Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос за двойка канарчета

Модератор: sandan

Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот GeorgiVutov » Пон Фев 13, 2017 1:20 pm

Първо здравейте на всички колеги и благодаря за приема.
И аз като Вас съм любител на пойните птички ( канари , гълъби и др. )
Канарчета и гълъби гледам отдавна , но за известно време бях спрял с канарчетата.
От около половин година съм на линия отново.Първо имах мъжко канарче което пееше та не се спираше.
Реших да му взема и женско хем да не е само хем и да се опитам да ги развъдя ( разбира се не с цел продажба )
Държах ги в отделни клетки като мъжкото спря да пее ( което е нормално според мен ) След известно време мъжки за почна да пропява не както преди , но започна.
Малко по късно ги събрах заедно в една клетка.Първите няколко дена не се разбираха много ( не че се биеха ами женската му досаждаше много :D )
От скоро мъжкия започна да маха с крила на място и да започва да пее и едновременно да лети след женската която бяга.Голям калабалък става , след като спре мъжкото да пее всичко се успокоява и пак са приятели. Чуруликат си и се едно се целуват.Не знам карат ли се или ? Сложил съм им гнездо и всичко , но женското не дава на мъжкото да и се качи отгоре , а бяга :)
Отглеждам ги в къщи на топло около 23-26 градуса с относително продължително осветление в стаята.
Храня ги със смески за канарчета OLA , имат си и пясък сложен , креда , крекерчета , давам им бисквитки , моркови , ябълки и по-рядко добре сварени яйца.Имат си и медовинка с мед и от него хапват.
Та въпроса ми е защо женското бяга така от мъжкото? Бяга само когато мъжкия започне да маха с крила , да пее и да я гони из клетката.
Надявам се да съм описал всичко ако имате въпроси питайте.
Поздрави , Г.Вутов!
GeorgiVutov
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 4:43 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот mitak64 » Чет Фев 23, 2017 6:02 pm

"Женската" дали е женска ?
Има ли интерес към гнездото ? Влиза ли вътре, носи ли хартийки, пера насам-натам ?
Да приемем че е "мома".
Трябва ти поне 14 часа дължина на деня, за да се задвижат хормоните, имаш ли ги ?
Обикновено е обратното, женската е готова, а мъжкия не ...
mitak64
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 5:28 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот GeorgiVutov » Пет Фев 24, 2017 9:11 pm

Ами да женското си е женско и да мома е :D
Сложих им гнездо и материал за правене , но само го разнасяха из клетката , а не в гнездото.
След това реших аз да им направя гнездото с готовия материал , но забелязах , че им се оплита в крачетата и направих ново от памук и тампони за грим.
Женското седи в гнездото от време на време , дори и мъжкото , но единственото което правят е да вадят материала и да го разнасят напред назад :D
Всеки ден предимно сутрин мъжкия маха с криле и започва да пее силно преследвайки женската , но тя бяга и не му се дава.Голям калабалък става
GeorgiVutov
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 4:43 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот nightingale » Съб Фев 25, 2017 9:27 pm

GeorgiVutov написа:
От скоро мъжкия започна да маха с крила на място и да започва да пее и едновременно да лети след женската която бяга.Голям калабалък става , след като спре мъжкото да пее всичко се успокоява и пак са приятели. Чуруликат си и се едно се целуват.Не знам карат ли се или ? Сложил съм им гнездо и всичко , но женското не дава на мъжкото да и се качи отгоре , а бяга :)


Не са в синхрон относно развитието си.
Като кажа развитие имам в пред вид готовност за размножаване.
Избързал си малко със събирането според мен.
Важно е да знаеш при какви условия е отглеждана женската до момента в който си я вземал.
Ако е била в режим ''лято'' няма да стане работата с размножаването.
Ако е била в режим ''зима'' е добре.
Изчакай и ще станат нещата.

пп горното важи и за мъжкия.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот GeorgiVutov » Нед Фев 26, 2017 4:14 pm

Ами ако трябва да ги разделя пак? Вече месец и нещо може и повече са заедно. На мен не ми пречи да си живеят заедно стига за тях да не е проблем.
Женската е на около годинка , а мъжкия малко по голям.
Другото което е , че не мога да закрепя гнездото добре малко се клати.
Свалих го долу в ъгъла на клетката и се опитах да го застопоря възможно най много.Поне като се качват отгоре да не го обърщат , но си го човъркат и го обръщат на една страна. Явно трябва да купя ново по стабилно.
В момента са с такова :

https://static.wixstatic.com/media/73b365_74b04899d0b84f52bf707f3eeb14d00c.jpg/v1/fill/w_480,h_374,al_c,q_90/73b365_74b04899d0b84f52bf707f3eeb14d00c.webp
GeorgiVutov
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 4:43 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот nightingale » Нед Фев 26, 2017 8:23 pm

GeorgiVutov написа:Реших да му взема и женско хем да не е само хем и да се опитам да ги развъдя ( разбира се не с цел продажба )


Tи май не можа да схванеш аз и колегата mitak64 какво ти написахме.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот GeorgiVutov » Пон Фев 27, 2017 9:28 pm

Разбрах затова и попитах дали гнездото е подходящо и дали да ги разделя пак.
Всички съвети ще са ми от полза,защото до сега съм гледал само мъжки канари и за първи път пускам и женска.
Благодаря за помощта :)
GeorgiVutov
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 4:43 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот nightingale » Вто Фев 28, 2017 12:08 pm

GeorgiVutov написа:Разбрах затова и попитах дали гнездото е подходящо и дали да ги разделя пак.
Всички съвети ще са ми от полза,защото до сега съм гледал само мъжки канари и за първи път пускам и женска.
Благодаря за помощта :)


гнездото не е добре да е на дъното на кафеза.
най-добрият вариант е външно , което слагаш на една от страничните вратички , така освен, че не заема място , е и по-хигиенично.
няма как да ти кажа дали да разделиш птиците при положение ,че ти не спомена при какъв топлинен и светлинен режим е живяла досега женската.( като ти казах , че не можа да схванеш, имах в пред вид това)
ще ти помогнем , ама трябва малко повече детайли да споделиш.

за да влезе канарчето в ''режим размножаване'' температурата и най-вече светлинният режим да в процес повишаване.
ако женската е отглеждана през зимата на топло и доосветено с изкуствени източници място , размножаване на този етап няма да има.

нали се сещаш - пчеличките , птичките , пролетта....
може да го направиш както по изкуствен , така и по естествен начин
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот GeorgiVutov » Вто Фев 28, 2017 12:56 pm

Проблема при мен е , че въпреки че клетката е голяма няма странични вратички и няма къде да закрепя външно гнездо освен на вратичката която е отпред на клетката ( единствената )
Канарката я купих Ноемрви месец миналата година като преди това е гледана в неотопляемо помещение със светлинен режим когато се стъмни навън.
В момента както споменах ги отглеждам в къщи на топло ( отоплявам се с климатик ) на около 23-26 градуса стайна темп и имат светлинен режим ( на лампи )около 14ч+.
Мислех , че съм описал подробно всичко в първия пост но явно не е така :)
Ако имате други въпроси питайте
GeorgiVutov
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 4:43 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот optimeon » Пон Яну 29, 2018 9:23 am

Всичко наред ли е с двойката
optimeon
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Дек 15, 2017 1:31 pm

Re: Въпрос за двойка канарчета

Мнениеот GeorgiVutov » Вто Мар 06, 2018 10:40 am

С двойката всичко е наред. Мъжкия канар започна да пее по често и по силно , но развитие няма... Когато започне мъжкия да пее женската му маха с крила и започва да го гони. Случва се и обратното докато мъжкия пее полудява и започва да гони женската из цялата клетка , но тя бяга. 95% от случаите когато мъжкия започне да пее на женската , тя го гони. Сложил съм им и хубаво външно гнездо , но само мъжкия проявява интерес към него . Сложил съм им и хартиики , кокос ( материал за гнездене ) и други подобни гнездилни материали. Слагам ги и на покрива на клетката , връзвам ги с нещо , за да могат да си ги дърпат сами и да си ги носят , но предимно мъжкия си дърпа от материалите за гнездене и се разхожда с тях , но не ги носи в гнездото...
GeorgiVutov
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 4:43 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта