Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


хищни птици в софия

хищни птици в софия

Мнениеот ptery » Съб Юли 07, 2012 6:10 pm

Здравейте, не искам да ме корите, искам само да си изплача мъката и да предупредя другите, които най-вероятно знаят вече отдавна и по - добре от мен за тази опасност
Днес, хищна птица - най вероятно малък сокол, ветрушка, уби 2 от птиците ми на балкона :cry:
Едното пиле го беше почти извадила от клетката, откъснала краката и вътрешностите
Другото бере душа, счупено краче, спи в ъгъла, не смея да го пипам , защото е безкрайно изплашено :cry:
Само на 1 година е и пееше много
Никога повече няма да оставям канарчетата си на балкона
Оцеля жълто, а тези 2 бяха тъмни и явно по-приличаха на тези, с които соколът закусва. И то щеше да замине, ако не бяхме излезли на балкона
:cry: :cry: :cry:
ptery
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 5:55 pm

Re: хищни птици в софия

Мнениеот slona67 » Съб Юли 07, 2012 6:58 pm

Вие да не си мислите ,че сте единсвените хищници.............. :cool:Мислете,къде си гледате птичките!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: хищни птици в софия

Мнениеот TK3C-74 » Съб Юли 07, 2012 10:35 pm

и каква е причината да мислите, че е ветрушка, да не би да сте я видяли като вади птичките от кафеза? :think:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: хищни птици в софия

Мнениеот greattit » Нед Юли 08, 2012 1:48 pm

Кукумявката е най-честната хищна птица, която прави поразии на отглежданите в клетки пойни птици, като предпочитанията й са предимно към дивите пойни птици. Обикновено нападенията й са след полунощ-3,4 часа. Според мен е почти изключено малък сокол или ветрушка да са направили белята. Има обаче и други потенциални хищници, които даже може изобщо да не подозирате като извършители на деянието-освен котки-плъхове, белки, съсели и др.
greattit
потребител
потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 10:32 pm

Re: хищни птици в софия

Мнениеот TK3C-74 » Пон Юли 09, 2012 10:14 am

ако случката е станала през деня, вероятността да е сврака също не е малка.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: хищни птици в софия

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Пон Юли 09, 2012 4:17 pm

Много вероятно да е сврака, онзи ден котката спаси едно от пилетата ми... бях го изнесъл на балкона и по едно време гледам, че котката ни се държи много неестествено - дебне и се мъчи да отиде на другият ни балкон и като погледнах, какво става .... видях една сврака да се хвърля върху кафеза.... за радост пилето се размина само с уплаха и леко наранено око. Така че, внимавайте има много свраки!
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: хищни птици в софия

Мнениеот ellemag » Нед Фев 17, 2013 7:21 pm

Ветрушка в действие :shock:
Изображение
Аватар
ellemag
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 5:19 pm
Местоположение: Солун, Гърция

Re: хищни птици в софия

Мнениеот TK3C-74 » Нед Фев 17, 2013 9:40 pm

първо това ми се струва, че е ястреб и второ, всичко е нагласено. птичката( или част от нея) е от външна страна на клетката. как ще я изкара през толкова гъсти решетки?
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: хищни птици в софия

Мнениеот krumov » Нед Фев 17, 2013 11:19 pm

TK3C-74 написа:първо това ми се струва, че е ястреб и второ, всичко е нагласено. птичката( или част от нея) е от външна страна на клетката. как ще я изкара през толкова гъсти решетки?

Вади я и още как,всичко това се е случвало пред очите ми :(
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: хищни птици в софия

Мнениеот TK3C-74 » Пон Фев 18, 2013 12:58 am

начина на улавяне на плячка при грабливите птици е с широко разтворени пръсти ( и четирите ) и не ми се вярва в този случай да изкара птицата от кафеза.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: хищни птици в софия

Мнениеот rookie_gyn » Пон Фев 18, 2013 1:00 am

Точно си е ветрушка. Малкия ястреб има съвсем различна окраска, а пък да не говорим, че и очите му са различни от тези при соколите - по-малки са и са жълто-оранжеви.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: хищни птици в софия

Мнениеот Dr. Velev » Пон Фев 18, 2013 2:29 am

Около моята къща има много сериозен щит за противовъздушна отбрана срещу всякакви агресори. Тази година почти нямам загуби , пощенските са ми пуснати от месец . Надявах се на естествен подбор , но комшиите са много запалени и едвам ги задържам да не почнат и гълъбите ми .Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Представяне

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron