Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Клетки за гулдови амадини - размери

Модератори: sandan, христо абаджиев

Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот refab » Съб Сеп 29, 2012 2:17 pm

Минималният размер на дължината на клетка за гулдови амадини е 60 см., шир. 40 см., вис. 40 см. Идеалната дължина е 80 см.(шир. 40, вис. 40). Този вид амадини определено обича да лети и за тази си активност има необходимостта да не се ограничава в по-малки пространства от посочените минимални. Наистина, гулдовите амадини не са така динамични като японски и зебровите. Това впечатление - за по-голямо тяхно спокойствие, обаче, е вярно само отчасти. То се подчертава и усилва от принудителното им обездвижване в клетки с дължина по-малка от 60 см. Мисля, че и по-големите(?) размери на крилата на този вид амадини в сравнение с японските и зебровите, както и удълженото им тяло с дълга опашка (особено перата в средата и), недвусмислено свидетелстват за нуждата им от относително голямо пространство за летене. Допускам, че както и при канарчета, и при гулдовите амадини, а и при останалите видове амадини, я има категорично нехуманната, меко казано, практика на държането им в така разпространените в България - поне в София, 41 сантиметрови клетки. Допускам, че единствения допустим компромис - по липса на пространство в жилището на отглеждача, в това отношение е временното - в период на размножаване, държане на двойка амадини в клетка с дължина по-малка от 60 см. Всеки, който гледа птици в пространства повече или по-малко под санитарния минимум и е информиран за неприемливостта и недопустимостта на тази ситуация, трябва да знае, че натоварва съвестта си с не дотам добро дело и отношение към тези птици.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Съб Сеп 29, 2012 9:52 pm

refab написа:Минималният размер на дължината на клетка за гулдови амадини е 60 см., шир. 40 см., вис. 40 см. Идеалната дължина е 80 см.(шир. 40, вис. 40). Този вид амадини определено обича да лети и за тази си активност има необходимостта да не се ограничава в по-малки пространства от посочените минимални. Наистина, гулдовите амадини не са така динамични като японски и зебровите. Това впечатление - за по-голямо тяхно спокойствие, обаче, е вярно само отчасти. То се подчертава и усилва от принудителното им обездвижване в клетки с дължина по-малка от 60 см. Мисля, че и по-големите(?) размери на крилата на този вид амадини в сравнение с японските и зебровите, както и удълженото им тяло с дълга опашка (особено перата в средата и), недвусмислено свидетелстват за нуждата им от относително голямо пространство за летене. Допускам, че както и при канарчета, и при гулдовите амадини, а и при останалите видове амадини, я има категорично нехуманната, меко казано, практика на държането им в така разпространените в България - поне в София, 41 сантиметрови клетки. Допускам, че единствения допустим компромис - по липса на пространство в жилището на отглеждача, в това отношение е временното - в период на размножаване, държане на двойка амадини в клетка с дължина по-малка от 60 см. Всеки, който гледа птици в пространства повече или по-малко под санитарния минимум и е информиран за неприемливостта и недопустимостта на тази ситуация, трябва да знае, че натоварва съвестта си с не дотам добро дело и отношение към тези птици.

Интересно,никога не бях се замислял за подобни аспекти.Вашето решение какво е?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот stoianov » Съб Сеп 29, 2012 11:55 pm

refab написа:Минималният размер на дължината на клетка за гулдови амадини е 60 см., шир. 40 см., вис. 40 см. Идеалната дължина е 80 см.(шир. 40, вис. 40). Този вид амадини определено обича да лети и за тази си активност има необходимостта да не се ограничава в по-малки пространства от посочените минимални. Наистина, гулдовите амадини не са така динамични като японски и зебровите. Това впечатление - за по-голямо тяхно спокойствие, обаче, е вярно само отчасти. То се подчертава и усилва от принудителното им обездвижване в клетки с дължина по-малка от 60 см. Мисля, че и по-големите(?) размери на крилата на този вид амадини в сравнение с японските и зебровите, както и удълженото им тяло с дълга опашка (особено перата в средата и), недвусмислено свидетелстват за нуждата им от относително голямо пространство за летене. Допускам, че както и при канарчета, и при гулдовите амадини, а и при останалите видове амадини, я има категорично нехуманната, меко казано, практика на държането им в така разпространените в България - поне в София, 41 сантиметрови клетки. Допускам, че единствения допустим компромис - по липса на пространство в жилището на отглеждача, в това отношение е временното - в период на размножаване, държане на двойка амадини в клетка с дължина по-малка от 60 см. Всеки, който гледа птици в пространства повече или по-малко под санитарния минимум и е информиран за неприемливостта и недопустимостта на тази ситуация, трябва да знае, че натоварва съвестта си с не дотам добро дело и отношение към тези птици.


Като заговорихме за клетки.... искам да те помоля за пореден път, да ни покажеш твоите клетки.Да видим и ние как се отглеждат птици по учебник.

пп. Само да не се окаже, че още си в период на размножаване. :D
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот refab » Пон Окт 01, 2012 10:35 pm

д-р Иван Кючуков написа:Интересно,никога не бях се замислял за подобни аспекти.Вашето решение какво е?


Използвам четири клетки с размери дълж. 60 см., шир. около 30 см, височина около 40 см. Това са стандартните клетки, които се предлагат на пазара в Подуене и се произвеждат, май, в Пловдив. Имат преграда, която аз махам. Струват по около 20-тина лева. За съжаление засега другите ми клетки са четири от 42 сантиметровите, производство на същия човек (от Пловдов?) Би трябвало да мина изцяло на 60 сантиметрови. Като видях каква голяма беше разликата за двете първи за мен гулдови амадини, когато ги преместих от малката в по-голямата клетка, отново и лично се убедих колко важен е въпросът за достатъчно голямото пространство. Много ясно си личи колко несравнимо по-добре се чувстват.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот stoianov » Вто Окт 02, 2012 12:01 am

refab написа:
д-р Иван Кючуков написа:Интересно,никога не бях се замислял за подобни аспекти.Вашето решение какво е?


Използвам четири клетки с размери дълж. 60 см., шир. около 30 см, височина около 40 см. Това са стандартните клетки, които се предлагат на пазара в Подуене и се произвеждат, май, в Пловдив. Имат преграда, която аз махам. Струват по около 20-тина лева. За съжаление засега другите ми клетки са четири от 42 сантиметровите, производство на същия човек (от Пловдов?) Би трябвало да мина изцяло на 60 сантиметрови. Като видях каква голяма беше разликата за двете първи за мен гулдови амадини, когато ги преместих от малката в по-голямата клетка, отново и лично се убедих колко важен е въпросът за достатъчно голямото пространство. Много ясно си личи колко несравнимо по-добре се чувстват.


Винаги съм бил слаб по математика, но по написаното от теб съдя, че целият ти опит с отглеждането на птици се състои, от всичките ти 8 клетки. :think: :lol:
Така, да ти кажа, че моята най-малка клетка е 60/40/40,и в нея живеят двойка зеброви амадини.А най-голямата е с размери 3 на 2.50 МЕТРА.Сега правя една 4 на 2.5 метра и една 2 на 2.50 метра. :D
Имам над двайсет клетки обитаеми и поне 10 необитаеми, като всичките до една съм ги правил аз.
Нещо да имаш да кажеш, колега refab....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот refab » Вто Окт 02, 2012 12:21 am

stoianov написа:........................................................
Така, да ти кажа, че моята най-малка клетка е 60/40/40,и в нея живеят двойка зеброви амадини.А най-голямата е с размери 3 на 2.50 МЕТРА.Сега правя една 4 на 2.5 метра и една 2 на 2.50 метра. :D
Имам над двайсет клетки обитаеми и поне 10 необитаеми, като всичките до една съм ги правил аз.
Нещо да имаш да кажеш, колега refab....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


В 20 обитаеми клетки по 1 двойка зеброви амадини - значи имаш 20 двойки зеброви амадини - поздравления! :D Остава да населиш и останалите 10 след като се размножат амадините или като си купиш нови. Това наистина е забележителен хуманизъм от твоя страна - да осигуриш на двойка зеброви амадини клетка с размери 3 на 2.50 метра! :shock: :lol:
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот stoianov » Вто Окт 02, 2012 8:58 pm

refab написа:
stoianov написа:........................................................
Така, да ти кажа, че моята най-малка клетка е 60/40/40,и в нея живеят двойка зеброви амадини.А най-голямата е с размери 3 на 2.50 МЕТРА.Сега правя една 4 на 2.5 метра и една 2 на 2.50 метра. :D
Имам над двайсет клетки обитаеми и поне 10 необитаеми, като всичките до една съм ги правил аз.
Нещо да имаш да кажеш, колега refab....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


В 20 обитаеми клетки по 1 двойка зеброви амадини - значи имаш 20 двойки зеброви амадини - поздравления! :D Остава да населиш и останалите 10 след като се размножат амадините или като си купиш нови. Това наистина е забележителен хуманизъм от твоя страна - да осигуриш на двойка зеброви амадини клетка с размери 3 на 2.50 метра! :shock: :lol:


Друго имах впредвид, но.... пак се измъкваш както винаги, от неудобни за теб въпроси.И пак неуспешно, както винаги.....
Да поясня, специално за теб, колега refab, аз имам само една двойка зеброви амадини.Ако имах 20 двойки, трябваше да се самоубия.И още пояснения, според мен и тази клетка на амадините е малка, но пък стаята им е голяма. :cool:

пп.Въпросът ми беше, как човек с толкова малко птици и клетки, си мисли че знае ВСИЧКО?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот refab » Сря Окт 03, 2012 10:26 am

stoianov написа:
....................................
Да поясня, специално за теб, колега refab, аз имам само една двойка зеброви амадини.Ако имах 20 двойки, трябваше да се самоубия.И още пояснения, според мен и тази клетка на амадините е малка, но пък стаята им е голяма. :cool:

пп.Въпросът ми беше, как човек с толкова малко птици и клетки, си мисли че знае ВСИЧКО?


Да не би в големите клетки да отглеждаш кокошки?... Т.е. освен двойка амадини имаш и голям брой някакви породисти кокошки? (шега!? :cool: )

Е, кой е този човек, който мисли, че знае всичко?... Ако имаш предвид мен, ти на "всичко" това ли викаш - няколко елементарни норми за необходимите пространства за комфорта на птици в клетка и няколко мнения за кацалки?... И според теб каква бройка птици (зеброви амадини и кокошки? :wink: ) трябва да има човек, за да знае тези неща - за клетките и кацалките? :D
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Съб Окт 06, 2012 1:04 am

Та какви са гулдите в клетките?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот refab » Пон Окт 08, 2012 9:45 pm

д-р Иван Кючуков написа:Та какви са гулдите в клетките?


Ако въпросът е за моите гулдови амадини - две на брой, мъжки, оранжевоглава, зелено-лилава, и червеноглава, зелена, бледолилава -с бял фактор. Другите птици са японски амадини, зеброви и среброклюни. Мисля да си купя още гулдови, защото се оказва, че те не изискват чак толкова специални условия за отглеждане, както си мислех досега. Забележително красиви са. Както е известно, размножават се значително по-трудно от останалите.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Окт 10, 2012 8:43 pm

refab написа:
д-р Иван Кючуков написа:Та какви са гулдите в клетките?


Ако въпросът е за моите гулдови амадини - две на брой, мъжки, оранжевоглава, зелено-лилава, и червеноглава, зелена, бледолилава -с бял фактор. Другите птици са японски амадини, зеброви и среброклюни. Мисля да си купя още гулдови, защото се оказва, че те не изискват чак толкова специални условия за отглеждане, както си мислех досега. Забележително красиви са. Както е известно, размножават се значително по-трудно от останалите.

Пусни снимки на гулдите.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Клетки за гулдови амадини - размери

Мнениеот Paulina » Сря Окт 10, 2012 9:02 pm

stoianov написа:.....Ако имах 20 двойки, трябваше да се самоубия......

Е , при мене прихвъркват все още някъде около 80/90 зеброви амадини , които от две години не съм размножавала , с целта мааалко да им се намали бройката ...... Никога не съм си помисляла , че притежаването на тези птици може да доведе някой до идеята да погледне репичките отдолу ....... :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта