Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


хранене на щиглец

Модератор: Serinus

Re: хранене на щиглец

Мнениеот Sundy » Съб Май 31, 2014 10:44 am

Здравей, благодаря за съвета - ще потърся и нигер, а коноп май има в смеската им (едни зеленикави едри зърна, нали) и виждам, че го държат известно време в човките преди да го изчоплят... сега погледнах - има го и в добавката, която им давам с витамини. Досега съм добавяла семе от рапица и го предпочитаха, но не знам дали не е много маслено и да не прекаля, слънчоглед също добавям по малко от време на време (голяма битка става за него - всеки влачи към някое любимо място и повече пази, отколкото яде :mrgreen: ) Иначе наоколо е пълно със щиглеци и други гарджета и се въртят наоколо, понякога се надпяват, но трудно ги виждам между листата - само веднъж видях две женски скатии отсреща. Сипвам по някое зрънце на перваза на балкона, но основно наглите врабци се уреждат първи :D Глухарчетата естествено са хит и присъстват почти ежедневно (като не бързам, докато разхождам кучето скубя по някой букет ;) )
Хибрида е много интересен, притеснявах се да не се карат с останалите, но засега положението е ок, дори прочуруликва като канарче от време на време, но още не е пропял (ошашавен е все пак - досега е живял сам, а го изсипвам в някаква менажерия :shock: ) Ще го снимам като пропее, усещам че ще внесе разнообразие в репертоара на триото :lol:
Надпис в каубойски бар: "Моля, не стреляйте по пианиста - свири колкото може..."
Аватар
Sundy
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 7:22 pm
Местоположение: Поморие

Re: хранене на щиглец

Мнениеот georgiev » Съб Май 31, 2014 9:21 pm

Здрасти, щом ги има в смеските които даваш, не ги търси допълнително. Споменах само, че може и допълнително да им се дават, накиснати или покълнали.
Поздрави, Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: хранене на щиглец

Мнениеот marulcho » Съб Дек 13, 2014 10:51 pm

Ivan.Pirinliev написа:Подариха ми щиглец, гледан година и половина в клетка.Птицата беше леко занемарена(според мен).Попрочетох някоя и друга статия, тук и на още едно две места и започнах да правя следната смес:

Канарско просо - 150гр.
Рапица - 100гр.
Белен слънчоглед - 100гр.
Жълта чумиза - 100гр.
Коноп дребен - 150гр.
Семена от Спанак - 100гр.
Мак - 50гр.
Сусам -50гр.
Цикория -50гр.
Семена от Салатка(Бяла и черна.) - 50гр.
Семена от Репички - 50гр.

Допълнително имам семена от люцерна и което падне на пода на клетката се слага с нея в тарелка за покълване!
Отделно имам сложен грит от стриди;миди и ракообразни с дребен червен грит, и кост от сепия.
Плодове давам ябълка; морков; салатки и зеле това има в момента на село.

Така че колега "Crollan" с малко повече ровене в нета се получават нещата.



:| аз храня моите кардарини с смеска на фирма космонажт и глухарцхета (листа) и обилно сланчоглед :razz:
Аватар
marulcho
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Мар 10, 2014 1:37 pm
Местоположение: Асеновград

Re: хранене на щиглец

Мнениеот akademika » Нед Дек 14, 2014 10:51 am

В София на Подуенския пазар продават зърнена смеска за диви птици около 5 лева е килограма състава е предимно от диви семена и птиците много я обичат.Ако човек има 1 щиглец спокойно може да го храни само с тази смеска .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: хранене на щиглец

Мнениеот D.TANEV » Нед Мар 08, 2015 12:09 am

Crollan написа:Искам да ви попитам какво да давам на щиглеца .Давам му сланчоглед шарен канарено семе и това незнам каквп да му давам благодарен ще сам ако ми кажете .Благодаря предварително

NIGER KONOP RAPIGA SLAN40GLED PO 300GRAMA SMESVASH I DAVASH

Админ: Писането на кирилица е задължително!
D.TANEV
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Мар 07, 2015 8:03 pm

Re: хранене на щиглец

Мнениеот barona » Вто Ное 07, 2017 1:21 pm

С какво да ги храня кадънките?
barona
потребител
потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 8:56 pm
Местоположение: пловдив

Re: хранене на щиглец

Мнениеот optimeon » Пон Яну 29, 2018 9:13 am

Някъде четох, че ядат ябълки и моркови
optimeon
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Дек 15, 2017 1:31 pm

Предишна

Назад към Местни птици и хибриди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта