Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кокошинки

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот Dr. Velev » Пет Май 22, 2009 11:36 pm

Aber Vorsicht! Nicht jede Vogelart verträgt Ivermectin! Beispielsweise darf es nicht bei Grünfinken (siehe Foto rechts), Stieglitzen und sowie einigen anderen Vogelarten angewandt werden! Diese Arten sterben auch an hochgradig verdünnten Dosierungen! Foto rechts © Gaby Schulemann
_________________
Но Внимание ! Не всяка птица понася Ivermectin ! Например не трябва да се прилага при зеленика ,щиглец
Chaffinches /Buchfinken/ и няко и други видове . Тези видове умират дори при много голямо разреждане на препарата .
За съжаление на П. без експерименти нищо не става :cry:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Пет Май 22, 2009 11:45 pm

Др. Б. Велев ,
пак ли започвате да се заяждате ?


:think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пет Май 22, 2009 11:53 pm

Paulina написа:Др. Б. Велев ,
пак ли започвате да се заяждате ?


:think:

Паулина,ваш проблем е защо скришом дебнете с г-н Славей,а и д-р Велев мисля не бихте преборили .Въпросът е дискусията си има граници на компетентност за това не бих ви препоръчал да хабите сили в посока на откриватели на топлата вода,въпреки че показвате доста високо ниво на интелигентност.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: кокошинки

Мнениеот sandan » Пет Май 22, 2009 11:59 pm

pi4on написа:Табернила е добър от 2 път се отървах от гадовете има и за пиене за стрес добре действа


Продължавай да проверяваш за кокошинки и третирай периодично , за да си сигурен че си спечелил войната а не битката :!:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Dr. Velev » Съб Май 23, 2009 12:07 am

guld написа:
Paulina написа:Др. Б. Велев ,
пак ли започвате да се заяждате ?


:think:

Паулина,ваш проблем е защо скришом дебнете с г-н Славей,а и д-р Велев мисля не бихте преборили .Въпросът е дискусията си има граници на компетентност за това не бих ви препоръчал да хабите сили в посока на откриватели на топлата вода,въпреки че показвате доста високо ниво на интелигентност.


Колега, благодаря , под моето достойнство е да споря с П. , но в един момент нервите ми неиздържаха . Erare Humanum est.Няма да повтарям грешката си . За специалисти като нея мълчанието е най- добрият отговор .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Съб Май 23, 2009 12:10 am

guld написа:[Паулина,ваш проблем е защо скришом дебнете с г-н Славей,а и д-р Велев мисля не бихте преборили .Въпросът е дискусията си има граници на компетентност за това не бих ви препоръчал да хабите сили в посока на откриватели на топлата вода,въпреки че показвате доста високо ниво на интелигентност.


Нека да започна така - никого не дебна ! :D Пък и не искам да се боря с някого ! Изказвам мнението си , както всеки един в този форум . Др. Велев се подразни от един преведен текст . Незнам дали това се държеше на моменталното му душевно състояние или проблема му е бил някъде другаде . . .

Колкото до границите на компетентността - нека подметна , че " Buchfink " се превежда като " Обикновена чинка " .

Благодаря за втората част на последното изречение ! ( съжалявам , ако Ви засегнах в тази тема :oops: )
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Dr. Velev » Нед Май 24, 2009 12:25 am

Да се подразня от преведен текст ми звучи странно , но вероятно се дължи на моментното ми състояние . Мисля , че не ми е трудно да преведа /обикновенна чинка / ,но доколкжто си спомням имаше спор на тази тема и затова използвах латинското наименование.
Паулина , мисля ,че трябва да спрем , защото всичко отива на странен флирт, и Румбата ще се ядоса . Отиваме в кошче , където нещата ще бъдат по- жълто розави :D
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Нед Май 24, 2009 12:35 am

Also , извинявайте , но със Вас във кошчето :shock: :shock: :shock: :shock: ???????
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Dr. Velev » Нед Май 24, 2009 12:40 am

Ich weiß nicht, was soll es bedeuten, Daß ich so traurig bin...
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Нед Май 24, 2009 1:06 am

Dr. Velev написа:Ich weiß nicht, was soll es bedeuten, Daß ich so traurig bin...


Докторе ,
дори и да сте тъжен пак трябва да пишете на кирилица !

:cool:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот doctora » Пон Май 25, 2009 12:21 am

Алоо, върнете се на темата и стига с бъзиците. Никак не е за подценяване темата. Кокошинките са странна работа, докато си мислиш, че нямаш и хоп появяват се. Борбата наистина е трудна и трябва да се води комплексно и постоянно.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот Paulina » Пон Май 25, 2009 1:42 am

doctora написа:Алоо, върнете се на темата и стига с бъзиците. Никак не е за подценяване темата. Кокошинките са странна работа, докато си мислиш, че нямаш и хоп появяват се. Борбата наистина е трудна и трябва да се води комплексно и постоянно.


Да , имате право !

Но тук се написа за толкова (много) препарати и тяхното (въз)действие , че май изчерпахме темата . . .

Ако някой знае нещо ново - да пише смело !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта