Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Люпене на яйца от фазани

Модератори: nikigeen, yuri

Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Пон Апр 29, 2013 9:28 am

Качвам тази тема защото темата за фазани е много обща.Приканвам знаещите да споделят знанията си,както и особеностите при люпене с инкубатор.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот bargazini » Сря Май 15, 2013 11:00 am

Не съм от знаещите, а и опит нямам, но се записвам в темата, защото съм заложил 4 фазански яйца преди 9 дена, а при колегата са повече. Първите 7 дена ги държах на 37,5 градуса. сега съм вдигнал на 38. Няколко дена преди люпенето пак се смъква. Люпят се между 23-27 ден. Имаше някаква заигравка и с влажността, но не помня какво бях чел. При мен я държа от първият ден на 60-65%. Друга особеност при люпенето на фазаните е че трябвало да се охлаждат по около 15 мин. на ден. Чак толкова не държа отворен инкубатора, но ги охлаждах за около 10мин. до седмият ден, а след това по около 5мин., когато добавих и пъдпъдъчи яйца от Мирослав (Miroki). Надявам се да се люпят по едно и също време :cool: . Първият ден не ги въртях, до седмият ги въртях на 12 часа, а сега на 6 часа. На седмият ден и 4-те яйца бяха замътени.
При колегата са на 38 градуса от първият ден и се въртят на 12 часа. Влажността при него е колкото за кокоши :) в смисъл че той люпи с инкубатор клео-5 и при процеса на мътене запълва средната ваничка, а при процеса на люпене се запълва и външната (няма влагомер). От около десетина яйца всички са замътени.
Нека по знаещите ме поправят ако греша някъде. Ще ви информирам за развитието. :)
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Вто Май 21, 2013 12:02 pm

Колега благодаря ти за коментара,но аз съм люпил и пъдпъдъци и кокошки,запознат съм с технологията на инкубацията.Отворих тази тема,за да пишем конкретно за люпенето на фазани.Вместо да се ровим в петдесет и не знам колко си страници,да търсим къде точно е писано за техниката на люпене,да си влезем в темата и да прочетем.
Аз заложих преди 24 дни яйца и днес гледам са начукали,но дали ще се излюпят един господ знае.Поисках инфо от форума,но не получих и процедирах като при пъдпъдъците..ще видим.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Вто Май 21, 2013 3:18 pm

След като начукат до колко време се излюпват?
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот TK3C-74 » Вто Май 21, 2013 11:23 pm

влажността как е ? ако не се люпят им помагай, като им разчупиш черупката и скъсаш ципата. не се плаши от кръвта, изкарай им главите от яйцата, от там нататък те да се оправят.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Сря Май 22, 2013 12:04 am

TK3C-74 написа:влажността как е ? ако не се люпят им помагай, като им разчупиш черупката и скъсаш ципата. не се плаши от кръвта, изкарай им главите от яйцата, от там нататък те да се оправят.

Така направих.Начукаха и чакат,ама аз не ги чаках :cool: ,може и да съм сбъркал.Влажността е над 80%.ще ги видя по-късно. :) За първи път люпя фазани и не знам тънкостите.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот bargazini » Сря Май 22, 2013 10:06 am

Има ли раздвижване? Дай повече подробности, че моите ги чакам към 31-ви. :think:
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Сря Май 22, 2013 1:11 pm

Ето ги ве :cool: Изображение
много са мудни и постоянно спят.Не знам,за първи път люпя фазани от 16 оплодени излязоха тия 14,дано оцелеят.Пъдпъдъците излюпени по същото време,вече хвърчат :cool:
Изображение
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Сря Май 22, 2013 1:19 pm

Тия бяха начукали яйцата,след няколко часа не се стърпях и им извадих главите.Едно предаде богу дух и едно не беше успяло да счупи черупката.Каквото това. :drinks:
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот TK3C-74 » Сря Май 22, 2013 2:39 pm

много странни пози са заели няколко фазанчета, май няма да видят слънцето :think:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот Martin Andonov » Сря Май 22, 2013 7:46 pm

Много са странни,лежат като на плаж,а само да ги бутна и са като войници.Още са живи,но не ги виждам да търсят храна.Ще си покаже.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Люпене на яйца от фазани

Мнениеот ned_99 » Чет Май 23, 2013 2:33 pm

Martin Andonov написа:Много са странни,лежат като на плаж,а само да ги бутна и са като войници.Още са живи,но не ги виждам да търсят храна.Ще си покаже.

това с храненето ако не почнат вече си е проблем.две години ми измираха фазанчетата,защото не започваха да се хранят.реших проблема като започнах да ги люпя заедно с копринките,като гледат как те търсят храна и започват и те да кълват.а относно необикновенните пози които са заели малките сладури мисля,че грешката идва от инкубатора или влажноста, или температурата не са били както трябва.мое мнение може и да греша.дано оцелеят и да им се радваш.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Следваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта