Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Хранене на пъдпъдъци

Модератори: nikigeen, yuri

Хранене на пъдпъдъци

Мнениеот bojidar70 » Пет Май 07, 2010 9:22 pm

Моля за помощ!Скакво да храня пъдпъдъците ако няма фураж за пъдпъдъци?Кое е по добро фураж за пуйки или за кокошки носачки ?
bojidar70
потребител
потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:22 pm
Местоположение: софия

Re: хранене на пъдпъдъци

Мнениеот Petrov » Съб Май 08, 2010 8:20 am

bojidar70 написа:Моля за помощ!Скакво да храня пъдпъдъците ако няма фураж за пъдпъдъци?Кое е по добро фураж за пуйки или за кокошки носачки ?


Вземи си за кокошки носачки.
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот bgjoro » Съб Май 08, 2010 9:22 am

Зависи от възраста,по- точно дали са проносили женските защото,ако не са,от тези хормони за повишена носливост във фуража може да се случи изпадане на носилото при преждевременно пронасяне.За това ,ако не са доразвити полово добре е да ги храниш със стартер за пуйки(става из за бебета пъдпъдъци,само трябва да го сееш,че е едър),има всичко нужно в него,даже някои колеги хранят пъдпъдъците доживот със стартер за пуйки.
Не съм доктор, какзвам го от личен опит!
И понеже виждам,че си от София ,ако са ти големи пилците може да си купиш фураж за пъдпъдъци носачки от "Враня" или от пазара на "Подуяне " днес.Човека е Благо, намира се на ъгъла на пазара до скарата. Утре има на "Богров"
Успех с начинанието !!!
bgjoro
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 1:10 pm
Местоположение: София

Мнениеот bojidar70 » Съб Май 08, 2010 8:17 pm

Благодаря ви много!
bojidar70
потребител
потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:22 pm
Местоположение: софия

Re: Хранене на пъдпъдъци

Мнениеот bogorodoff » Нед Май 08, 2011 9:13 pm

На тея пъдпъдъци давате ли им Селет с тези стартерни смески?
Аз на моите им взех стартерни смески за пилета(дворни).След 10 дена едно,две нещо ги удари в походката и започнах да им давам вода със Селет и гледам за сега ходят добре.Иначе като паднеха и зор ставаха,ходеха като пияни.Става въпрос за едномесечни пъдпъдъци,а на малките(бяха на 4 дни като ги взех) им давам и са като финикийци.
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Хранене на пъдпъдъци

Мнениеот bojidar70 » Пон Май 09, 2011 10:50 am

Храни ги със стартер за пуйки и няма да имаш проблеми.
bojidar70
потребител
потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:22 pm
Местоположение: софия

Re: Хранене на пъдпъдъци

Мнениеот atanassov1970 » Нед Юли 03, 2011 5:01 pm

bojidar70 написа:Моля за помощ!Скакво да храня пъдпъдъците ако няма фураж за пъдпъдъци?Кое е по добро фураж за пуйки или за кокошки носачки ?

аз ги храня само със смески за кокошки носачки за да снясят!!! Оказа се че най подходящия им фураж е на някава си пазарджишка фирма
ИРЕМ не знам дали в този форум е позволена рекламта те нямат сайт просто ги пиша защото от тяхната храна като са ми в Пазарджик пъдпъдъците носят почти 100 % с другата храна носливостта спада до 72% въпреки че добавям Кокомин. И малко яйчиценца:
Изображение
М/у другото веднъж дваж съм ги гледал на зеолит като подова настилка и тогава 1 снесе чисто бяло:
Изображение
atanassov1970
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 4:00 pm

Re: Хранене на пъдпъдъци

Мнениеот bogorodoff » Чет Юли 14, 2011 8:37 pm

atanassov1970 написа:
bojidar70 написа:Моля за помощ!Скакво да храня пъдпъдъците ако няма фураж за пъдпъдъци?Кое е по добро фураж за пуйки или за кокошки носачки ?

аз ги храня само със смески за кокошки носачки за да снясят!!! Оказа се че най подходящия им фураж е на някава си пазарджишка фирма
ИРЕМ не знам дали в този форум е позволена рекламта те нямат сайт просто ги пиша защото от тяхната храна като са ми в Пазарджик пъдпъдъците носят почти 100 % с другата храна носливостта спада до 72% въпреки че добавям Кокомин. И малко яйчиценца:

М/у другото веднъж дваж съм ги гледал на зеолит като подова настилка и тогава 1 снесе чисто бяло:


Моите ги гледам в клетки от летви и рабица и снасят и те бели яйца ( е рядко де ).Сложил съм експериментално под една скумрийка едно бяло и едно "нормално" да видя дали и какво ще излезе.
Иначе и аз ги храня със смески за кокошки носачки от града на вароша.
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Хранене на пъдпъдъци

Мнениеот rmstanev » Пон Дек 09, 2013 7:09 am

Здравейте, темата е поостаряла, но от няколко дни имам пътпъдъчета и като ходих в един Плевенски склад за смески да взема Фураж за кокошки носачки от там ми предложиха аз да си бъркам съставките като ми дадоха рецепта. Ето я : Рецепта КФ Пътпъдъци-носачки в % - 1.Слънчогледов шрот или кюспе-7% 2.Соев шрот-25% 3.Царевица-30.3% 4.Пшеница-25% 5.Олио-3% 6.Креда-5.5% 7.ДКФ-0.2% 8.Биоконцентрат 6010-4%. Нямам представа дали е добра, защото аз купих фураж за кокошки носачки и фураж за бройлери финишер както съм чел из форума.
rmstanev
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 1:34 pm


Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта