Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ВидоВе певчески канари в България

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот Bukovich » Нед Юли 21, 2013 11:48 pm

Bukovich написа:Здравейте на всички казжам Илия Букожич бях принуден да си направя но акаунт защото ми поставиха бан за обида и прожокация която не съм извършил или поне така мисля.Ако съм обидил някой с въпросит си искам да се извиня, поисках информация за орфеите до сега отглеждах цветни канари ахат червена мозайка с доста добро качество започвайки с два чифта от БЕРТОЛИНИ .Обаснявам с какжо се занимавах до се га за да не ме опрекват,че не съм споменал.Сега искам да си купя орфеи ако има някъде в Испания искам накой да ме насочи без да преча на никого .Да ми обясн и стандарта с примери .На г-на който каза че се карам сам със себе си или с де думи ,че се крия зад няколко ника "СИНИГЕР<ЧУЧУЛИГА БУКОВИЧ(КОИТО СЪМ НАИСТИНА АЗ)И НЕ ЗНАМ СИ КОИ ОЩЕ ще отговоря ,че не съм някакъв комплексиран малчуган които се чуди с кого да се драчи .Искам да благодаря на хората които ми обърнаха малко внимание (академика,слона67,релаф)
ЗА slona67:Лично ще потърся всичко о дкоето мога да се добера за да ти дам повече инфо за TIMBRADO DISCONTINUO


Обърках името на един от хората на които исках да благодаря REFAB
Bukovich
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 21, 2013 11:17 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот akademika » Пон Юли 22, 2013 9:07 am

Приятелю академичен. другарю профисионалист , комерсиален отглеждач и прочие.
Убягва ти факта , че песента на харцера е съставена предимно от рулади.
Естествено че без обучение гаргите ти ще ги изпълняват , та нали това е и основата на песента при неговия прародител - дивото канарче .
Това обаче не значи, че така съставена и изпята песента е онази песен , която хората са извлекли от селекцията на птиците .
Тези птици унаследяват тембърат , тоналноста , резонаторат , спецификата на ларинкса си , стойката по време на пеене и ред други неща и това ги отличава от безпороднте канари .
Тоест ако знаеш кога едно животно влиза в категория ''порода'' ще знаеш и , че песента не е фактор , най вече защото тя освен че не може да се предава генетично и по наследство , ами е и често изменчива по време на жизнения път при пойните птици.
Казах че има една единствена птица която унаследява песента си и я изпълнява без нуждата от заучаване и слушане.
Написал съм доста относно видовете песни , как се затвърждават , как се оформят ,кога се оформт и т.н.т .
Ти си профисионалист - аз аматьор , едва ли ще искаш инфо от такива като мен . :shock: След като наричате най-старата ПЕВЧЕСКА порода гарги :( явно сте доста не образован човек за да се подигравате с труда на хората . Първите седем години ви липсват както в канаровъдството така и в живота . Не вярвах че човек който твърди че разбира от канари и най - вече от песен ще нарече ГАРГИ най - чистата порода канари в света :shock: За породи не говорете защото ще ви се смеят и начинаещите канаровъди :lol: Песента не била фактор при дадена порода :lol: При певческите канари точно тя е фактора говорим за породи ПЕВЧЕСКИ канари а не за кокошки :lol: не бъркай кокошките с канарите :l
Признавам ви че за : комари , гризачи, рибки ,влечуги сте номер 1 :D птиците въобще са ви малко сложна материя . Бих ви дал малко литература да се ограмотите по въпроса с тези канарчета но ме съмнява че ще я разберете :lol: не че аз я разбирам на пълно . Нещата от страни изглеждат много лесни но когато човек започне да се занимава професионално истината е съвсем друга . Практика ви липсва практика :lol:
.
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот shikata » Пон Юли 22, 2013 10:44 pm

Bukovich написа:
Bukovich написа:Здравейте на всички казжам Илия Букожич бях принуден да си направя но акаунт защото ми поставиха бан за обида и прожокация която не съм извършил или поне така мисля.Ако съм обидил някой с въпросит си искам да се извиня, поисках информация за орфеите до сега отглеждах цветни канари ахат червена мозайка с доста добро качество започвайки с два чифта от БЕРТОЛИНИ .Обаснявам с какжо се занимавах до се га за да не ме опрекват,че не съм споменал.Сега искам да си купя орфеи ако има някъде в Испания искам накой да ме насочи без да преча на никого .Да ми обясн и стандарта с примери .На г-на който каза че се карам сам със себе си или с де думи ,че се крия зад няколко ника "СИНИГЕР<ЧУЧУЛИГА БУКОВИЧ(КОИТО СЪМ НАИСТИНА АЗ)И НЕ ЗНАМ СИ КОИ ОЩЕ ще отговоря ,че не съм някакъв комплексиран малчуган които се чуди с кого да се драчи .Искам да благодаря на хората които ми обърнаха малко внимание (академика,слона67,релаф)
ЗА slona67:Лично ще потърся всичко о дкоето мога да се добера за да ти дам повече инфо за TIMBRADO DISCONTINUO


Обърках името на един от хората на които исках да благодаря REFAB


Всичко е много хубаво но ще си изкараш наказанието не ме карай да раздавам бан по други начини, за които ще трябва повече усилия за да се заобиколят.Това са правилата и ще ги спазвате.Бан и на този акаунт, при трети акаунт ако иска и от северния полюс да пишете, санкциите ще са по лоши
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот nightingale » Вто Юли 23, 2013 11:47 am

Академика -
Факторите определящи дали едно домашно животно влиза в отделна порода или порода въобще са разлини от твоите представи.
Най общо казано - цитат
Породата е група домашни животни с еднородна външност, поведение и други характеристики, които ги отличават от други животни от същия вид.

Потомството на родители от една и съща порода наследява тези еднообразни черти, доколкото "чистотата на породата" е задължително изискване за всяка порода.

Животните от потомството, получено в резултат от кръстосването на животни от една порода с животни от друга порода, се наричат хибриди или мелези.

пп Песента е нещо което се доусъвършенства във времето и често зависи от странични фактори.
Не знам как да ти го кажа по-простичко.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот akademika » Вто Юли 23, 2013 5:19 pm

nightingale написа:Академика -
Факторите определящи дали едно домашно животно влиза в отделна порода или порода въобще са разлини от твоите представи.
Най общо казано - цитат
Породата е група домашни животни с еднородна външност, поведение и други характеристики, които ги отличават от други животни от същия вид.

Потомството на родители от една и съща порода наследява тези еднообразни черти, доколкото "чистотата на породата" е задължително изискване за всяка порода.

Животните от потомството, получено в резултат от кръстосването на животни от една порода с животни от друга порода, се наричат хибриди или мелези.

пп Песента е нещо което се доусъвършенства във времето и често зависи от странични фактори.
Не знам как да ти го кажа по-простичко.

:nono: Както казах по горе не става въпрос за кокошки и прасета . При канарите една от характеристиките за да се числят към дадена порода е песента говоря за певческите канари . За това се оценяват по начина им на пеене а не по цвят както при цветните или както фигурните птици . Ще добавя че и фигурните канари се различават от цветни не само по външния вид а и по песента без да са "обучавани" :lol: Всички фигурни канари които съм гледал или виждал при колеги имат песен която се различава от песента на цветните канари , въпреки че не са певческа порода . И точно заради тяхната песен често се вкарват в орфеите и турските славееви канари . Ако не се лъжа и при някои породи гълъби освен: цвят, оперение , големина и" гукането " е характерен белег че са дадена порода . Та ако пеенето на харцера, малинуата и тимбрадото не ги определя като порода не знам по какви белези ще ги различават . :lol: И няма нищо страшно просото да си признаеш грешката , след като не си се занимавал професионално с канари нормално е да не разбираш от тях :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот nightingale » Сря Юли 24, 2013 7:54 am

Аз пък съвсем на простичък език ти написах още в началото ,че тези канари не наследяват песента си , а възможноста да я изпълнят.
Почти няма птица , която да наследи песента си в завършен вид.
Така както няма и човек наследил майчиният си език.
Тези канари генетино ги свързва външият облик , устройството на гласовият орган и предразположението към специфичната песен.
Това те наследяват от родителите си.
За да пее малинуата като малинуа, и тимбрадото като тимбрадо си трябва тренировка и обучение.

Напомняш ми на един циганин когото попитали може ли дас свири на тромпет .
Отговорил
- Ами не знам , може и да мога но не съм се пробвал.

Академиче не ми се спори с теб , така че смятай въпроса за приключил.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот akademika » Сря Юли 24, 2013 10:25 am

Да правиш съпоставка с песента на канарите и говора при хората е пълна глупост ,защото едното няма нищо общо с другото . По това си личи че не разбираш от канари .Защо когато стане дума за птици ти винаги даваш примери с хора или мечки :lol: Когато почнеш да се занимаваш професионално с канари а не да ги гледаш като кокошки както си ги гледал преди/ 12 женски на 4 мъжки и кой която хване/ , тогава може да почнеш да пишеш по някоя тема за канарите . Но първо почни от а А то и В то и след десетина години може да кажеш че разбираш от канари . Като казах по-горе липсват ти първите 7 години . А и от време на време си преглеждай мненията че се получават малки разминавания както стана с храната за славея :lol: сега се получи същото в момента си оборваш твоето мнение от преди 5 години :lol:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот Букович » Сря Юли 24, 2013 2:51 pm

nightingale написа:Аз пък съвсем на простичък език ти написах още в началото ,че тези канари не наследяват песента си , а възможноста да я изпълнят.
Почти няма птица , която да наследи песента си в завършен вид.

Извинявам се ,че се меся във вашият спор който няма нищо общо с темата ,но явно това е ежедневие в този форум. Искам да кажа на Славея за унаследяването не мисля че е прав относно 3-те певчески раси и ако не вярва да си закупи един канар от някоя затвърдена линия като например GILBERT JANSSEN(малинуа),MANUEL GIMENES RUIZ(timbrado español) и го остави без абсолютно никакъв тип обучение да видим дали ги унаследява или не(98% ДА) .A това,че няма птици които да наследят песента в ЗАВЪРШЕН ВИД съм абсолютно съгласен .Канарите се обучават за да повишат качеството на песента си и както казваш ти за да я ДОУСЪВРШЕНСТВАТ а не да научат самата песен :cool: .Направи си труда да опиташ това с канарите .А и още нещо, ти славеите размножаваш ли ги и ако е така колко от тях изпълняват всичките ноти или турове без да слушат песента на други славеи :think: .Пздрави БУКОВИЧ(криещият се зад други никове)
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот akademika » Сря Юли 24, 2013 3:24 pm

Напълно сте прав колега :cool: въпроса с певческите породи стои точно така като казвате . Ако вземеш посредствени птици 24 часа да им пускаш записа шампиони няма да станат . Имайте предвид че лицето от Габрово никога не е се е занимавало с породисти канари и за това неговото мнение е без значение . Проблема е че обърква хората със своите изказвания .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот Букович » Сря Юли 24, 2013 4:24 pm

akademika написа:Напълно сте прав колега :cool: въпроса с певческите породи стои точно така като казвате . Ако вземеш посредствени птици 24 часа да им пускаш записа шампиони няма да станат . Имайте предвид че лицето от Габрово никога не е се е занимавало с породисти канари и за това неговото мнение е без значение . Проблема е че обърква хората със своите изказвания .


Здравете колега за сменим темата и за да спрем да обръщаме внимание на неадекватни и протевотечиви коментари искам да споделя цената на един чифт ОРФЕИ 600 евро как ви се струва
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот nightingale » Сря Юли 24, 2013 5:14 pm

Върху това какво пее една птица може да се въздейства.
Върху това как го пее , също.
Второто обаче може да се предаде генетично и умните хора навремето са го проумели.
След селекция точно поради тези факти са се сформирали отделни раси певчески линии , превърнали се в наши дни породи.
Птиците са свързани не по това какво пеят а по това как го пеят.
Това което трябва да се изпълни се тренира и заучава.
Тоналност и тембър обаче се наследява.
Канарите пеещи в овесарков стил са линия, а не порода точно поради тази причина.
Не ми приказвайте не мен вие двамката колко сте велики защото единия го знам от кишенцето на подуенския пазар седнал върху една щайга с диви птици барабар с мангалите, а пък другия от времето на Беров.
Дали размножавам славеи ли - ами не .
Но знаем какви птици съм качвал тук и в you tobe и как пеят и какви сте показвали вие.

Спирам
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: ВидоВе певчески канари в България

Мнениеот akademika » Сря Юли 24, 2013 5:55 pm

Букович написа:
akademika написа:Напълно сте прав колега :cool: въпроса с певческите породи стои точно така като казвате . Ако вземеш посредствени птици 24 часа да им пускаш записа шампиони няма да станат . Имайте предвид че лицето от Габрово никога не е се е занимавало с породисти канари и за това неговото мнение е без значение . Проблема е че обърква хората със своите изказвания .


Здравете колега за сменим темата и за да спрем да обръщаме внимание на неадекватни и протевотечиви коментари искам да споделя цената на един чифт ОРФЕИ 600 евро как ви се струва

Колега цената се определя от продавача и ако клиента го устройва има сделка . Знам че Румънците даваха по 100/150 евро за добре пеещи орфеи . След като птиците не са мои аз най-малко имам право да коментирам тяхната цена . За това не искам да коментирам цена от 600 евро за чивт :?: А за лицето от Габрово мога да кажа че вече прекали с острия си език но за такъв човек това е нормално . Та за да приключим с темата ще ви кажа пак че въпреки приятната си песен канарите орфей не са порода а смесица от различни породи канари и ако постоянно не се "работи" с тях се получава разпад на това което е постигнато . За съжаление те не предават песента си на своето потомство точно поради тази причина . Всеки любител на канарите орфеи избира сам с какви птици да опреснява кръвта им и от там всичко се обърква . Точно поради тази причина орфея не е порода като харцера или малинуата . Надявам се с този коментар да не ми се обидят колегите орфеисти :cool: Всеки има право да си гледа каквито птици му харесват и за това нашето хоби е богато на различни видове породи :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron