Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Организации

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Съб Май 09, 2009 1:04 pm

Berkant Molla написа:Няколко дена стана чета ващти спорове за цените
Според мен започвате да спорете все от края а не от начолото
и при нас канарите който са магазините са евтини а качествените са за канарджите който знет какво искат
Както разбирам ващи клуове нямат много дейности
а тук при нас особенно нашия клуб много дейности организира за да научи канарджиите всичко точно и правилно
например последните 6 7 месеца най малко 7 пати докараха садии от Германиа за да ни дават семинери и ходим на тези семинери за да можем да станем садия при нас има много садии а мисля че при вас още няма това е голяма липса защото не си вярвате един на друг ако обучете хората по това хоби тогава ще започнат да оценяват истинската цена защото ще разберат колко е трудно да се изкарват качественни птици независимо канари или други

Знам сега някой хора ще ми се ядасот и ще кажат месеш на нащи работи но това е истината
Аз много обичам колегите от БГ и искам много да напреднат и да ходим заедно на световното

Много се извинявам за грешките който сам направил като пиша но много се затруднявам

Уважаеми Беркант Молла,бихте ли споделил някой подробности относно начин на организация ,структури ,условие за членство издръжка и разпределение на приходната част по определени разходни пера ,при вас.
Мисля ще бъде интересно и твърде поучително.
За което разбира се Ви благодаря предваретелно!
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Съб Май 09, 2009 11:19 pm

Въпрос към Д-р Велев с риск да изместя темата,ако е нужно админа да я премести.
Защо не мога да схвана новостите в идеен план ,относно експозициите и въобще организирането на екзотиката в България?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Berkant Molla » Нед Май 10, 2009 11:42 pm

Господин Гулд точно не можах да разбера какво сте питали
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Нед Май 10, 2009 11:49 pm

Berkant Molla написа:Господин Гулд точно не можах да разбера какво сте питали

Прощавайте ,ако съм бил неразбран.
Питането ми е относно как се членува във вашите клубове и как успявате да организирате разнообразен и полезен за членската маса просветен живот.Какъв членски внос плащате и как го разходвате за лектори от чужбина ?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Berkant Molla » Пон Май 11, 2009 11:48 pm

Здравейте

Първо искам да кажа че наща Федераця е нова от 2005 година
А нашиа клуб е по нов само на 2,5 години ама сас дивите птици най много ние се занимаваме
За да членуваш в клуб няма нищо трудно само няколко документа и членска вноска коиато за година е 50 Турски лири
Ама искам да кажа нещо което за мен е много важно
ако си обичаш клуба не трябва да останеш само с членската вноска например аз месечно давам по 50 лири и миналата година дадох около 10 канара на клуба за даги продадат и парите да останат на клуба
Нашиа клуб заедно с Федерациата организира семинери за садии
От Германя идва Кремзер които е учител на садии в Германя заедно сас Салих и още един садиа
семинерите стават по 3 дена 1 ден за егзотика 1 ден за дивите и 1 ден за канари
На садиите плащат само разноските
нашиа клуб дава награди на тези който са взели парвенства а който е взел най много на него дават голяма купа
Изображение
Изображение
Изображение
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

Мнениеот Мъро » Вто Май 12, 2009 12:08 am

за какво си говорим,тука нещата са доста сложни поне в Шумен.Имаше дружество но то се разпадна защото се води голяма борба кой ще е председател защото той е на заплата.Аз нямам никаква далавера да съм член нямам грешни пари да пълня на някой гушата.Почти всички членове бяха дърти п....и който си живеят със някакви тяхни разбирания и от около 30 г тъпчат на едно място без никакво развитие.Събираха се всеки четвъртък и си хвалеха птиците един на друг и се възхищаваха. С това се изчерпва дейноста на дружеството.В по старото дружество поне са осигурявали храна на производителски цени.Такова е положението при нас но мисля че и на други места е така.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот sandan » Вто Май 12, 2009 12:09 am

myro написа:за какво си говорим,тука нещата са доста сложни поне в Шумен.Имаше дружество но то се разпадна защото се води голяма борба кой ще е председател защото той е на заплата.Аз нямам никаква далавера да съм член нямам грешни пари да пълня на някой гушата.Почти всички членове бяха дърти п....и който си живеят със някакви тяхни разбирания и от около 30 г тъпчат на едно място без никакво развитие.Събираха се всеки четвъртък и си хвалеха птиците един на друг и се възхищаваха. С това се изчерпва дейноста на дружеството.В по старото дружество поне са осигурявали храна на производителски цени.Такова е положението при нас но мисля че и на други места е така.

За кое дружество и за какви птици става въпрос ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Мъро » Вто Май 12, 2009 12:16 am

бившето Екзотика на папагалджиите акваристите и канарджиите то не съществува отдавна.В момента ние си нямаме дружество има само гълабарско което организира изложбите и пазарите пролет и есен
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Мъро » Вто Май 12, 2009 12:25 am

Berkant Molla колко члена сте във вашето дружество
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Berkant Molla » Вто Май 12, 2009 12:32 am

Нашиа клуб за сега е малак около 250 члена ама тази година на изложбите бяхме на второ място в Турциа
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

Мнениеот Мъро » Вто Май 12, 2009 12:40 am

Тука в цяла българия 50 човека не може да намериш който се занимават с папагали сериозно и който имат някакви цели и идеи изключвам хората който са затворили по една стая вълнисти или корели който ги гледат само за търговия и после искаме някой дани цени птиците и труда при канарите незнам но по написането във форума и там нещата не са розови
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Вто Май 12, 2009 8:04 am

Berkant Molla написа:Здравейте

Първо искам да кажа че наща Федераця е нова от 2005 година
А нашиа клуб е по нов само на 2,5 години ама сас дивите птици най много ние се занимаваме
За да членуваш в клуб няма нищо трудно само няколко документа и членска вноска коиато за година е 50 Турски лири
Ама искам да кажа нещо което за мен е много важно
ако си обичаш клуба не трябва да останеш само с членската вноска например аз месечно давам по 50 лири и миналата година дадох около 10 канара на клуба за даги продадат и парите да останат на клуба
Нашиа клуб заедно с Федерациата организира семинери за садии
От Германя идва Кремзер които е учител на садии в Германя заедно сас Салих и още един садиа
семинерите стават по 3 дена 1 ден за егзотика 1 ден за дивите и 1 ден за канари
На садиите плащат само разноските
нашиа клуб дава награди на тези който са взели парвенства а който е взел най много на него дават голяма купа
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2272 ... 767798.BMP
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1816 ... 519289.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2811 ... 387998.BMP

Благодаря Ви,г-н Молла!
Това бе един безпристрастен ,наистина обективен отговор,доказващ че наистина не е трудно прекрасните идеи не са само голи приказки и нападки.
Само още един уточняващ въпрос,организацията на регионален принцип ли е ?
Реалност, еталони и принципно правилна позиция !
Какво правим ние господа?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Следваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта