Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кокошинки

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот Berkant Molla » Пон Май 18, 2009 11:37 pm

Разликата на вилмектина от другите е че се разтваря вав вода




Гн nightingale не можах да разбера какво си искал да кажеш (мечки)
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пон Май 18, 2009 11:50 pm

Berkant Molla написа:Разликата на вилмектина от другите е че се разтваря вав вода




Гн nightingale не можах да разбера какво си искал да кажеш (мечки)

Нищо специално не е имал в предвид,просто се е пошегувал по негов си начин.Коментар в напълно негов стил! :cool:
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Paulina » Вто Май 19, 2009 5:38 pm

guld написа:Препаратите добре ги изписвате,но точната употреба и най-вече адаптирането според проблемите при пернатите как ще я докарате? :shock:
Във ветернарията си има точни правила, както и в строителството не се ли съобразиш с тънкостите резултатите ще са на око,случайни! :cool:


Порови се и ти в интернета и ще намериш още информация ( там има ) . Пише си точно и ясно къде по колко и през какво време . Пак аз ли да поднасям всичко на тепсия ? Насоката е дадена , който се интересува да дерзае по въпроса , който не се интересува да забрави темата !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот sandan » Вто Май 19, 2009 7:38 pm

Paulina написа:
guld написа:Препаратите добре ги изписвате,но точната употреба и най-вече адаптирането според проблемите при пернатите как ще я докарате? :shock:
Във ветернарията си има точни правила, както и в строителството не се ли съобразиш с тънкостите резултатите ще са на око,случайни! :cool:


Порови се и ти в интернета и ще намериш още информация ( там има ) . Пише си точно и ясно къде по колко и през какво време . Пак аз ли да поднасям всичко на тепсия ? Насоката е дадена , който се интересува да дерзае по въпроса , който не се интересува да забрави темата !


guld със сигурност не се нуждае от разяснения ,все пак това му е професията :wink:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Paulina » Вто Май 19, 2009 8:43 pm

sandan написа:guld със сигурност не се нуждае от разяснения ,все пак това му е професията :wink:


На такъв въпрос такъв отговор ( още повече , че е от "бранша" ) !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Вто Май 19, 2009 9:49 pm

guld написа:
Berkant Molla написа:Разликата на вилмектина от другите е че се разтваря вав вода




Гн nightingale не можах да разбера какво си искал да кажеш (мечки)

Нищо специално не е имал в предвид,просто се е пошегувал по негов си начин.Коментар в напълно негов стил! :cool:
Аз пък като невежа и шегаджия със собствен стил искам да попитам следното: Как действа този препарат на външи паразити, в частност прословутата кокошинка, при вътрешно приемане.Като ми обесниш това просто нещичко ще дам и аз отговор за мечката.Мисля че шегаджията не съм аз обаче , да видим. :cool:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Вто Май 19, 2009 9:54 pm

Всъщност не държа да получа отговор само от guld. Който има такъв моля да ме ''просвети''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот петър » Вто Май 19, 2009 10:24 pm

Здравейте,
и аз преди няколко години се интересувах от ивермектина и бях дал на птиците препарата Баймек с водата за пиене.Не знам дали има ефект защото нямаха кокушинки.Това което пише на проспектите е,че се инжектира на едър рогат добитък.Може и да се накапва върху кръвоносен съд върху врата на по-дребните животни-като препарата от рекламата за котки-там обаче има друго вещество като добавка за по-добра резорбция-мисля,че е етиленгликол-това може да се използва и за птици.Никъде не срещнах,че се дава с водата за пиене.Другото което е ,че е ефикасен за вътрешни и външните кръвосмучещи паразити,но предполагам няма да има ефект върху пухопероядите.По какъв начин е ефикасен срущу кокушинките-ами явно прави кръвта отровна за тях.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот nightingale » Вто Май 19, 2009 10:52 pm

Съжалявам Пешо, но и ти изправи мечката. :| Да направиш кръвта токсична заекто паразити е все едно да се ваксинираш срещу тях.Ами аз съм чувал ,че в кръвта един елемент влизьа много по-лесно ако се приеме с храната а нер с водата.Това как ще коментираш?
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Вто Май 19, 2009 10:58 pm

nightingale написа:Всъщност не държа да получа отговор само от guld. Който има такъв моля да ме ''просвети''


nightingale
Искаш ли да пробваме превода заедно ? Но за тази цел ми кажи дали на български се казва " Глутамат активирани хлоридканали ( Glutamat-aktivierten Chloridkanäle ) ." и " Хлорид-иони ( Chlorid-Ionen ) " .

петър-
Ivermectin -а е неразтворим във вода ( представи си една капка олио в чаша с вода - тука е нещо подобно ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Вто Май 19, 2009 11:04 pm

Paulina написа:
nightingale написа:Всъщност не държа да получа отговор само от guld. Който има такъв моля да ме ''просвети''


nightingale
Искаш ли да пробваме превода заедно ? Но за тази цел ми кажи дали на български се казва " Глутамат активирани хлоридканали ( Glutamat-aktivierten Chloridkanäle ) ." и " Хлорид-иони ( Chlorid-Ionen ) " .

петър-
Ivermectin -а е неразтворим във вода ( представи си една капка олио в чаша с вода - тука е нещо подобно ) .
Мога да пробвам много неща с теб :cool: .Като например да науча за колко време се възтановава кръвта на една птица и за колко време се излюпват яйцата на кокошинката ако външната температура е около 10 гр. :cool: .Искаш ли да си отговорим първо на тези въпроси ,а тогава да разтягаме локумите за глутамата. ( ПРЕВОДА Е ТОЧЕН)
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Berkant Molla » Вто Май 19, 2009 11:44 pm

Гн Нightingale

Според теб кокошинките се хранят с вода а не с кръв

А още нещо искам да кажа вече няма да пиша тук защото няма смисал ти всичко знаеш на всеки одговаряш и сас всеки спореш преди време бях писал за щиглец и тогава беше писал много невероятни неща и тогава не бях ти отговорил ако си спомняш мисля че много щиглеци и диви птици си разваждал до сега и имаш много опити по тях
защото аз знам че всичко не е както в книгите за мен опита много важно а за тен НЕ
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron