Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот yuri » Вто Апр 19, 2011 11:42 pm

Здравейте колеги. В събота установих, че половината ми кокошки са направо раздрани по хълбоците. Има някои с рани от по 5-6 см и направо месото е сцепено. Предполагам, че причината са шиповете на петлите. До сега само бях чувал за подобни неща. Какво ще ме посъветвате да направя? Дали раните ще зарастнат без шиене и въобще има ли смисъл да се опитвам да ги лекувам?
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Ivkonnii » Сря Апр 20, 2011 1:35 am

yuri написа:Здравейте колеги. В събота установих, че половината ми кокошки са направо раздрани по хълбоците. Има някои с рани от по 5-6 см и направо месото е сцепено. Предполагам, че причината са шиповете на петлите. До сега само бях чувал за подобни неща. Какво ще ме посъветвате да направя? Дали раните ще зарастнат без шиене и въобще има ли смисъл да се опитвам да ги лекувам?


На моята пуйка така беше станало, намазах раната с гранулин и раната заздравява. Шил съм и пуйка с обикновен конец, раната зараства и конеца пада сам. Пробвай и ти. УСпех и дано птиците да се възстановят бързо.
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот david_67 » Сря Апр 20, 2011 2:04 am

yuri написа:Здравейте колеги. В събота установих, че половината ми кокошки са направо раздрани по хълбоците. Има някои с рани от по 5-6 см и направо месото е сцепено. Предполагам, че причината са шиповете на петлите. До сега само бях чувал за подобни неща. Какво ще ме посъветвате да направя? Дали раните ще зарастнат без шиене и въобще има ли смисъл да се опитвам да ги лекувам?


Колега земи си намали петлите и ще стане работата !Ако си мислите че като имате повече петли в стадото си ще вдигнете опложаемоста на яйцата ,жестоко се лъжете повреждате си кокошките от постоянно качване но не и оплождане защото когато се качи един петел на кокошката други два го свалят!
Затова не е нужно повече от един петел ! :D
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот yuri » Сря Апр 20, 2011 3:50 pm

Румене, петлите са само 2 на 14 кокошки и то не за да е по-добро оплождането, ами ако се случи нещо с единия, да не остана без петел. Отглеждам кокошките свободно пуснати. Според теб тези рани дали ще зараснат без шиене? А иначе вече ги обработих с Гранофурин. и дали рязане на шиповете ще помогне?
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот lapsuss » Сря Апр 20, 2011 4:11 pm

От практиката си съм забелязъл следното.
Съвсем не е сигурно, че повечето петли е причината за обелването на хълбоците по кокшките.
Възможно е при един петел, при това лек, пак да е досатъчно непохватен при оплождането и да нанася пораженията.И обратното възможно е на пръв поглед тежки и тромави петли да нанасят по-малко поражения.
Аз съм имал проблеми само с джилингите и легхорните, защото самите носачки не се държат по естествен начин, не лягат когато петелът им се качи, и той в мъченето да я оплоди я драска с краката и и скубе перата зад шията.Проблемът е съществен, когато това съвпадне със смяна на перушина на дадена кокошка.

Колегата правилно те посъветва за петела, ама не е гаранция че като оставиш само един именно той може да е некадърния и пак да продължи да ранява кокошките.
Аз имам 2 петела, с по 7 кокшки всеки, отделно и проблеми от такова естество нямам.
lapsuss
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 12:26 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот chrisarvor » Сря Апр 20, 2011 5:38 pm

stoev_0028 написа:искам да попитам защо кокошките си ядът яйцата и как да го предотвартя!


i stopped my chickens eating the eggs,
get some eggs make holes in and empty the contents, and fill with plaster
they dont like to eat no more

и ми спря пилета яденето на яйца,
получите някои яйца правят дупки в празен и съдържанието, и да запълни с гипс
Те не обичат да ядат повече
chrisarvor
потребител
потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 5:45 pm
Местоположение: SHUMEN

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот dr_lukanov » Сря Апр 20, 2011 11:41 pm

Зависи от типа на кокошките, ако са яйценосни два петела на 14 кокошки са много. Желателно е резервният да се отглежда отделно (иначе за подсигуряването съм ЗА, стига да има къде да се гледат и комшиите да са хора :wink: ). Има още нещо, когато петлите са два, много често при покриването на кокошката става един бой върху нея, кой да е първи, тогава оплодяемостта със сигурност няма да е по-висока, а кокошката потърпевша. Ако раните не са големи може и да не се шият, но отдели петлите докато кокошките се оправят ( до две седмици ще снасят оплодени яйца) и после само единият да е с тях (това е моят съвет).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот yuri » Сря Апр 20, 2011 11:45 pm

Благодаря на отзовалите се. С интерес очаквам мнения и от други колеги. А за съветите, ще ви послушам.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот gusenica » Пет Апр 22, 2011 2:52 pm

Ivkonnii написа:
gusenica написа:Здравейте и от мен
И аз имам един въпрос-преди известно време си събирах яйца за инкубатора,но едното ми роузкомбче се залежа(разквачи) 2 дни лежеше без даже да има яйца-съответно веднага върнах яйцата,които бяха събирани 6 дни и бяха 6 на брой-но в последствие се усетих,че съм допуснал грешка,като не съм я отделил или поне заградил от останалите 2 ярки и петлето-положението е следното-независимо,че направих още един полог другите са снасяли при нея и в един момент от 6 станаха 16 -днес е 20-тия ден-ще взема мерки и ще заградя да нямат достъп другите кокошлета и петлето,но какво ще стане с това неедновременно "допълване" на яйцата в полога-диапазона от време е много голям-ако се излюпят 1-вите 6 да речем от 1-вия ден-може ли в последствие да се очаква и други да се излюпят ?


И при мене се е случвало така, но не се притеснявай. Както казваш може да се излюпят пиленцата на етапи, а кокошката лежи няма проблеми. Ако всичко е нормално ще се излюпят и другите пиленца. Успех! Покажи какво се е излюпило. :cool:


25-ти ден и нищо и май така ще си остане-наблюдавам я,но май яйцата са и в множко (16) за роузкомб-когато ги върти част от тях не може да обхване и си мисля,че след всяко въртене-тази част която остава навън истива и зародиша загива-после и да ги завърти пак-истиналите ще ги вкара на топло,но е късно-а тези които са били по навътре идва техния пагубен край-до този извод стигнах-ще почакам още 2-3 дни и ще помоля за съвет-как да я секна тази квачка-много упорито лежи-до кога така-ще се изтощи съвсем това кокошле
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот lapsuss » Пет Апр 22, 2011 3:55 pm

Искаш да кажеш, че 25 дни след налагането не се е излюпило нищо ли? Ако е така, според мен няма на какво да се надаш.
lapsuss
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 12:26 pm

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот stanislav asparuhov » Пет Апр 22, 2011 4:05 pm

преди няколко години мътех пилета под 1 пуика която беше качена на тавана ми защото белката ме беше посетила и резултатите не бяха много добри иаз затова я качих яицата под нея бяха 21 през цялото време защото я дига да яде обаче силно се разочеровах когато чаках 23 дена и ништо нямаше и я оставих не се качван да я храня 4 дни след тава и когато де качих тя беше излюпила 1 пила по някакъв късмет обаче тоя късмет е 1 на 1000000 така че незнам
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот yuri » Пет Апр 22, 2011 5:33 pm

gusenica написа:
25-ти ден и нищо и май така ще си остане-наблюдавам я,но май яйцата са и в множко (16) за роузкомб-когато ги върти част от тях не може да обхване и си мисля,че след всяко въртене-тази част която остава навън истива и зародиша загива-после и да ги завърти пак-истиналите ще ги вкара на топло,но е късно-а тези които са били по навътре идва техния пагубен край-до този извод стигнах-ще почакам още 2-3 дни и ще помоля за съвет-как да я секна тази квачка-много упорито лежи-до кога така-ще се изтощи съвсем това кокошле

Няма на какво да се надяваш. Махай я и другия път и сложи толкова яйца, колкото може да покрие. В този случай най-много 7-9 нормални кокошеви или 11 нейни, но и полога трябва да е удобен за това. Сага не и давай достъп да лежи и за няколко дена вероятно ще се оправи.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта