Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Спортни пощенски гълъби!

Модератори: nikigeen, yuri

Спортни пощенски гълъби!

Мнениеот qnakiev » Нед Ное 06, 2011 5:38 pm

Някой занимава ли се със състезания за спортни пощи?
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот Цветан » Нед Ное 06, 2011 7:16 pm

Аз отглеждам само с любителска цел,за удоволствие от породата-бял московски.Пускал съм ги от разстояние,но никога със състезателна цел.Живея в едно Плевенско село и най голямото разстояние,което са минавали е от Варна за 2 дена,вечерта на вторият ден си бяха в гълъбарника.В момента са 7 ,два основни чифта,другите са от тях.
Отделно имам типлери и чифт декорация за цвят-фенерлии.
Аватар
Цветан
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 12:39 pm
Местоположение: на село в Плевенска област

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот Dr. Velev » Вто Яну 03, 2012 12:06 am

Белите пощенски гълъби имат също своите качества . Моите летят без проблем и от 200 км. Ако искаш да подобриш летателните им качества ги кръстосай с спортни пощенски и чрез селекция ще получиш гълъби които ще се връщат на същия ден . Лошото е ,че соколите доста по- смело ги нападат.
Тази година ,до този момент нямам жертви от соколи , независимо ,че гълъбите ми летят всекидневно по 2 часа . Вероятно гълъбарското проклятието ги е застигнало и дано нещата продължават по същия начин . Ястребите ги подгонват ,но не смеят да нападат ятото .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Спортни пощенски гълъби!

Мнениеот qnakiev » Пет Яну 06, 2012 8:12 pm

Аз и аз не се занимавам професионално със спортните пощи!Сега очаквам малки на 11 ,имам различни линии гълъби!По често са смесени линии ,например:50 % янсен 50% де клак и имам някой по раздробени 50 %янсен 25% де клак и 25 % шаленс!Взимам пръстени и паспорти от гълъбодрума в Радево !Дано тази година да извадя повече гълъбчета да имам да пускам ,но не с гълъбодрума ,а аматьорско! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот Dr. Velev » Съб Яну 07, 2012 10:27 pm

Съвсем друго е усещането ,когато чакаш гълъбите и засичаш времето . После някой ти позвънява и казва кога са дошли неговите , а след ден чакаш класацията , която получаваш по интернет .
Системите за отчитане стават все по съвършени ,но и доста скъпи Моята е Уникон за която миналата година се изръсих 1700 лв . Селекцията е много важна , но основното е проверка на птицата в полет .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот qnakiev » Пон Яну 09, 2012 12:33 am

Знам колега че е друго усещането ,просто още съм малък за да ги спортувам префисионало!Благодарение на няколко колеги /мои приятели/ имам добри гълъби!Чакам само да навърша 16 и да започна да ги спортувам сериозно ,но доста има да почакам!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот Dr. Velev » Пон Яну 16, 2012 7:23 pm

За информация около хобито вижте цените на гълъбите ,които се продават на търг . Когато постигнеш резултати това се оценява . Но хобито е за хора с възможности , дори и в България .
http://www.pipa.be/en/pigeons-for-sale/ ... ction-en/1
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот qnakiev » Пон Яну 16, 2012 9:08 pm

Да наясно съм с сумите които се дават,то всъщност най скъпо ти излиза като даваш гълъби в гълъбодрума - 30 евро на гълъб ,ако платиш за 5 гълъбчета може да вкараш още едно безплатно!Ще видя как ще стане с времето и ако ми излезе възможност да пускам в гълъбодрум ще пускам ,ако не здраве да е!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот Dr. Velev » Пон Яну 16, 2012 11:17 pm

Не се отчайвай. Важното е да имаш желание . В гълъбодрумите плащаш за четири гълъбчета и даваш 5 . дават се до 1 май . Ние с жена ми ,която е главната , аз съм гледача и инвеститора участвахме миналата година в Радево, Молдова и Солун . Радево е пълна скръб ,Молдова имат още много да се учат , докато солун е много добре , профилактика , хранене , известни специалисти като консултанти . В Калиманци участват много силни гълъбовъди от Европа и шансовете са ни малки , но има и голяма доза късмет . Ние спечелихме 19 място на дербито в Солун и гълъбчето се продаде за 270 евро . Тази година ще участваме в Солун , може би с повече гълъбчета ,защото имаме доста интересни развъдни двойки . Влез във фейсбука на жена ми , тя си кореспондира с много интересни хора от който се учи много . "Стефка Велева " Търпени и успехи , ние по-напредналите ще помагаме , както и на нас ни помогнаха чужденците. :drinks:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот qnakiev » Вто Яну 17, 2012 12:11 pm

Ами аз няма да се отчая ако не мога да спортувам в гълъбодрум ще си ги спортувам аматьорско :oops: !Да кажа в Радево наистина беше зле миналата година ,но сега са оправили нещата ,миналата година полицията постоянно задържаше председателя на гълъбодрума за свидетел и за това нищо не ставаше!Тази година ще е по добре ,поне така казаха и да се надяваме че ще е така! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот Dr. Velev » Съб Яну 21, 2012 12:56 am

Вижте за какви цени става дума по света . Разгледайте по подробно линка и вижте и постиженията на птиците . Така че качеството струва пари.
http://www.pipa.be/en/pigeons-for-sale/ ... -2011-en/1
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Спортни пощенскигълъби!

Мнениеот qnakiev » Нед Яну 22, 2012 3:51 pm

Наистина са доста скъпи гълъби ,но си струват гълъбите !Като им гледам класациите са супер !
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am


Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта