Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гълъби на терасата - ПОМОЩ!

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Гълъби на терасата - ПОМОЩ!

Мнениеот perushina » Съб Май 06, 2017 11:20 am

Здравейте,

първо бих искал да се извиня за грубото навлизане във форума - не съм птицевъд и имам проблем, който вероятно на повечето от вас ще се стори глупав.

Днес в една саксия на терасата открих две яйца. Скоро се появи и гълъб, който да ги мъти. Явно са снесени преди ден, най-много два. Не ми се иска да ги изхвърля и да прогоня гълъбите - може да не съм гълъбар, но обичам животните и ми е жал за тях. :(

Молбата ми към вас е да ме ориентирате дали бих могъл да оставя птиците да си отгледат потомството на терасата ми. Давам малко подробности.

[list=]Терасата ми е открита, проветрива но с изцяло западно изложение и няма никаква сянка[/list]
[list=]Четох, че ще мътят около 20 дни т.е. към 24 май ще се излюпят гълъбчетата[/list]
[list=]След това колко време ще им трябва да отраснат и да ни напуснат? - четох за около 40 дни, вярно ли е?[/list]
[list=]Има ли риск малките да умрат от прякото слънце - наистина става доста горещо на терасата особено лятото, а ако сроковете горе са верни означава, че гълъбчетата ще пораснат някъде докъм средата на юли[/list]

Наясно съм, че в този период напрактика няма да си ползвам терасата.

Моля, за съвет!
perushina
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Май 06, 2017 11:04 am

Re: Гълъби на терасата - ПОМОЩ!

Мнениеот optimeon » Пет Фев 23, 2018 1:42 am

Какви мерки предприе в крайна сметка
optimeon
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Дек 15, 2017 1:31 pm


Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта