Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


епилепсия...диабет или

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Вто Юни 10, 2014 12:05 am

Здравейте имам ,един канар който има нещо като припадъци по точно в по голямата част на деня е весел храни се доста добре ,но има моменти ,все едно че умира и се подпира с крила и затваря очи целият треперещ.(ТОВА Е ПОВЕЧЕ ОТ МЕСЕЦ)..забелязвам че бялото му месце или как се казва областа на голямата кост отдолу е доста отслабнала .Канара е на 4 години и няма други признаци на заболяване освен загуба на равновесие и голям апетит към храната и също към моркови..даже нощем яде ако има минимално количество светлина.Давахме му вит.B12 ПО МНЕНИЕ НА ДОКТОРА ПОД ФОРМАТА НА КАПКИ ВЪВ ВОДАТА ОТ АМПУЛА НО НЕ СЕ ОПРАВЯ...КАКО МОЖЕ ДА Е ТОВА ЗАБОЛЯВАНЕ ИМА ЛИ ОТНОШЕНИЕ ХРАНАТА ИЛИ Е НЕЩО ОТ НЕРВНАТА СИСТЕМА.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот akademika » Сря Юни 11, 2014 7:55 am

И при мене е имало такива канари но тази "епилепсия" се отключва ше само когато ги хващм или чистя кафез отдавам го на стреса . Даже имах един на който след такъв припадък му тече кръв от човката но се оправи . Не съм ги лекувал с нищо просто избегвах да ги пипам живеха си 4/5 години и дадоха поколение .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Сря Юни 11, 2014 8:30 am

Тук няма стрес,канара живее при тия условия 4 години вече,а за ловене ги ловя само когато видя че нещо са се, ,развисали" а на какво се дължи свръх големия апетит и в същото време толкова голямо заслабване?тази година канара н е, ,пускан"с женска.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Сря Юни 11, 2014 11:21 am

Да не се окаже че е липса на витамини?
Наскоро една позната имаше проблем с женската си амадина. На прима виста същите симптоми.
Ветеринарът и казал, че е липса на витамин от В групата(мисля че беше!) и се оправи животинчето.
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Сря Юни 11, 2014 7:54 pm

ами давахме му витамин Б12,сега им давам мултивитамини на Шемивит ,така че изключвам и това колебая се и за глисти интересното е че не пие вода,но лошото е че се появи още един със същите симптоми ,а не линеят.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Сря Юни 11, 2014 8:16 pm

за глисти явно- не съществуват при канарите по принцип те самоо месо и насекомоядни ли ,,населяват" ?ще стане ли смешно да попитам как може да повлияе годжи бери на канара защото имам под ръка .Мисля да сложа половин зрънце във поилката слагам и тинктура от прополис
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот Paulina » Сря Юни 18, 2014 2:07 am

Хванала го е "леката" - от това си заминават ...
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Пет Юни 20, 2014 7:58 pm

това е заболяване на...или причинено от ...:( или е някакво генно изкривяване на прост език казано..?А, Поли?На мен ми прилича на някакво заболяване на вестибуларния апарат ако имат такъв но защо налита на зелено като звяр чак потреперва и на мед също а вода не пие...не че ми е до,,един канар" нали е хубаво да обсъдим нещо може да се случи и на всеки такъв момент...
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Пет Юни 20, 2014 10:14 pm

Ivan.Pirinliev написа:Да не се окаже че е липса на витамини?
Наскоро една позната имаше проблем с женската си амадина. На прима виста същите симптоми.
Ветеринарът и казал, че е липса на витамин от В групата(мисля че беше!) и се оправи животинчето.



Да уточня липса на витамин В1
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот Paulina » Съб Юни 21, 2014 1:23 am

Дано да е само липсата на витамив В1.
Стискам палци на пиленцето - всяка една душица заслужава да живее !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Съб Юни 21, 2014 7:03 pm

Тази болест ,,леката" какво причинява да не е пситакоза,заразна ли е?наистина са като олекнали преди да излетят в отвъдното...за сега е жив яде но сякаш едвам се крепи на крака а си яде бяга из клетката ...чудо не мога да разбера какво става.Преди това имаше подобен случай живя 2 месеца и си умря без видима причина е така само дето беше лек като го вземех да видя да не би нещо паразити да е завъдил.. :think: имахме възможност да занесем на доктора да отвори един от умрелите канари и каза че дълака му или подобието на такова в птиците е станало огромно и заело почти целият му ,,стомах"
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот nightingale » Съб Юни 21, 2014 8:00 pm

''ЛЕКАТА'' е определение за болест, влизаща в речника на хора разбиращи от птици , колкото Искра Фидосова от кану каяк.
''Леката'' е състояние при, което птицата е загубила голяма част от теглото си и гръдната кост е силно изпъкнала.
Причини за това колкото искаш.

Моля за извинение , ама каква е връзката между епилепсията и диабета , че имаш съмнение за един от двата проблема ?
Наби ми се на очи заглавието та рекох да се ''светна ''
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Следваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта