Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Диамантена амадина -полов диморфизъм

Модератор: nikigeen

Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот serotoni » Пон Юли 01, 2013 12:25 pm

Здравейте ,

От няколко дни съм горд собственик на чифт (надявам се ) диамантени амадини, и въпроса ми е :Как се разпознават мъжките от женските ,има ли някакъв обособен полов диморфизъм. Защото при мен и двете изглеждат толкова еднакво ,,,,,че ме навежда на мисълта че са от един пол.
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот refab » Пон Юли 01, 2013 2:29 pm

serotoni написа:Здравейте ,

От няколко дни съм горд собственик на чифт (надявам се ) диамантени амадини, и въпроса ми е :Как се разпознават мъжките от женските ,има ли някакъв обособен полов диморфизъм. Защото при мен и двете изглеждат толкова еднакво ,,,,,че ме навежда на мисълта че са от един пол.


:D Честито!
Прочетох, че няма полов диморфизъм. Някои отглеждачи твърдели, че могат да познават пола по формата на главата, по начина, по който си държат краката и крилата, но вероятно и те не могат да имат пълна сигурност. Изглежда, при диамантените амадини я няма(?) възможността за разпознаване на пола по пеене на мъжкия!?

П.п. Едно от големите преимущества на зебровите амадини е именно това - безгрешно (след израстването) разпознаване на мъжки и женски. Освен това, цената на диамантените амадини е страшно висока - тази събота видях за пръв път да се предлагат един чифт(?) на пазара в Подуене от Милчо на цена 100 лева. Същевременно имаше много зеброви амадини, част от които бяха мутации, по 7 лева. Имаше, напр., мутацията "черна буза", но екземплярите бяха далеч от стандартите - имаха, напр., кафяво оцветяване на страничната зона с точките, недостатъчно изразени и добре отграничени бузи и т.н.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Юли 01, 2013 10:28 pm

Качи снимки и ще получиш най точен отговор за пола на птиците.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Юли 01, 2013 10:38 pm

Единственият човек които предлага внос на тези птици през последната година е Милчо, поради което и той като търговец определя цената. В Европа същите птици струват и по 40-50 евро на брой. Защо едно канарче със съмнителни качества да е 50 лева, а рядката за България Диамантена амадина да няма същата цена??? Кой у нас развъжда тези птици ??? Колко малки успя да отгледа ???
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот g.ganev » Вто Юли 02, 2013 9:37 am

Мога да предложа две неоцветени млади птици, с неуточнен пол излюпени при мен на цена 35 лева за брой.
А иначе пола се разпознзва по ,по -интензивно оцветеният при мъжкият около очен пръстен(несигурно) и категорично по песента и токуването на мъжкият.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот refab » Вто Юли 02, 2013 12:15 pm

ТЕРИЕР написа:.......... В Европа същите птици струват и по 40-50 евро на брой. Защо едно канарче със съмнителни качества да е 50 лева, а рядката за България Диамантена амадина да няма същата цена??? Кой у нас развъжда тези птици ??? Колко малки успя да отгледа ???


От обяви в интернет останах с впечатление, че предлагането на диамантена амадина в Италия е сравнително малко, и че цената наистина е около 40 евро за брой.
Предполагам, че не си се заблудил, че оспорвам цената на птиците на Милчо, но все пак да подчертая, че не съм го правил (не съм я оспорвал - цената). Тя е дори определено ниска.
Разбира се, също така, че цената, която предлага господин Ганев е още по-добра - по-малко от половината на същата в чужбина. Остава си, обаче, проблема с трудното разпознаване на пола.
Изглежда, също така, че размножаването не е лесно, и някаква част от отглеждачите - не знам каква, разчитат на японски амадини или зеброви за мътене и изхранване. Прочетох, и че били с добър нрав и съвместимост с други птици.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот refab » Вто Юли 02, 2013 1:08 pm

В първия ми коментар исках да обърна внимание и на това, че с малко средства при относително добро ( по-скоро съществуващо, макар и условно) предлагане в София, може да се постигнат добри резултати. Платил съм за двойка зеброви амадини, чернобуза мутация, 14 лева, и ето какъв е само част от резултата:

Изображение

Наистина, диамантените амадини имат и червената част в долната част на гърба и основата на опашката, т.е. са малко по-атрактивни, но и зебровите амадини - добрите и качествени мутации, са си достатъчно хубави. Просто, хората тук - в България, слабо ги познават.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот refab » Вто Юли 02, 2013 2:14 pm

refab написа:......................

От обяви в интернет останах с впечатление, че предлагането на диамантена амадина в Италия е сравнително малко, и че цената наистина е около 40 евро за брой.
Предполагам, че не си се заблудил, че оспорвам цената на птиците на Милчо, но все пак да подчертая, че не съм го правил (не съм я оспорвал - цената). Тя е дори определено ниска.
................................

Като обобщение: цената на чифт диамантени амадини, предлагани при Милчо, е ниска спрямо реалната (в чужбина), но сама по-себе си - съобразно стандарта в България, е много висока. Висока е и спрямо тази на зебровите - 5-6-7 пъти по-висока (за брой), спрямо техните (на зебровите) цени в България.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Юли 02, 2013 4:46 pm

Не цената е висока, а ние Българите сме бедни и не можем да си позволим по скъпи птици от 7 лв. за зеброва амадина. Като цяло екзотика ни е гола вода точно по тази причина.
При мъжкия цвета на клюна е по интензивно оцветен/червено-мораво или карминено/.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот g.ganev » Сря Юли 03, 2013 10:02 am

Това за клюна е вярно ,но зависи и от възраста на птиците. В Чехия, Словакия и Унгария цената за двойка е 25-30 евро за по некачествени птици и 40-50 евро за по качествени.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот g.ganev » Сря Юли 03, 2013 10:04 am

В Холандия е 50 евро за двойка. А и птиците са по добри.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Re: Диамантена амадина -полов диморфизъм

Мнениеот refab » Сря Юли 03, 2013 12:49 pm

Както се и предполага, цените варират в различните страни - според търсенето и предлагането, а в България всичко е по-неблагоприятно - и предлагане, и цени (особено съобразно стандарта в страната), и качество...
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron