Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Някой използва ли las semillas de la salud

Модератори: sandan, христо абаджиев

Някой използва ли las semillas de la salud

Мнениеот Букович » Пон Авг 05, 2013 12:54 am

Здравейте колеги искам да попитам дали някой от вас използва през размножителния период кълнове от las semillas de la salud(семената на здравето) :think:
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: Някой използва ли las semillas de la salud

Мнениеот akademika » Пон Авг 05, 2013 7:06 am

Букович написа:Здравейте колеги искам да попитам дали някой от вас използва през размножителния период кълнове от las semillas de la salud(семената на здравето) :think:

viewtopic.php?f=8&t=5409
Тази година в началото на размножителния период давах на малките покълнал нигер но като почнах втората юва забравих за него и от 1 месец не съм им давал . В момента ги храня само със канарена смеска и мека храна + ябълка никакви други екстри не давам и птиците са в много добро състояние . От година на година стигам до извода че колкото повече "глезиш" своите птици толкова по капризни и непроизводителни стават . Разбира се храната която им се предлага трябва да е качествена :D аз ползвам една от най-качествените меки храни и канарени смески в България няма да казвам фирми за да не правя реклама . Ако човек "работи" със здрави птици една добра канарена смеска и една добра мека храна + ябълка мисля че са достатъчни за да има успех през размножителния период . Болната птица и лошия родител нито чията нито спиролината ще ги накара да хранят . В интерес на истината за първа година правя този хранителен режим който го "откраднах" от един колега и мога да кажа че съм много доволен .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Някой използва ли las semillas de la salud

Мнениеот Букович » Пон Авг 05, 2013 10:53 am

Akademika приятелю а "крадения" режим ще го споделиш ли с мен или ще си го запазиш за себе си :wink:
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: Някой използва ли las semillas de la salud

Мнениеот akademika » Пон Авг 05, 2013 2:21 pm

Букович написа:Akademika приятелю а "крадения" режим ще го споделиш ли с мен или ще си го запазиш за себе си :wink:

:wink: Колега до преди 7/8 години не вярвах на меките храни и ниe сами си правехме храната за малките канарчета : варени яйца ,мед ,зехтин, пчелен прашец ,сухар, сухо мляко,бирена мая, калций коприва, и мак или салатено семе . Общо взето от пиле мляко така сме хранили канарите над 20 години . Преди 3/4 годи престанахме с тази рецепта и започнахме да даваме мека храна+яйце а от тази година минахме само на суха яйчна храна + ябълка за овлажняване . Причината да мина само на мека + ябълка без варено яйце е че при стария хранителен режим младите птици след като достигаха 40/50 дневна възраст започваха да измират . Една година ми умряха над 80% от младите птици . След като коментирах моя проблем с колеги от страната и чужбина повечето ми казаха че птиците са умрели от "мегабактериоза" причинена от "богатата" храна . Като "Тома неверни" не повярвах че причината е храната и следващата година реших да пробвам да храня 3/4 чифта по предложената ми от колегите диета . Резултата при птиците хранени без яйце беше положителен и от тогава го ползвам . Освен канарената смеска и покълналия нигер давам, ябълков оцет чай от риган и 3/4 дена след като малките се отделят от родителите едни прахчета на билкова основа на една Германска фирма . :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Някой използва ли las semillas de la salud

Мнениеот nightingale » Нед Авг 25, 2013 4:40 pm

Ееееех Академиче !
Пак ме разсмя от сърце.
las semillas de la salud означава семена на живота.
Фразата е на Испански и категоризира всички зърнени ,кълновете на ,които са изключително богати на вит.Е
Казваш , че използваш кълновете на нигера тоест las semillas de la salud.
В същото време отхвърляш las semillas de la salud.
Де де де деееееееее :D
Голяма каша е в главицата ти приятелю.
Ай наздраве и не се шашкай толкоз.
И друг път си писал бисери достойни за вестник стършел.
:drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Някой използва ли las semillas de la salud

Мнениеот akademika » Пон Авг 26, 2013 10:58 am

:shock:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia


Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron