Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Търкане на човката по пръчките на кафеза

Модератор: sandan

Търкане на човката по пръчките на кафеза

Мнениеот thezone » Чет Дек 07, 2017 12:51 pm

Здравейте!
Нямам много опит с канарчета и трябва съвет. Имам две канарчета мъжко и женско в два отделни авиарни кафеза ги държа засега. Мъжкото го имам отскоро, на към 3 години е, гледано от друг собственик. Пее, храни се, всичко друго изглежда нормално. Но от известно време го наблюдавам как си търка вманиачено човката в кафеза, когато не прави друго. Отначало си мислех че се плаши от мен, когато съм наблизо и се опитва да избяга, но изглежда не е от това. Женската също го прави, но само когато пие вода или след хранене.
И още един въпрос за женското канарче, през повечето време каквото и да прави издава някакви монотонни звуци, но не същия звук, който издава при повик към мъжкия. Това е като някакво тихо монотонно пиюкане. Не знам дали е нормално, затова питам.
thezone
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 7:58 am

Re: Търкане на човката по пръчките на кафеза

Мнениеот nightingale » Нед Дек 10, 2017 8:59 pm

thezone написа:Здравейте!. Но от известно време го наблюдавам как си търка вманиачено човката в кафеза, когато не прави друго. Отначало си мислех че се плаши от мен, когато съм наблизо и се опитва да избяга, но изглежда не е от това. Женската също го прави, но само когато пие вода или след хранене.
И още един въпрос за женското канарче, през повечето време каквото и да прави издава някакви монотонни звуци, но не същия звук, който издава при повик към мъжкия. Това е като някакво тихо монотонно пиюкане. Не знам дали е нормално, затова питам.


честито и добре дошъл в светът на пернатите.
светът в , който за да избягаш от някого не бършиш човка в кацалката
светът , в който всеки звук има своето значение
светът в който , колкото повече наблюдаваш и по малkо питаш , толкова повече научаваш
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Търкане на човката по пръчките на кафеза

Мнениеот thezone » Сря Дек 27, 2017 3:44 pm

Взеха да свикват с мен сякаш. Мъжкото канарче престана с това продължително търкане на човката и взе да се разпява по-често и непринудено дори и в близкото ми присъствие.
thezone
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 7:58 am

Re: Търкане на човката по пръчките на кафеза

Мнениеот optimeon » Пон Яну 29, 2018 9:23 am

Това е толкова хубаво. На птичките им отнема време да свикнат
optimeon
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Дек 15, 2017 1:31 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта