Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


старият въпрос за белите и сивобелите канар4ета

Модератор: sandan

Мнениеот fridolina » Вто Мар 10, 2009 9:50 pm

Може би ще трябва да питаме италианците. Те, ако се не лъжа, ги наричат "ардезия" (ardesia), което има същото значение като "шифер" (schiefer) или на български - плоча от шисти.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот doctora » Сря Мар 11, 2009 12:48 am

Ардезио е опал.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот fridolina » Чет Мар 12, 2009 2:36 pm

doctora написа:Ардезио е опал.

А шифер също ли е опал или е съвпадение в наименованията?
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот fridolina » Чет Мар 12, 2009 3:21 pm

Намерих малко информация в сайта на Associazione Ornitologica Jesolana.
Там ардезио наричат всички черно-бели канари: както класическите, така и тези с фактор пастел, опал и топаз.
Черно-жълтите са наречени зелени (Verde), черно-червените - бронзови (Bronzo), черно-жълтите аворио са маслинови (Oliva), а черно-червените аворио - виолетови (Viola).
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот tirex » Вто Мар 31, 2009 1:37 pm

Здравейте, как мислите, с какво е по-различно развъждането на въпросните сиво-бели канари . Имам една двойка и се чудя дали да ги пусна заедно или да ги комбинирам с други канари ... И ако трябва да ги пусна с други какви да са те ? Двете са еднакви , единственната разлика е че на крилото на женската има едва забележимо жълто петно .
А ако ги пусна двете - какъв резултат мога да очаквам? :D
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост.
Аватар
tirex
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:56 am
Местоположение: София / Надежда

Мнениеот Dr. Velev » Вто Мар 31, 2009 1:46 pm

Ако и двата канара са доминантно бели 25 % от малките ще са с летални гени - ще умрат . Ако единия няма и перушинка жълто , ще рече ,че е рецесивно бял и в този случай ще извадиш сиви канари носители на рецисивно бяло .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот todpetrov » Пон Май 04, 2009 1:52 pm

колега hokensa какво стана изкарах те ли канари няма ли да споделите с колегите а и малко снимки ако можете да качите да видим резултатите :) Поздртави от мен :D
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот hokensa » Пет Окт 23, 2009 10:51 pm

ей господин петров много сте любопитен да извадих пилета от сиво белите от 5 5 много яки птички4 бели и 1 кафяво :D
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Мнениеот todpetrov » Съб Окт 24, 2009 12:36 am

Браво само така до година 55 ви пожелавам от сърце . А също е вярно ,че съм любопитен в това спор няма :oops:
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот sandan » Съб Окт 24, 2009 12:51 am

hokensa написа:ей господин петров много сте любопитен да извадих пилета от сиво белите от 5 5 много яки птички4 бели и 1 кафяво :D


А според теб защо имаш извадено и кафяво пиле от този чифт ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот hokensa » Съб Окт 24, 2009 10:25 pm

ми знамли несъм чак такъв разбирач като повечето тук :D просто любител
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот viali69 » Съб Фев 09, 2013 8:38 am

Отварям тази малко стара тема, за да споделя какво се получи при мен от два бели канара.
Първоначално ми казаха, че съм направил грешка, защото съм събрал двойка от един и същ цвят. Нямам опит и се притесних какво ще излезе. Женската снесе 4 яйца. Прибирах ги до 3-тото, но направих грешка да ги подложа преди да е снесла 4-тото. Така то се появи един ден след като ги бях подложил. Вероятно затова не успя да се излюпи живо. Беше започнало и плодът беше напълно развит, но ... Може би другите три са го задушили или нещо такова се е получило. Така и не успя да излезе напълно от черупката ...
Отдавам това на моя грешка при подлагането, ама нали съм начинаещ ...
Мъжкият ми е бял, но има малко жълтичко по върха на крилата. Има и съвсем мънички сиви перца по гърба и около шията. Неговите пера са по гладки и прибрани към тялото.
Женската ми е изцяло бяла без нито едно цветно перце. Нейните пера са малко по-бухнали и редки от тези на мъжкия. Не стоят така прибрани към тялото като неговите.
Може би с късмета на начинаещия съм събрал доминантен с рецесивна и затова ми се е получило ... :think:
Трите пилета, които се излюпиха растат и се развиват добре. Вече са на 20 дни. Засега са чисто бели. Едното досущ прилича на баща си, но няма цветни перца. Перушинката му е прибрана към тялото и изглежда гладко. Другите две повече приличат на майката. Перушината им е по-бухнала и не изглеждат така гладки.
Направи ми впечатление, че това с гладката перушина се опери много по-бързо от другите, а се излюпиха почти едновременно.
И трите са големи сладури ! Сега женската подгатвя новото гнездо и не смятам да ги разделям с мъжкия. Казаха ми, че може да излезе и жълто пиле от двама бели родители.
Специалистите имат думата, ако им се коментира какво се е случило при мен ...
Любител на канарчета НЕпрофесионалист ! :)
Аватар
viali69
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 29, 2012 9:15 am
Местоположение: В.Търново

ПредишнаСледваща

Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта