Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


съвместимост на птици във волиерата

Модератори: nikigeen, yuri

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот ned_99 » Чет Май 10, 2012 8:25 am

bat_bg,като начало добре дошъл сред нас.всяко начало е трудно,и не всеки има възможност да направи волиера с пвц прозорци на птиците си.на кака поли не и се сърди тя си е такава,или ще види непочистения под,или малкото пространство,или пък някой ще отглежда скучни породи.но трябва да има и такива хора в форума,но пък не трябва и да отричаме,че забележките в повечето случаи са правилни и съветите и са на място.ти сам ще прецениш колко птици може да отглеждаш в тази волиера,и както ти е писала паулина не забравяй,че птиците също имат права.успех в новото хоби!
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот miroki » Чет Май 10, 2012 8:56 am

Здравей,
Не става въпрос за пари, а за собствено отглеждане.
Няма проблем да сме на една маса.
Само дадох пример с 30 те бройлера (гледат се точно 40 дена и се колят). Иначе за 8 кокошки няма да е проблем. за останалото патки и пуйки споменах да не слага с пример да не ги меша и да не взема такива.
Ако естествено се дадат точни размери може някой да помогне и с точни бройки и видове птици.
Колкото са по-малко толкова по-добре за тях, колкото различни видове повече, радост за окото, въпрос е на допирна точка полезното с приятното.
:wink:
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот TK3C-74 » Чет Май 10, 2012 9:36 am

За бройлерите питайте мен :wink: По новите изисквания за отглеждане на бройлери за клане, не са важни бройките, а да не надвишават жива маса 33 кг.на кв.м. . На площ от 1 дка. зареждам 14500 птици. Бройлера не е като другите кокошки, все пак така е селектиран, че да не губи енергия в разходки, а да трупа килограми с колкото се може по-малко разход на фураж.Естествено добрата вентилация е задължителна. За торта после да не говорим :oops: 32-34 тона живо тегло птици са изяли 63-65 тона фураж и са изпили 100-120 кубика вода. Сами си направете сметката колко се натрупва за 45-50 дни. После голямо чистене пада :cry:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот anitra » Пет Май 11, 2012 4:09 pm

колега,ти от къде си?
anitra
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 9:05 pm
Местоположение: село нови хан

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот TK3C-74 » Пет Май 11, 2012 5:06 pm

ако питаш за мен, то си пише на аватара. :wink:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот anitra » Пет Май 11, 2012 10:58 pm

bat_bg питам от къде е,извинявам се че не уточних кого питам
anitra
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 9:05 pm
Местоположение: село нови хан

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот Paulina » Съб Май 12, 2012 8:40 pm

Въпреки всичките заяждания бавно ама сигурно ще дойдете на моето мнение , нали така недко ....... :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот miroki » Съб Май 12, 2012 9:28 pm

А, какво е твоето предложение за 4 на 4 метра заградено с 2 на 1,5м. кокошарник.
Не за мен, а за колегата с волиерата.
Какви видове и колко броя, ще са съвместими.
(Изключваме за сега бройлерите, че там се изясни вече. Те не се смесват с други, че имат специални смески и осветление и т.н.)
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот yuri » Съб Май 12, 2012 10:40 pm

miroki написа: 4 на 4 метра заградено с 2 на 1,5м. кокошарник.

Според съвременните изисквания за хуманно отношение към кокошките носачки, при подово отглеждане, на 1 кв. м. се отглеждат 7 бр. кокошки. Значи на тази площ може да се отглеждат хуманно 133 носачки. :wink: Да не говорим че не са един и двама хората, които отглеждат по 20-30 домашни кокошки в подобни ограждения. По мое скромно мнение и опит, десетина кокошки с петел и 4-5 чифта гълъби, могат да се гледат спокойно на такива размери.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот Paulina » Нед Май 13, 2012 12:52 am

miroki написа:А, какво е твоето предложение за 4 на 4 метра заградено с 2 на 1,5м. кокошарник.
Не за мен, а за колегата с волиерата.
Какви видове и колко броя, ще са съвместими.
(Изключваме за сега бройлерите, че там се изясни вече. Те не се смесват с други, че имат специални смески и осветление и т.н.)


4х4 метра , но от тях вадим тези 2х1,5 метра за кокошарника , нали така ?! Колко остават в реалност - 2х2,5.....

Закона в Германия предвижда за една кокошка носачка 800 кв.сантиметра място , ако кокошката е по-тежка от 2 килограма ѝ се предоставят 900 кв.сантиметра място .....като за всяка една трябва да има осигурен полог ( 5 кокошки , 5 полога , като до 10 кокошки се допуска и общ полог с точно определена големина ) ....В закона е предвидено всичко - храна , вода , големина на съдинките , възможност за прашни бани , светлина в помещението , място за почивка , колко амоняк е позволено да се съдържа във въздуха ....просто всичко ! За бройлерите условията са още повече и по-обширни ! Но всеки се досеща , че тези закони не могат да се спазят от малкият човечец , за големите ферми обаче те са задължителни !

Не знам как стоят нещата в България !

Нека не забравяме , че съфорумеца иска да има щастливи кокошчици , пък има и петел , а и това не са "кокошки-носачки" ! Всеки сам отговаря с какво , как и доколко ще напълни волиерата си ! Дали ще пусне 10 големи кокошки вътре , които след 2 месеца от скука ще започнат да си кълват една друга перата или пък ще сложи 1,2 прекрасни дългоопашати суматри , феникс , тройка големи брами или пък двойка фазани ( 5-6 късокраки шабета ....има толкова много различни възможности .....;о) - никой не може да му вземе решението , работата , грижите , радостта и разочарованието , които ще му "донесат" неговите животни !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот bat_bg » Съб Май 26, 2012 3:20 pm

хаха :) хей, колко много коментари са се натрупали...а за съжаление не получавам емайл за нов и съм по пропуснал.
благодаря за коментарите. нещата малко по малко се пораздвижват при мен. От София съм иначе, а мястото е в Бистрица.
кокошките ми са 5 вече и 1 петле, което вече кукурига и се качва да им по раздърпа перушината.
пъдпъдъци взех японски и монтирах кафез на високо вътре, така че да не бърка пространството на кокошките.... те са си долу по земята, имат си и скара и стълбичка, 2 полога.... преди няколко дни направих още един кафез за пъдпъдъци, пак горе високо на стената, но този си го автоматизирах, с наклонен мрежест под, да се изтъркулват яйцата и да не се цапат птичките. Другия ми е с прав дървен под, но там ще са подрастващите.... защото да си кажа честно навсякъде си ме послъгват като ми продават животинки.... после по 1 месец не мога да ги оправя, но малко по малко.... всичко си идва на мястото. смятам да си подменя малко по малко стадото на пъдпъдъците, на кокошките, защото всичките мисля че са доста стари..... а се сдобих с нещо доста специално.... Бринсеа Мини Адванс ЕХ.... и вече заложих първия опит... ето снимка на машината :)
https://picasaweb.google.com/sstamatov4/Kashta#5746815318638753954

гълъбите са ми вече 5, 2 двойки и 1 пиле, едната двойка вече се гони на яйца....така че се надявам скоро и на бебета :)
Аватар
bat_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 3:48 pm

Re: съвместимост на птици във волиерата

Мнениеот bat_bg » Съб Май 26, 2012 3:43 pm

много моля за съвет, какво да я правя една от кокошките.... 1 месец още не мога да я оправя. има подобрение.... първо беше чиста ципа....малко по малко калцира... вече почти успявам да видя и яйцето :) но като го хвана ми потъва пръста в "черупката", но поне има някакво подобие на такава. Давах някакви обезпаразитяващи, ег бустер с витамини и пробиотици, всеки ден в храната чист калций.
такива препатили кокошки имах 2, едната обаче отдавна се оправи (имаше меки яйца около 1 седмица след като я взех и сега е добре)
ето снимка на яйцето от преди ден:
https://picasaweb.google.com/sstamatov4/Logo#5746818990504477202

а ето и снимка вече на развитието на волиерата:
https://picasaweb.google.com/sstamatov4/Kashta#5746821543551149218
Аватар
bat_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 3:48 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта