Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


кокошинки

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

кокошинки

Мнениеот wetrelaks » Нед Ное 24, 2013 10:51 pm

Здравейте , имам проблем с кокошинките . Внесох ги в кокошарника пролета с пуйки бройлери . Кокошките ми до тогава бяха чисти . След многократно пръскане с няколко вида препарати включително и фендона установих че няма убиване на тези гадинки . Явно са станали резистентни . От днес нямам птици ,зимата ще е празен . Въпроса ми е ако обгоря с газова горелка целия курник ще има ли някакъв ефект , като го повторя след 10 дена отново . Пролета смятам да го обезпаразитя отново но вече не вярвам на медикаментите .
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: кокошинки

Мнениеот sastesla » Пон Ное 25, 2013 2:14 pm

Aз опушвам кокошарника със сяра,а птиците пудря с пудра срещу бълхи за кучета и котки.Мога да кажа,че овладях положението.Иначе пробвах и аз какви ли не препарати,но без особен успех.
sastesla
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:37 am
Местоположение: Своге

Re: кокошинки

Мнениеот TK3C-74 » Пон Ное 25, 2013 3:07 pm

използвай някакъв системен инсектицид, например нуреле. във всяка агро аптека ги продават, дозирай при най-високата концентрация която ти препоръчат и напръскай смело цялото помещение. пудрата помага при перояди , но при кокошинки не помага. те не живеят по птиците, а из пукнатини на мазилки и дървени кацалки.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: кокошинки

Мнениеот wetrelaks » Пон Ное 25, 2013 9:40 pm

Благодаря ви , аз съм пръскал с нуроле овошките , но не се бях сетил че може да имат и друго предназначение . Със сяра как се процедира , не съм се сблъсквал до сега ?
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: кокошинки

Мнениеот sastesla » Вто Ное 26, 2013 10:56 am

В лопатка с жар сипвам половин пакет медицинска сяра,слагам го в кокошарника и затварям....Без кокошките,разбира се! :D
А по повод пудрата-да кокошинките не живеят в перата на птиците,но не нападат напудрена птица.
sastesla
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:37 am
Местоположение: Своге

Re: кокошинки

Мнениеот wetrelaks » Вто Ное 26, 2013 8:54 pm

sastesla написа:В лопатка с жар сипвам половин пакет медицинска сяра,слагам го в кокошарника и затварям....Без кокошките,разбира се! :D
А по повод пудрата-да кокошинките не живеят в перата на птиците,но не нападат напудрена птица.


Този метод със сярата ми допадна , ще го изпробвам още другата седмица . Аз минах веднъж целия какошарник с горелката но се опасявам че ако има яйца,няма да мога да ги унищожа и лятото ще се вкарам в нови приключения .
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: кокошинки

Мнениеот wetrelaks » Нед Дек 14, 2014 9:19 pm

С по три, четири капки инвермектин по кожата на врата на кокошките, решава проблема с перояди и кокошинки за 6 месеца . От личен опит го споделям.
wetrelaks
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 10:30 pm

Re: кокошинки

Мнениеот akademika » Вто Дек 16, 2014 10:06 am

wetrelaks написа:С по три, четири капки инвермектин по кожата на врата на кокошките, решава проблема с перояди и кокошинки за 6 месеца . От личен опит го споделям.

:| За да има успех трябва да се работи само с лекарствени средства предназначени за птици . Като чуя че хората продължават да практикуват морално остарели методи за борба с паразитите (газ, нафта и др.) ми става жал за техните питомци . И аз съм привърженик на капките но смених фирмата защото бяха много силни и брах ядове с някои птици . С по слабия вариант нямам проблеми и съм го препоръчал на доста колеги но има хора,които за да спестят някой лев ( 17/20 лева за година ) предпочитат да са резервоар и развъдник на паразити .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: кокошинки

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Сря Дек 17, 2014 1:59 pm

Имам един малък кафез, където си държах едно петле и една кокошка (неустановена порода и двете, миниатюрни) Завъдих кокошинки в кафеза, имах под ръка единствено един препарат против мухъл и със него обилно напръсках навсякъде. Затворих кафеза за няколко дни и смея да твърдя, че от тогава (лятото), до сега не съм видял гадинка в него. Друг е въпроса че петлето и кокошката си харесаха тогава друго място за спане вечер и въобще не влизат вече но.... :lol: :drinks:
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: кокошинки

Мнениеот ceci_73 » Пет Яну 16, 2015 3:15 pm

Здравейте и аз изпатих от кокошинките през 2014г., такова чудо не съм виждал. Отглеждам канарчета, та като почнаха от Април месец та чак до Октомври, нямаше отърване. Пръсках всяка седмица волиерата с Нестомазан и Фендона, както и Ектомин /това успях да намеря/, птиците накапах по врата, но спасение нямаще, ужас. В последствие махнах и птиците и засега е спакойствие, но за в бъдеще не знам какво ще се прави, това е напаст.
ceci_73
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 17, 2012 12:59 pm


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron