 2011 9:52 am

Следваща

Назад към Представяне

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта