Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Какво се случва с канарчето ми?

Модератор: sandan

Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот daqna » Сря Юли 02, 2014 2:26 pm

Здравейте,не мога да си обясня какво се случва с канарчето ми.Женско е,на около 2 години и половина.Взех го на годинка и в началото всичко си му беше наред,единствено
имаше някакъв съвсем малък израстък на човката,който не ми се стори опасен,защото птицата си се хранеше без проблем.От почти една година перушината й започна да капе,предположих че я сменя и не обърнах внимание.Тази загуба на перушина така и не спря и освен това не растеше нова.Човката се изкриви още повече,както и започна да криви едното си краче и да избягва да стъпва на него.Като изключим тези странни аномалии,птицата се храни нормално,пие си вода,подскача,свирка си изобщо като цяло всичко си е наред,но не спи на едно краче както останалите,а ляга в една хранилка,в която понякога слагам плодове и т.н.Та въпроса ми е какво да правя? Перушината така и не спира да пада и не расте нова..
П.П. : Птицата не се подлага на някакъв стрес,стои си на високо заедно с още едно женско канарче(което не е агресивно и не я кълве) и единствения момент на безпокойство,е когато се чисти клетката.

Ето няколко снимки:

ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот georgiev » Чет Юли 03, 2014 10:09 pm

Здравей, предизвиквам останалите, който имат повече опит и вероятност да им се е случвало нещо подобно. Предполагам авитаминоза. Иначе израстването на човка и нокти е нормално.
Поздрави, Георги.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот daqna » Нед Юли 06, 2014 5:28 pm

georgiev написа:Здравей, предизвиквам останалите, който имат повече опит и вероятност да им се е случвало нещо подобно. Предполагам авитаминоза. Иначе израстването на човка и нокти е нормално.
Поздрави, Георги.


Георги,благодаря за отзива :) ! Може ли да ме посъветваш как да постъпя с човката, да я оставя така или да предприема някакви действия?Относно витамините веднага ще се разровя в нета и ще видя от какво има нужда.
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот nightingale » Нед Юли 06, 2014 7:31 pm

съветът ми е да наблегнеш повече на минералите.
колкото до витамините , витамин Д под формата на естествена слънчева светлина ще му помогне много.
желателно е при него да не свети лампа до късно.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот pi4on » Нед Юли 06, 2014 8:24 pm

аз пък ще ти кажа истината-каквото и да правиш няма да стане ,,като нова" казвам го от опит имам такава вече 15 години мога да ти кача снимки да видиш че са като две капки вода с твоята....това е пълно с кисти по перата,ноктите са си добре горе-долу същото изкривяване на кракта и ...изобщо всичко в следствие от ,,селективното " отглеждане на птици .Тия неща се проявяват точно след 2- 3 година...значи продават ти ги защото на ,,тях" не им трябват....и се мъчи с минерали като нямаш работа...нищо не помага така си остава каквото и да правиш...иначе си е ,,нормално" пиле пее яде...на нашето хранилката и поилката са на земята защото не може да каца вече на кацалка не може да пази равновесие заради подгънатия крак. спи в една капачка с пясък...имам тема на форума ...и мненията са ...без коментар...имала е разтройство после запек антибиотици са давани витамини все си е така...но не мисли най лошото вземи му на пилето каквото решиш уважавам хора които обичат дори такива пилета.... (Y)
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот pi4on » Нед Юли 06, 2014 8:29 pm

човката ако те е страх не я пипай (аз ги режа като са си затворили човката с нокторезачка не голяма разбира се и придържам да не си покажат случайо езичето че е опасно а и да не стане много къса по мъничко и лекичко в последствие се научих и да им пиля леко човчиците със стъклена пиличка понеже е по нежна ...от хубави храни и точни неща е това...)ако има сепийна кост пясък и креда е добре а да ти кажа че моите си,,точат " човките на прелките на клетката...
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот nightingale » Нед Юли 06, 2014 9:14 pm

pi4on написа:аз пък ще ти кажа истината-.... (Y)


Истината е мнооооооооооого далече .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот stoianov » Нед Юли 06, 2014 10:41 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :! :! :! :! :! :evil: :evil:

Чета и .......направо не знам какво да кажа.......останах без думи........
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот daqna » Пон Юли 07, 2014 6:19 pm

pi4on написа:човката ако те е страх не я пипай (аз ги режа като са си затворили човката с нокторезачка не голяма разбира се и придържам да не си покажат случайо езичето че е опасно а и да не стане много къса по мъничко и лекичко в последствие се научих и да им пиля леко човчиците със стъклена пиличка понеже е по нежна ...от хубави храни и точни неща е това...)ако има сепийна кост пясък и креда е добре а да ти кажа че моите си,,точат " човките на прелките на клетката...


Благодаря за отзива :) ! С майка ми я хванахме и до колкото успяхме я изрязахме,пак си е крива,но ми изглежда,че така й е по-добре.Относно пилата,не смея да я изпиля,защото е много страхлива и след като е подложена на малко повече стрес,изпада в едно странно състояние като шок, ляга на земята и стои като вкаменена за около 15-20 минути.Затова гледам да не я притеснявам много много.А иначе креда си има,но не припарва до нея.
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот daqna » Пон Юли 07, 2014 6:25 pm

pi4on написа:аз пък ще ти кажа истината-каквото и да правиш няма да стане ,,като нова" казвам го от опит имам такава вече 15 години мога да ти кача снимки да видиш че са като две капки вода с твоята....това е пълно с кисти по перата,ноктите са си добре горе-долу същото изкривяване на кракта и ...изобщо всичко в следствие от ,,селективното " отглеждане на птици .Тия неща се проявяват точно след 2- 3 година...значи продават ти ги защото на ,,тях" не им трябват....и се мъчи с минерали като нямаш работа...нищо не помага така си остава каквото и да правиш...иначе си е ,,нормално" пиле пее яде...на нашето хранилката и поилката са на земята защото не може да каца вече на кацалка не може да пази равновесие заради подгънатия крак. спи в една капачка с пясък...имам тема на форума ...и мненията са ...без коментар...имала е разтройство после запек антибиотици са давани витамини все си е така...но не мисли най лошото вземи му на пилето каквото решиш уважавам хора които обичат дори такива пилета.... (Y)


Благодаря,че сподели..ще се опитам да и помогна,пък каквото стане.В крайна сметка щом може да си живее така ще се постарая да я улесня до колкото е възможно.Иначе пилето не е закупено,баща ми го беше взел за да направи чифт,но на него все не му се получават нещата и само носи някакви пилета у нас вече имаме 6 ,но уви оплодени яйца-няма.. :D
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот pi4on » Пон Юли 07, 2014 9:52 pm

Точно това пиле изобщо не става за разплод.За неоплодените яйца има много причини.Първо трябва да са в период птиците да са подготвени. Има доста на тази тема а сега вече по това време линеят.Вземи сепийна кост продава се в зоомагазините,давай глухарче,яйце морков чушка ..краставици обаче не-те предизвикват само разстройство.Пясък задължително може и обикновен но трябеа да е от чисто място Моите канари никога не са опитвали кредата само си пилят човките след къпане на нея
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Какво се случва с канарчето ми?

Мнениеот daqna » Вто Юли 08, 2014 1:03 pm

pi4on написа:Точно това пиле изобщо не става за разплод.За неоплодените яйца има много причини.Първо трябва да са в период птиците да са подготвени. Има доста на тази тема а сега вече по това време линеят.Вземи сепийна кост продава се в зоомагазините,давай глухарче,яйце морков чушка ..краставици обаче не-те предизвикват само разстройство.Пясък задължително може и обикновен но трябеа да е от чисто място Моите канари никога не са опитвали кредата само си пилят човките след къпане на нея


Давам и зеленчуци,но как да я накарам да ги яде?Дори не проявява интерес към тях.В една клетка е с друго женско пиле,което ги яде и предполагах,че като види другото пиле и тя ще ги опита,но пак е същото..А пясък(морски) си имат в отделен съд.
Аватар
daqna
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 1:12 pm

Следваща

Назад към Цветни канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта