Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Руско канарче с овесарков напев / спил/

Модератори: sandan, христо абаджиев

Руско канарче с овесарков напев / спил/

Мнениеот ddnchv » Пон Яну 02, 2012 1:04 am

ЧХГ на всички.
Одавна чета и се връщам кън детството си, когато гледах канарчета и после приключих поради заминаване в чужбина / беше преди 25 год., бях на 16/. Та сега пак започнах да се интересувам от детската си страст - Руско канарче с овесарков напев.
Ако има в БГ накой който поддържа породата, ако има от къде да се купи добра птица без внос, ако има запалени или любители нека да поговорим и/или га се среюнем. Обожавам тази песен.
П.П. сега още нямам пилета и почти нямам възможност да ги гледам / малко детенце/, но пък имам огромно желание и при първа възможност ще се обурудвам.
Успех и Късмет на всички през Новата 2012 година.
ddnchv
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 12:46 am

Re: Руско канарче с овесарков напев / спил/

Мнениеот Dr. Velev » Пон Яну 02, 2012 2:45 pm

Това е едно много добро пеещо канарче , което в България не се отглежда , поради орфейя. Можете да си намерите от Русия. Вижте руския сайт за канарчета .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Руско канарче с овесарков напев / спил/

Мнениеот ddnchv » Вто Яну 03, 2012 7:08 pm

Значи мисия невъзможна.... така ли да го разбирам.
Вноса на живи животни, особено при митнически режим е голямо приключение - просто не мога да се наема с това. Е остава да чакам някой да внесе и развъди.
А за ОРФЕЯ поздравявам хората, заели се с тази тежка задача в областа на селекцията и приведствам техния труд / аз самия се занимавам професионално със селекция при растенията, обаче/, но всичко е още много "сурово". Не ми харесва / много кратка, разпокъсана и "примитивна" все още песен, далеч от "културните породи/.
Наложилите се породи: Малоноа, Харцер също не ми харесват - възприемам песента като едно "бръмчене" и " квакане на квачка" - не искам никого да обидя - това е мое ЛИЧНО възприятие и мнение. Тимбрадото имат добра песен, според мен, но я няма красотата на руското - "чичо-пей".
ddnchv
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 12:46 am

Re: Руско канарче с овесарков напев / спил/

Мнениеот ddnchv » Вто Яну 03, 2012 7:33 pm

Извинявам се за повторния пост.
В моята 16 год. селекционерска практика съм разбрал, че никога не трябва да се залита и упорства е една посока..... Те самите генотипове подсказват на къде да се "върви"
А и самите принципи на селекцията са генетична дивергентност и използване на родителски форми с макс. добри качества, от една порода при чистото развъждане, но формирани поколения наред при различни, отдалечени географски условия.
Междувидовите хибриди дават задоволителни резултати след 20 - 30 целенасочени, полови поколения, ако разбира се е преодоляна стерилността им.
Моите наблюдения показват, че дори и най-добрите междувидови хибриди не могат да са източник на ценни качества, освен устойчивост на някои болести, по-добра и лесна адаптивност. Ценните качества на културните породи се загубват или " изчекват".
ddnchv
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 12:46 am

Re: Руско канарче с овесарков напев / спил/

Мнениеот pavel ivanov » Вто Яну 03, 2012 10:00 pm

Преди време някой пак беше питал за тези канарчета ,и ако не бъркам мисля ,че erolkesici беше споменал че има или ,че може да намери такива ,попитай го :cool: .

ПП Ако не е бил той нека ме извини.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Руско канарче с овесарков напев / спил/

Мнениеот plamen.marinov » Сря Яну 04, 2012 11:37 am

Честита Новата 1012 година!
Мога да намеря двойка канарчета с овесарков напев. Родителите са внесени миналата година от Одеса. Телефон: 0878 467 082.
plamen.marinov
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 11:25 am
Местоположение: Бургас

Re: Руско канарче с овесарков напев / спил/

Мнениеот Dr. Velev » Чет Яну 26, 2012 11:20 pm

Но във вашия регион се вля нова силна кръв , не от Русия , и орфиейцит ще бъдат подпомогнати не само административно но и генетично :cool:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Руско канарче с овесарков напев / спил/

Мнениеот ddnchv » Пет Юни 19, 2015 4:55 pm

Още си търся руски канарчета.....
ddnchv
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 12:46 am

Re: Руско канарче с овесарков напев / спил/

Мнениеот ddnchv » Сря Мар 14, 2018 8:39 pm

Повдигам темата, минало е доста време и някой вече може да има. Аз все още търся......
ddnchv
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 12:46 am


Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron