Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


КЕКЛИЦИ!!!

Модератори: nikigeen, yuri

Re: КЕКЛИЦИ!!!

Мнениеот stoian_p2 » Вто Фев 12, 2013 8:27 pm

Кеклици
Изображение

и червен кеклик
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
stoian_p2
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 11:57 am

Re: КЕКЛИЦИ!!!

Мнениеот gandalf_hsr » Вто Юни 24, 2014 6:04 pm

Да раздвижа малко темата.На колко дена трябва да станат кекличетата за да ги извадя от лампата.Сега са на 24 дни.Мога ли да започна да им давам по малко детелина или трябва да порастнат ояе малко.Иначе ги храня със стартер за пуйки и лекарства по схема за пуйчета.Много се страхуват не са като пилетата.
Изображение
Изображение
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: КЕКЛИЦИ!!!

Мнениеот qnakiev » Вто Юни 24, 2014 6:44 pm

gandalf_hsr написа:Да раздвижа малко темата.На колко дена трябва да станат кекличетата за да ги извадя от лампата.Сега са на 24 дни.Мога ли да започна да им давам по малко детелина или трябва да порастнат ояе малко.Иначе ги храня със стартер за пуйки и лекарства по схема за пуйчета.Много се страхуват не са като пилетата.
Изображение
Изображение

Според мен спокойно може да им даваш вече зелено .Ако не е тайна от къде взе яйцата или имаш разплодни кеклици ?
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: КЕКЛИЦИ!!!

Мнениеот gandalf_hsr » Вто Юни 24, 2014 10:14 pm

Не е тайна,взех си кекличета на 3 дни от село Храбрино Пловдивско.Ако искате мога да ви пратя телефон за контакт с човека.Да ги вадя ли вече на вънка или да ги оставя още дестина дни.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: КЕКЛИЦИ!!!

Мнениеот qnakiev » Сря Юни 25, 2014 6:44 am

gandalf_hsr написа:Не е тайна,взех си кекличета на 3 дни от село Храбрино Пловдивско.Ако искате мога да ви пратя телефон за контакт с човека.Да ги вадя ли вече на вънка или да ги оставя още дестина дни.

Ок, ако може да ми го изпратите на лични .Сега за кекличетата, по добре да се оперят напълно преди да ги изкараш навън . В някой ловно стопански форуми пише ,че много обичат зеленото - люцерна ,трева ,също така могат да ядът и настърган морков както при пъдпъдъците.Поздрави и успех! :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: КЕКЛИЦИ!!!

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Сеп 07, 2014 8:49 am

Здравейте как се познава мъжкият кеклик от женският,че останаха само три и ще ходя да си вземам други но не зная какви имам.И трите издават някакви звуци наподобяващи смене.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: КЕКЛИЦИ!!!

Мнениеот qnakiev » Нед Сеп 07, 2014 5:57 pm

gandalf_hsr написа:Здравейте как се познава мъжкият кеклик от женският,че останаха само три и ще ходя да си вземам други но не зная какви имам.И трите издават някакви звуци наподобяващи смене.

Мъжкия кеклик има шип на краката а женските нямат!аз си бях излюпил 9, отраснаха ,но в големите порои ги намокри дъжда и хем бяха оперени вече като възрастни и се споминаха !Познавам се с прецедателя на ловното в Сливен , обеща да помогне с кеклици и фазани ,но да видим.....
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: КЕКЛИЦИ!!!

Мнениеот cecko_iliev88 » Вто Фев 10, 2015 5:24 pm

разменям златен фазан за кеклици
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Предишна

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта