Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Как да определя пола на гъските си?

Модератори: nikigeen, yuri

Как да определя пола на гъските си?

Мнениеот mege » Сря Мар 19, 2014 9:22 pm

Как да определя пола на гъските си? :think:
mege
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:36 pm

Re: Как да определя пола на гъските си?

Мнениеот mege » Чет Мар 20, 2014 1:43 pm

Имам предвид как да определяпола на новойзлюпени гъсета? Моля да ми помогнете!!!
mege
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:36 pm

Re: Как да определя пола на гъските си?

Мнениеот ElGato » Чет Мар 20, 2014 5:01 pm

mege написа:Имам предвид как да определяпола на новойзлюпени гъсета? Моля да ми помогнете!!!

Като станат на 10 дни взимаш гъсето обръщаш го обратно и с палеца и показалеца натискаш леко около клоаката , ако мъжко ще си покаже хобота :D , но внимателно да не го изкормиш :cool: , на големите гъски също сатва но е голяма борба и врякане , казвам го от личен опит , голяма борба беше и вдигнахме махалата във вздуха , а пък аз изядох няколко клюна :D
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Как да определя пола на гъските си?

Мнениеот mege » Съб Мар 22, 2014 9:17 pm

Благодаря!!!
mege
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:36 pm

Re: Как да определя пола на гъските си?

Мнениеот daskal77 » Нед Фев 22, 2015 9:15 am

Здравейте! Съвсем отскоро с мъжа ми се сдобихме с три гъски: едната е сива, а другите две са бели с дълги шии. Едва ли са породисти, но ние и без това не държим на породи. Дадоха ни ги за женски. Сивата със сигурност е женска, защото съвсем отскоро започна да снася, но една от белите започна да "налита" на сивата. Мъжът ми я провери по метода на "хоботчето", но нищо не се показа, т.е. би трябвало да е женска. Въпросът ми е може ли гъската да е женска и просто да иска мъжки и затова да скача на другата, или ние някъде бъркаме. Важно ми е да знам, защото мислим да си вземем мъжки.Ако станат два мъжки, няма ли да се бият? Ужас, дано не съм досадила с лаишки въпроси!
П.П. Приемаме всякакви съвети относно отглеждането на тези красиви и умни животни.
daskal77
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Фев 22, 2015 9:04 am

Re: Как да определя пола на гъските си?

Мнениеот diso » Пон Фев 23, 2015 8:58 am

Ако можеш, качи снимки!
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Как да определя пола на гъските си?

Мнениеот daskal77 » Пон Мар 02, 2015 8:54 pm

Ето ги нашите гъсета. И развитието около техния пол. Доказано вече едната от белите птици е мъжки, което май си личи и с невъоръжено око, ама ние нали сме аджамии... Дотук добре. Сивата гъска снася през ден - дотук 9 яйца. И тъй като първите яйца едва ли са оплодени, пък и от радост, ние ги прибирахме, възниква въпросът какво да правим от тук насетне. Да й оставяме ли яйцата, ще се наложи ли и кога евентуално, не е ли рано да мъти / според моя мъж студено ще й е на гъската/. Въпроси, на които ако можете да ни отговорите, ще сме много благодарни.
Изображение
Изображение
daskal77
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Фев 22, 2015 9:04 am

Re: Как да определя пола на гъските си?

Мнениеот qnakiev » Вто Мар 03, 2015 5:19 pm

daskal77 написа:Ето ги нашите гъсета. И развитието около техния пол. Доказано вече едната от белите птици е мъжки, което май си личи и с невъоръжено око, ама ние нали сме аджамии... Дотук добре. Сивата гъска снася през ден - дотук 9 яйца. И тъй като първите яйца едва ли са оплодени, пък и от радост, ние ги прибирахме, възниква въпросът какво да правим от тук насетне. Да й оставяме ли яйцата, ще се наложи ли и кога евентуално, не е ли рано да мъти / според моя мъж студено ще й е на гъската/. Въпроси, на които ако можете да ни отговорите, ще сме много благодарни.
Изображение
Изображение

Ако искате малки я оставете ,тя ще си снесе яйца и ще легне .За студа никакви проблеми ,сега и е времето да мъти! :cool: Поздрави!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Как да определя пола на гъските си?

Мнениеот diso » Сря Мар 04, 2015 8:46 am

У нас винаги сме прибирали яйцата на гъските - на хладно - студено място в къщата, защото навън винаги има риск от замръзване. Като снесат 10-15 яйца и легнат сами - на празно гнездо, в което снасят последното яйце. Ако не са на топло яйцата у вас, няма опасност да се повредят.
Не знам защо мислиш, че първите яйца няма да са оплодени. Обикновено, такова е последното - по мои наблюдения.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm


Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта