Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кучета

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Re: Кучета

Мнениеот miroki » Пет Яну 18, 2013 5:40 pm

yuri написа:Относно кучетата, нямам никакво намерение да водя спорове, особено тук. В предходните постове на колегите е обяснено ясно.

Основния проблем според мен е, че погрешно много хора, оприличават каракачаните с гърци. Но това не е така. Каракачаните са отделен етнос. Това, че са населявали и земи, които днес са на териториите на Гърция, не ги прави гърци. В момента наследници на този етнос са български, гръцки, турски, македонски, а вероятно и граждани и на други страни. Да не говорим, че каракачанския етнос, вероятно са най-преките наследници на Траките, които знаем къде са живели.

Точно заради това се решава, кучето да не се нарича Каракачанско, защото става на всички народи свързани с тях а БОК.
За да е наше и да се узакони като такава порода. Ей това е цялата работа.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Кучета

Мнениеот qnakiev » Пет Яну 18, 2013 10:01 pm

nikigeen написа:И аз като Веско имам доста богат опит в няколко форума за кучета ,които вече от години не посещавам.А също и изложби откакто станах пряк свидетел на това как се оценяват животните и за това как се избира победителя.Както каза Веско за заплождането - това се е случвало през годините и се случва и сега.БОК и КК са едно и също куче ,а това че в определени райони животните станаха с по-различна визия се дължи на целенасоченото кръстосване с други едри породи на един наш международен съдия от БРФК - Стефан Попов и хора гравитиращи около него ,а и на отделни "екземпляри".Целта беше да се постигне едро куче подходящо за нелегалните борби с кучета ,в които участват и много от ръководителите на клубове ,а и хора от БРФК .Относно името - там пък от край време борбата е кой да вземе субсидията ,която едно време съвсем не беше малка,а можеше да се постигне компромисен вариант и от двете страни в името на породата,а не да се стигне до появата на клубове и клубчета ,даже и до друго име на пак същата порода.Моите уважения към хората от Хасково и Добрич ,които навреме излязоха от цялата тази пародия .Единствените облагодетелствани са Гърците,Македонците и Румънците ,които на наш гръб и от закупуването на наши кучета си създадоха породи ,някои от които и регистрираха

Благодаря за информацията ,наистина не знаех че е така ,бяха ми казали че каракачанката е съвсем друго куче ,но както и да е !Поздрави и успех!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Кучета

Мнениеот Dr. Velev » Пет Яну 18, 2013 11:21 pm

Един от основателите на БРФК съм, но поради посочените по горе причини се ограничих в един клуб , но се създаде и втори , пак по същите "български " причини. Дано да не се случи същото и с БАДП . Но наистина тук не е мястото за спор за кучета .
Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Кучета

Мнениеот Paulina » Съб Яну 19, 2013 10:03 pm

Много добре е уловен погледа на кутрето , Докторе - поздравления на фотографа ( който и да е той ) !


Dr. Velev написа:Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Кучета

Мнениеот Konstantinov » Вто Яну 22, 2013 4:29 pm

Точно заради гореспоменатите причини и аз много , много отдавна спрях да членувам в клубове и да водя моите кучета по изложби .
Джаковете ги вкарах лично от Унгария и смея да твърдя , че са много читави животни , Кането ми е също с много добър произход , но със сигурност няма да си късам отново нервите с клубове и изложби . написах Каракачанка и после ( бок ) именно за да избегна спорове и недоразумения :drinks:
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Кучета

Мнениеот tubata » Пон Фев 25, 2013 6:10 pm

Здравейте, колеги.Отглеждам БОК.Пуснах всички кучета на двора и докато правех нови кацалки на пилетата мъжкия вместо да си легне с жена си, си легна с дъщеря си.До колкото знам от такава връзка излизат уродливи кучета :D . Ако е имал подобен инцидент моля да пише, за да знам дали да оставям кучетата или да й направя аборт.Мерси предварително.
tubata
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 12:17 pm
Местоположение: София,Прибой

Re: Кучета

Мнениеот Paulina » Пон Фев 25, 2013 6:21 pm

Интересен начин на описване .....Но уродчета едва ли ще излязат !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Кучета

Мнениеот ZDRAVKO » Пон Фев 25, 2013 9:09 pm

Много от развъдчиците на кучета пибягват до този метод на развъждане чрез инбридинг близко родствено развъждане баща с дъщеря и др родство с цел закрепване на желателни признаци в поколенията и създаване на устойчиви генетични линии
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Кучета

Мнениеот Dr. Velev » Вто Фев 26, 2013 12:09 am

Но такова близко родство не се допуска в кинологията , освен със специално разрешение на селекционната комисия на клуба . Именно поради тези причини , доказани с днк тест са анулирани много върхови животни в Германия / немски овчарки /
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Кучета

Мнениеот tubata » Вто Фев 26, 2013 8:44 pm

не виждам причина да не излязат.мен ме интересува дали ще са здрави, защото не мога да ги "метна в реката".а сьс сигурност няма да искам разрешение за каквото и да било.благодаря на Здравко. Абе уж съм кучкар от доста време а тоя факт ми е убегнал.
tubata
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 12:17 pm
Местоположение: София,Прибой

Re: Кучета

Мнениеот miroki » Нед Мар 10, 2013 8:45 pm

Новият член на семейството, мома е. За сега е плюшена играчка:
Изображение
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Кучета

Мнениеот tubata » Нед Апр 21, 2013 8:08 pm

Това са мойте разбойници и след две седмици чакам и двете женски да родят.
Изображение [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/842/dscn0011yx.jpg/]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
tubata
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 12:17 pm
Местоположение: София,Прибой

ПредишнаСледваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта