Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Модератори: nikigeen, yuri

Гривяци и гургулици и други гълъбови птици

Мнениеот nikola_rs » Сря Фев 11, 2009 7:17 pm

Тези птици ги отглеждам от над 10г.Много са интересни особено пролета като почнат да пеят мъжкарите.
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот nikola_rs » Сря Фев 11, 2009 7:21 pm

Изображение Гривеци http://kotsev.dir.bg
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот nikola_rs » Сря Фев 11, 2009 7:26 pm

Изображение гургулици http://kotsev.dir.bg
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот nikola_rs » Сря Фев 11, 2009 7:30 pm

Изображение Гургулица http://kotsev.dir.bg
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот nikola_rs » Сря Фев 11, 2009 7:33 pm

Изображение Гривек http://kotsev.dir.bg
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот asen nikolov » Чет Фев 12, 2009 10:00 pm

Нямах представа до сега, че гургулици и гривяци се отглеждат в плен! :(
Би ли споделил нещо повече за отглеждането им? Пускаш ли ги извън клетката, да летят?
asen nikolov
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 11:43 am
Местоположение: София

Мнениеот nikola_rs » Чет Фев 12, 2009 11:20 pm

Ми по принцип не ги пускам държа ги на затворено във волиери и от гривеците някои така съм ги опитомил че ми кълват от ръката зелено като им давам.Бях научил с пощите едно пиле от малко хвърча с тях цяло лято но есента го хвана ястреба.Други съм изпускал и винаги се връщат и обикалят около къщата кацат върху волиерата,спът на дърветата в нас.Докато при гургулиците не е така,те са по диви но те пък в клетка малка съм забелязал че стават много кротки.Един приятел беше взел гривеци(пилета) от мен и ги беше научил да ги пуска.Чувал съм че в Германия биле из паркове като нашите гугутки и биле много кротки.
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот nikola_rs » Чет Фев 12, 2009 11:25 pm

Колкото до отглеждането им нищо по различно от гълъбите само че се разделят по двойки пролетта.Хранят се със жито,слънчоглед и царевица,много обичат трева и особено глухарче.Има случай когато или не си харесват мястото или ако нещо ги изплаши да си остават яйцата.
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот asen nikolov » Чет Фев 12, 2009 11:31 pm

nikola_rs написа:Колкото до отглеждането им нищо по различно от гълъбите само че се разделят по двойки пролетта.Хранят се със жито,слънчоглед и царевица,много обичат трева и особено глухарче.Има случай когато или не си харесват мястото или ако нещо ги изплаши да си остават яйцата.

Звучи много хубаво!
Май и аз ще пробвам някои ден! :)
asen nikolov
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 11:43 am
Местоположение: София

Мнениеот nikola_rs » Чет Фев 26, 2009 2:54 pm

Някой знае ли кога ще бъде пазара в шумен?
nikola_rs
потребител
потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 4:45 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот fridolina » Чет Фев 26, 2009 3:55 pm

nikola_rs написа:Някой знае ли кога ще бъде пазара в шумен?

ШУМЕН 2009
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот nightingale » Чет Фев 26, 2009 5:56 pm

Здравейте.Искам да споделя нещо с вас което ми се случи преди 4 дена.След като падна големият сняг ми се наложи да пътувам .Пътуването ми беше предимно по дунавската равнина и с учудване забелязах,че има много гълъби по шосето(там където беше изчистено).Тъй като в северна България има доста гълъбари в началото си помислих,че са ята от домашни гълъби.Съвсем скоро се усетих ,че не може да са всичките в един цвят и пред едно такова ято спрях автомобила си и ги загледах.Бяха буквално на 5 метра пред мен и усърдно кълваха нещо по асвалта.Почти бяха загубили страха си от хората.Продължих пътя си ,и с учудване констатирах че птиците са хиляди.Навсякъде в продължение на стотина километра имаше ята от по 20-40 екземпляра.Явно падналият сняг, студът и липсата на храна ги беше принудил дда се изхранват по шосето.Знаех,че не след дълго ще попадна на блъснат.Бях повече от сигорен.И наистина в късният слетобяд забелязах един самотен да стои на една купчина сняг.Спрях и се запътих към него.Той хвръкна но не след дълго кацна отново.По полета му разбрах че не е с нараняване но все пак летенето трудно му се отдава и реших да се помъча да го хвана.Успях.И след като вече беше в ръцете ми разбрах ,че това е гълъб хралупар.Гълъбарството не ми е от най големите тръпки но реших да го запазя.След два дена той се въстанови и се окопити.Тази сутрин го пуснах.Има ли някой от вас наблюдения върху тези гълъби.Знам ,че вече са доста редки у нас и поради изсичането на старите гори местата за гнездене стават все по-редки за тях.Могат ли лесно да се кръстосват с домашният гълъб и какво ли ще излезе ако е така.Както споменах по-горе не съм много вещ в областа и ще се радвам на мненията ви. Колкото до гривеците в Германия nikola_rs правилно е чул.Там не само са навсякъде но и много по-питомни от нашите градски гълъби.Ако човек седне да яде сандвич в някой от парковете,и гривеците го забележат ,буквално му кацат на главата.Имам много снимки с доказателства но е жалко че са правени преди да излязат цифровите фотоапарати.
Изображение
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Следваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта