Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот slona67 » Чет Дек 22, 2011 4:39 pm

Ако маркера с които ги бележиш е по "влажен", тогава "мастилото"му пропива в черупката и може и да увреди яйцето. Ползвай за маркировка нещо не толкова токсично което остава само повърхностна следа. Аз ползвам много мек графит.
Явно до сега съм попадал на безвредни маркери,защото никога не съм имал проблем от това естество!
Само с едно пиле,на което виждах (номер1)на челото,но това беше до като се опери............ :lol: :lol: :lol:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот todoresko77 » Пет Мар 02, 2012 7:09 pm

Здравеите,колко време след сабиране на канарите и вси4ко е по правилата женската трябва да легне да снася.Мажкия е ско4и кам 3-4 пати.Може ли заради разцветките на канарите да не се харесат и нищо да не се полу4и.Благодаря :drinks:
todoresko77
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 7:10 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот georgiev » Нед Мар 04, 2012 6:18 pm

todoresko77 написа:Здравеите,колко време след сабиране на канарите и вси4ко е по правилата женската трябва да легне да снася.Мажкия е ско4и кам 3-4 пати.Може ли заради разцветките на канарите да не се харесат и нищо да не се полу4и.Благодаря :drinks:


Здрасти, женската ще започне да снася след около седмица, след като е почнал мъжкия да я покрива. През това време ще направи и гнездото, а може и по рано да го е направила. Засили яйчната, екстрите и витамина Е. Поздрави, Георги.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот todoresko77 » Нед Мар 04, 2012 7:37 pm

Благодаря,ве4е имам яице :drinks:
todoresko77
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 7:10 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот sandan » Пон Мар 05, 2012 10:15 am

georgiev написа:
todoresko77 написа:Здравеите,колко време след сабиране на канарите и вси4ко е по правилата женската трябва да легне да снася.Мажкия е ско4и кам 3-4 пати.Може ли заради разцветките на канарите да не се харесат и нищо да не се полу4и.Благодаря :drinks:


Здрасти, женската ще започне да снася след около седмица, след като е почнал мъжкия да я покрива. През това време ще направи и гнездото, а може и по рано да го е направила. Засили яйчната, екстрите и витамина Е. Поздрави, Георги.



Често когато засилиш витамините преди снасяне, женската не ляга да мъти :nono:
Аз бих намалил витамините и АД3Е през този период.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот georgiev » Пон Мар 05, 2012 11:15 am

sandan написа:
georgiev написа:
todoresko77 написа:Здравеите,колко време след сабиране на канарите и вси4ко е по правилата женската трябва да легне да снася.Мажкия е ско4и кам 3-4 пати.Може ли заради разцветките на канарите да не се харесат и нищо да не се полу4и.Благодаря :drinks:


Здрасти, женската ще започне да снася след около седмица, след като е почнал мъжкия да я покрива. През това време ще направи и гнездото, а може и по рано да го е направила. Засили яйчната, екстрите и витамина Е. Поздрави, Георги.



Често когато засилиш витамините преди снасяне, женската не ляга да мъти :nono:
Аз бих намалил витамините и АД3Е през този период.



Емо, благодаря за съвета, но имах предвид не да увеличава, а да продължава с екстрите, ако е бил започнал, но ако не е, да им ги дава. Иначе аз им спирам всичко като снесе и 3 -то яйце, готава женската ляга от 3-то.
Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Bella » Пет Мар 16, 2012 1:39 am

Някой може ли да ми каже дали е правил изкуствено оплождане и с каква тръбичка може да се направи, тоест от какъв материал може да се направи тази тръбичка? И по кое време се прави осеменяването една седмица преди да започне да снася ли?
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Мар 16, 2012 10:13 am

В медицинска лаборатория ще намериш тръбички, пипетки и подобни които стават. Незнам дали няма и в санитарен магазин.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Bella » Пет Мар 16, 2012 2:12 pm

Много, много благодаря.
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Предишна

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта