Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Порода канарчета

Модератор: sandan

Порода канарчета

Мнениеот didony » Съб Ное 19, 2011 8:13 pm

Здравейте.Нов съм във форума и се радвам,че има такъв.Имам една молба;бихте ли ми помогнали да определя породата на моите канарчета.БлагодаряИзображение
didony
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:00 pm

Re: Порода канарчета

Мнениеот didony » Съб Ное 19, 2011 9:12 pm

Ето още една снимка:Изображение
didony
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:00 pm

Re: Порода канарчета

Мнениеот didony » Пон Ное 21, 2011 9:31 am

Ако се налага ще кача още :(
Изображение
Изображение
Изображение
didony
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:00 pm

Re: Порода канарчета

Мнениеот shikata » Вто Ное 22, 2011 11:07 am

Предполагам че никой не ти е отговорил защото е трябвало да ти каже че са безпородни.Само червеното е най вероятно да е червен ахат но така по снимка е малко трудно да се потвърди.За бялото не мога да се изкажа също.Това разбира се не трябва да те спира да си ги харесваш .Шарените са ефектни :drinks:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Порода канарчета

Мнениеот didony » Вто Ное 22, 2011 3:37 pm

Мерси.Дори и да са безпородни все пак е отговор.Но май аз не се изразих правилно.Исках да знам по-скоро към коя група спадат(цветни,фигурностойкови или певци)
didony
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:00 pm

Re: Порода канарчета

Мнениеот nikki_76 » Вто Ное 22, 2011 9:01 pm

Здравей,според мен това което и на ме прилича на червено ахатче е цветно а пък другите са може би певчески,със сигурност не са фигуростойкови.Но най-важното е да си ги харесваш и да те радват другото няма значение,виждам че полагаш грижи така че те ще ти се отблагодарят. :wink:
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: Порода канарчета

Мнениеот nightingale » Вто Ное 22, 2011 10:35 pm

didony написа:.Но май аз не се изразих правилно.Исках да знам по-скоро към коя група спадат(цветни,фигурностойкови или певци)

Червеният канар отпада от певческата група.(освен ако някой не го набеди за Орфей)
За да разбереш а и ние съответно да множем да ти отговорим правилно ,какви са другите канари ,трябва да запишеш песента им.
По принцип класическите цветове при утвърдените две основни певчески породи са предимно лимоново или оранжево жълти.
Руското певческо канарче в овесарков стил е най често бяло.
Но разбира се има винаги изключения.
За да пее добре едно канарче, в никакъв случай не значи ,че трябва да фигурира към призната певческа порода.
Там нещата се придържат към определени стандарти , закони и критерии.
Това прави птицата породиста .
Нищо повече.
Един шарен ''безпороден'' канар какъвто показваш може да има в пъти по -разнообразна и красива песен.
Това не го прави ''второ качество'' птица.
Второ и трето качество са онези ,които са уж породисти а пък не отговарят на основни изисквания.
Ако продължиш и се задълбочиш в хобито, един ден ще пристъпиш към отглеждането и на породисти канарчета.
Тогава ще дойде времето ,да ме разбереш. :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Порода канарчета

Мнениеот didony » Вто Ное 22, 2011 10:43 pm

Благодаря за отговорите. :drinks: Интреса ми към тези създания определено се задълбочава и всяко едно мнение би ми било от ползаДоста изчетох тук ,но още съм доста объркан откъм породи и цветове.
didony
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:00 pm


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта