Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Амадини

Модератор: nikigeen

Амадини

Мнениеот seb » Съб Юни 13, 2009 2:44 pm

Направих тази тема, за да не създаваме толкова много теми.Виждам, че интереса към тези животно се увеличава.Та така аз съм ви казвал за неуспешните ми 3 люпила.Сега се опитвам 4, подготвям зебровите си амадини вече 1 месец и надявам се да ми се отблагодарят.Много искат да чуя, за амадините на Паулина, а и Паулина, нали ми каза да не си взимам 3та финка, е не си взех, но един мой приятел после ми се оплака, че той си е взел 3та и са му я убили другите.Та реших да се върна да ти се отблагодаря, мерси за ценния съвет, който ми даде.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот seb » Съб Юни 13, 2009 2:47 pm

Много добра идея seb, и на мен ще ми е интересно да науча повече за зебровите амадини на Паулина.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Съб Юни 13, 2009 5:12 pm

Какво те интересува - питай и ще ти кажа !

Но не забравяй , че между моите и твоите амадини има разлика - моите живеят целогодишно във дворна волиера !

А за третата амадинка - съжалявам и се радвам , че си ме послушал !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Съб Юни 13, 2009 7:11 pm

Искам да те питам каква храна им слагаш, кога ги размножаваш.Не измръзват ли постоянно в външна волиера, дори и да ги храниш с силни храни.По колко пъти им слагаш гнездилки за размножаване.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот seb » Съб Юни 13, 2009 7:36 pm

Хора, помагайте.Днес амадината ми е снесла на замята, не мъти.Искам да оцелее това яйце.Моляви кажете ми как набързо да направя инкубатор.На колко часа да го обръщам, каква температура, влага.Имам една кутиийка да го сложа ли в нея и да я отоплявам на лампа.Яйцето вече седи 15 мин.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Съб Юни 13, 2009 7:52 pm

seb написа:Искам да те питам каква храна им слагаш, кога ги размножаваш.Не измръзват ли постоянно в външна волиера, дори и да ги храниш с силни храни.По колко пъти им слагаш гнездилки за размножаване.


Давам им смешана зърнена храна ( купувам я готова ) , зелено от градината ( по възможност с корени и пръст ) , от време на време разрязана ябълка , а през по-студеното време чат-пат и половинка мандарина .

В момента имат и мека храна , но с друго не ги глезя ( освен жизнено необходимите пясък , минерали на прах и креда / сепийна кост ) .

Не измръзват - зебровите амадини са доста издържливи на студ , но волиерата има и вътрешно помещение , където зимата включвам слабо парно ( температурата тогава е между 5 и 8 градуса ) . Също и външната част на волиерата се затваря ( навремето с прозрачен дебел найлон , сега с прозорци . Въпреки това водата понякога замръзва ( от вън ) , затова е нужно всеки ден да се контролира .

Има амадини , които и зимата спят във външната част и въобще не търсят уютното .

Гнездилките съм ги сложила през април и ще ги сваля когато птиците вече не проявяват интерес към тях . Техният инстинкт за размножаване е подобен на дивите птици ( свързан с годишното време ) .

Този начин на размножаване е малко неконтролиран но излизат и интересни птици , а понеже имам и различни мутации - ако искам да извадя нещо от тях , то събирам в малки кафези птиците по две .


------------------

Снесеното яйце на земята го забрави - тя или ще продължи там да снася и да мъти ( ако си няма гнездо ) или го постави в гнездото , ако си имат такова .

Друг вариант - изваждаш яйцето ( за да не го изядът ) и им поставяш гнездилка - щом се появи първото яйце слагаш и това там !

Успех !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Съб Юни 13, 2009 7:58 pm

Така и направих, мътят но само за интерес ми отговори на въпросите, разбира се ако искаш
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Съб Юни 13, 2009 8:04 pm

seb написа:Така и направих, мътят но само за интерес ми отговори на въпросите, разбира се ако искаш


Нещо не се разбрахме - отговорих ти по-горе и на въпросите . . .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Съб Юни 13, 2009 8:06 pm

Имах предвид тези за температурата, която трябва да е на яйцето.Влажноста на въздуха и през колко часа трябва да се обръща!
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Съб Юни 13, 2009 8:42 pm

seb написа:Имах предвид тези за температурата, която трябва да е на яйцето.Влажноста на въздуха и през колко часа трябва да се обръща!


Сам не можеш да го измътиш ( чрез инкубатор ) , затова ти написах да го забравиш или поставиш по-късно в гнездото .

Нямам представа каква трябва да е температурата , влажността и колко пъти трябва да се обръща ( представи си само колко ток ще замине ... )

Също така не познавам човек , който някога се е опитвал да мъти амадини в инкубатор . . . :think:

Виждал ли си новоизлюпена амадина - знаеш ли тя колко е голяма ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Съб Юни 13, 2009 9:20 pm

Да знам колко е малка.Няма да се опитвам, явно няма да съм първия.Жалко.....
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот seb » Съб Юни 13, 2009 9:37 pm

Сега следващия въпрос:Някъде в форума (не знам къде), четох, че на папагалите се дава или престояла, или варена вода.На амадините трябва ли да се вари вода или да преседява?

Много, ама много благодаря предварително!!!


Приятна вечер :) :drinks:
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Следваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта