Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Как да науча кокошките да ...

Модератори: nikigeen, yuri

Как да науча кокошките да ...

Мнениеот NikiFin » Нед Мар 20, 2016 1:14 pm

Привет. Взех си кокошки вчера. Според указанията ги сложих в къщичката им първия ден да свикват. Днес се опитвам да ги изкарам на двора ама не става. Сложих им храна на изхода към двора, но не - седят си вътре. Понеже явно са гледани на закрито и не знаят колко е хубаво навън. Не искам да ги стресирам да ги хващам и изкаравам на двора насила. Вече не се плашат от мен ама все още не дават да ги пипам. Как да ги изкарам навън е 1 ми въпрос. Следващия - как да ги науча да спят на гредите. Не искат изобщо да се качат на тях, иначе се катерят по шкафа с храната и местата за снасяне на яйца. И последния ми въпрос. Направили сме им 10 кошарки за снасяне на яйца. Но нямат нужда от толкова много. Как да пригодя една от тях за мътене на яйца и по какво трябва да се различава от тези за снасянето им. Те още не снасят ама ги очаквам след 2-3 седмици да почнат.
NikiFin
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 20, 2016 1:06 pm

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот sto64 » Нед Мар 20, 2016 6:40 pm

Здравей !
Сами ще започнат да излизат на двора , не ги насилвай .
По тъмно ги слагай на кацалките , така ще почнат сами да се качват .
За мътенето квачката си избира къде да легне.Вечерта можеш да я преместиш .
Не всяка порода кокошки мътят .
Не си писал твоите какви са.
Моля и други да се включат , да раздвижим форума !
sto64
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 11:17 am

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот NikiFin » Пон Мар 21, 2016 12:06 pm

Мерси за отговора. Не знам ква порода са, трябва да питам. В магазина казаха че всички ще почнат да носят след около 3 седмици, като едната порода всеки ден дават яйце, а другата малко по малко снасят ама уж лягали да мътят. За сега няма как да знам, щото явно са още малки и не знаят кое кво и що. Не смея да ги слагам насила на прътовете за спане да ги не наплаша. Ще изчакам още малко да ме поопознаят. Една вече сама се качи на най-горния прът, а другите спят на шкафа за зърното омотани една в друга. Децат вчера цял ден ги мамиха на двора и казаха че някои били излезли за малко. Явно лека полека ще стават нещата. Да питам и друго - нали за да мътят се иска петел или бъркам? Освен това дворът навън им е ограден с мреа викока 180 см. Но не е покрит отгоре. С мъжа ми спорим дали да я покрием, щото редовно ни посещават лисици и ме е страх да не се покатерят по мрежата. От белки също ме е страх въпреки че не съм виждала. Според вас ще се покатерят ли по мрежата? Свекървата вика, че лисицата няма да с екатери а по-скоро ще си прокопае дупка под мрежата и мъжът ми веднага се хвана да закопае мрежата надолу 30-40 см в почвата. Но според мен трябва и отгоре да се закрие с мрежа.
NikiFin
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 20, 2016 1:06 pm

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот NikiFin » Пон Мар 21, 2016 1:12 pm

Носачките са Isa Brown. А другите приличат на Plymouth Rock ама не съм сигурна
NikiFin
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 20, 2016 1:06 pm

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот NikiFin » Сря Мар 23, 2016 11:30 am

Вече се научиха да излизат. Ама малко им е трудно да се крепят на кацалките. Като че ли се пързалят. Само шефката им седи там.
NikiFin
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 20, 2016 1:06 pm

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот miroki » Сря Мар 23, 2016 8:07 pm

По принцип за яйца за консумация може и без петел, но петела ги стимулира. Освен това и пази. Ако имаше петел щеше веднага да ги изведе на разходка.
Ако искате да мътите, трябва задължително петел.
Лисица няма да прескочи предполагам, но поровете без проблем.
И обичат да си похапват кокошки.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот NikiFin » Нед Апр 03, 2016 10:05 pm

Възможно ли е петел като влиза в нова кочина с нови кокошки за първи път да разпознае веднага шефката им? Донесохме на нашите дами един петел тази вечер и той как влезе веднага нападна шефката им и я изгони от кацалката. Сега тя спи на шкафа със зърното.На другите кокошки не посегна, ама нея моментално я разперушини, чак се уплаших дали ще оцелее.
NikiFin
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 20, 2016 1:06 pm

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот miroki » Пон Апр 04, 2016 4:41 pm

Да.
Тя се е оперила и той въдворил ред.
(Казва се курник, някои и кокошарник му казват. Другото е дома на прасето).
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот yuri » Чет Апр 14, 2016 1:27 pm

1.8 метра ограда, лисицата я презкача без проблем. или повдигнете ограда (3 метра) или мрежа и от горе. Казвам го от личен опит - горчив.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот NikiFin » Сря Апр 27, 2016 1:04 pm

Има мрежа и отгоре. Възможно ли е кокошките умишлено да си крият яйцата? В кутийката дето снасят после си ги покриват с тревата и трябва добре да се опипа иначе не се забелязва нищо. Освен това бяха спрели да снасят няколко дни, не знам дали от студа или какво ама им дадох подлютена салата, която изльокаха за секунди и след 2 дни започнаха да се появяват яйчица. Едно беха изтърсили под кацалките и се беше разпльокало, сигурно някоя начинаеща се не е усетила кво се случва и го е изтървала
NikiFin
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 20, 2016 1:06 pm

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот NikiFin » Пет Апр 29, 2016 2:37 pm

Тия глупавите продължават да снасят яйца от кацалките, които се разпльокват на земята. Днес 2 такива намерих
NikiFin
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 20, 2016 1:06 pm

Re: Как да науча кокошките да ...

Мнениеот NikiFin » Съб Апр 30, 2016 2:20 pm

А яйцата с меки черупки дали стават ядене. Изглеждат си съвсем нормални. А ако ги дам кокошките да ги изядат какво ще стане - дали ще се научат да си ядат яйцата?
NikiFin
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 20, 2016 1:06 pm

Следваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron