Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ЯПОНСКИ ПЪДПЪДЪЦИ

Модератори: nikigeen, yuri

пъдпъдъци

Мнениеот la4ezar » Нед Юли 26, 2009 8:34 pm

Здравейте,мойто запитване е дали японските пъдпъдъци мътят яйца :?: и как се различават мъжко от женско :!: :!: :!:
la4ezar
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 10:25 pm

Мнениеот dr_lukanov » Нед Юли 26, 2009 11:58 pm

Здравейте, японските пъдпъдъци ако имаш женски трябва вече да са пронесли или сега ще пронасят. Половия диморфизъм е слабо проявен. Мъжките се различават от женските по по- дребния ръст, наличието на клоакална жлеза при натискането на която се отделя пенест секрет и по- поведението (гонят се постоянно и пеят също толкова често). Не мътят и снасят яйцата където им падне по- земята :lol: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

пъдпъдък

Мнениеот la4ezar » Пон Юли 27, 2009 9:56 am

Благодаря много ,но мойте още не са пранесли :( ,а когато пронесъд дали ще мойе да слога гълъби да мътят и колко могат да извадят.Вет.доктор ми каза че щом излязът веднага могат да се хранят сами. :|
la4ezar
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 10:25 pm

Мнениеот nikii » Пон Юли 27, 2009 12:28 pm

Ако те разбрах правилно искаш да подложиш пъдпъдъчи яйца на гълабите ,че е възможно е възможно ,но след като се излюпи трябва да го вземеш от гълабите защото те няма да могат да го изгледат.
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

пъдпъдък

Мнениеот la4ezar » Пон Юли 27, 2009 7:49 pm

Да,точно така,но нали тези сладури щом се излязът от яйцата веднага започват да се хранят със смеска за пъдпъдъци,но аз им давам за кокошки носачки и също го много обичат.Аз имам един мъжки и две женски. :D
la4ezar
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 10:25 pm

Мнениеот nikii » Пон Юли 27, 2009 9:42 pm

Ако смяташ да оставиш малките при гълабите след като се излюпят мисля , че малките нямат шанс . Женските пронесоха ли ти вече :think:
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

пъдпъдъци

Мнениеот la4ezar » Пон Юли 27, 2009 9:49 pm

Не,не щом се излюпъд пъдпъдъците ще ги преместя при пъдпъдъците,но така ли е че щом се излюпъд и ги пренеса при пъдпъдъците ще могат да с хранят от храна от която и гулемите,а като стана въпрос още не са пронесли. :(
la4ezar
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 10:25 pm

Мнениеот nikii » Пон Юли 27, 2009 10:11 pm

От кога са ти пъдпъдъците :think: Тази година явно няма да излюпиш малки .
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот nikii » Пон Юли 27, 2009 10:19 pm

Едно съветче :wink: по разрови се в нета за да разбереш как се гледат малките :wink:
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

пъдпъдък

Мнениеот la4ezar » Пон Юли 27, 2009 10:44 pm

Ох,честно казано и аз незнам,но аз ги отглеждам един месец и половина,а предишният сопсвеник незнам :oops: ,но мисля че повече от месец.А ако някой изка смеещи-гугутки или вълнист папагал аз съм от Кюстендил.
la4ezar
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 10:25 pm

Мнениеот lybi123 » Пон Юли 27, 2009 10:46 pm

Гълъбите могат да ти ги излюпят ,но само до там.Най-добре в икубатор.След излюпването стартер за пуйки.Той е най-качествен защото ако правят ментаржилъци както с другите фуражи ,пуйките просто умират-прояждат от първия ден,отделно от големите-да не ги бият.Късмет.
lybi123
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:02 pm
Местоположение: приморско

Мнениеот lybi123 » Пон Юли 27, 2009 11:03 pm

Точно в Кюстендил има наи много пилчари. Те ще те упътят наи добре . Забравих те снасят почти всеки ден А гълъбите лягат рядко и можеш да им слагаш по 2 масимум 3 яица Трябва да си наистина голям фен за да правиш цялата тая гимнастика. Поразпитаи наоколо в махалата,сигурно има някои с инкубатор.
lybi123
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:02 pm
Местоположение: приморско

Следваща

Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта