Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос за обучение

Модератор: sandan

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот woodlark » Нед Апр 07, 2013 9:29 pm

90 процента от така наречената от теб "зборка" за обучение на канари с цел нещо
да се скалъпи все пак, си е чист брак от песента и на северния и на южния славей, на авлигата, червеногръдката, черноглавото коприварче и т. н. Това не са вариации за обучение, traffic_81 :nono: Най- много да си докараш чафкането, чифкането , славеевата ролада и тем подобни неблагозвучия, дразнещи ухото на тези, които са наясно с материята...
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот traffic_81 » Нед Апр 07, 2013 9:45 pm

woodlark написа:90 процента от така наречената от теб "зборка" за обучение на канари с цел нещо
да се скалъпи все пак, си е чист брак от песента и на северния и на южния славей, на авлигата, червеногръдката, черноглавото коприварче и т. н. Това не са вариации за обучение, traffic_81 :nono: Най- много да си докараш чафкането, чифкането , славеевата ролада и тем подобни неблагозвучия, дразнещи ухото на тези, които са наясно с материята...


Мерси за съвета и мнението!!! А имали как някой да покаже или да пусне някое СД за обучение!!!
traffic_81
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Мар 31, 2013 11:04 pm

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот ceco » Пон Апр 08, 2013 4:51 pm

Погледни няколко теми под твоята има тема CD за обучение.
ceco
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 7:42 pm
Местоположение: с.Хърлец общ.Козлодуй

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот nestinar » Пон Апр 29, 2013 10:20 am

traffic_81 написа:
woodlark написа:90 процента от така наречената от теб "зборка" за обучение на канари с цел нещо
да се скалъпи все пак, си е чист брак от песента и на северния и на южния славей, на авлигата, червеногръдката, черноглавото коприварче и т. н. Това не са вариации за обучение, traffic_81 :nono: Най- много да си докараш чафкането, чифкането , славеевата ролада и тем подобни неблагозвучия, дразнещи ухото на тези, които са наясно с материята...


Мерси за съвета и мнението!!! А имали как някой да покаже или да пусне някое СД за обучение!!!

"Цъкни" на този линк-
http://jilgueromurcia.com/cd-s-de-cantos/
Аватар
nestinar
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 10:39 am

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот nestinar » Сря Май 08, 2013 11:13 pm

Ето още малко,но всеки да си го прави по свой вкус!
http://www.clubtimbradomadrid.es/index. ... 44&catid=7
Това съдии/и всичко наоколо/ми се струват излишни,що се отнася до истински любители!
Съвсем наскоро слушах едно тимбрадо,което въобще не е било обучавано!
Ами прилична "работа".
Няма нищо досадно в репертоара му!
Поздрави!
Аватар
nestinar
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 10:39 am

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот veselin » Чет Май 09, 2013 8:19 pm

Колеги някой може ли да ме насочи от каде мога да намеря запис за обучение на орфей?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот veselin » Пет Май 10, 2013 12:40 am

Мога ли да обучавам младите орфей с този запис или е по-добре записът да е на славей?В интернет има изобилие от записи на славей ,но се чуват почти и само ролади което не ми харесва и затова се замислих дали е добра идея да обучавам с горепосочения запис, който е на шампион и със сравнително добро качество.
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот slona67 » Пет Май 10, 2013 9:32 am

Мога ли да обучавам младите орфей с този запис или е по-добре записът да е на славей?В интернет има изобилие от записи на славей ,но се чуват почти и само ролади което не ми харесва и затова се замислих дали е добра идея да обучавам с горепосочения запис, който е на шампион и със сравнително добро качество.

По принцип можеш да обучаваш с каквото си пойскаш,въпроса е какво целиш да постигнеш с твойте птици!
Ако птиците са ти орфей,е хубаво да ги обучаваш на стандарта,а не от запис на птица от конкурс!Защото дори да е шампион,дадения канар не може да представи строфите по начин който да става за обучение!Тоест - не винаги ги изпълнява цялостно и по един и същ начин!Също така не застъпва постоянно всички 17задължителни + някоя и друга свободна и т.н.!Така ,че съвета ми е да си потърсиш сравнително читав запис ,и да обучаваш с него!
И дин въпрос-интересно ми е защо чак сега се сещаш за запис,ако вече имаш млади птици за обучение?
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот veselin » Пет Май 10, 2013 3:58 pm

slona67 написа:По принцип можеш да обучаваш с каквото си пойскаш,въпроса е какво целиш да постигнеш с твойте птици!
Ако птиците са ти орфей,е хубаво да ги обучаваш на стандарта,а не от запис на птица от конкурс!Защото дори да е шампион,дадения канар не може да представи строфите по начин който да става за обучение!Тоест - не винаги ги изпълнява цялостно и по един и същ начин!Също така не застъпва постоянно всички 17задължителни + някоя и друга свободна и т.н.!Така ,че съвета ми е да си потърсиш сравнително читав запис ,и да обучаваш с него!
И дин въпрос-интересно ми е защо чак сега се сещаш за запис,ако вече имаш млади птици за обучение?

От както имам орфеите си търся запис на стандарта ,но си нямам и на идея как да се сдобия с него. Пиленцата днес стават на 20 дни и няма какво да чакам, затова и писах тук.Много бих бил задължен ако някой ми прати стандарта на орфей.
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот woodlark » Нед Май 12, 2013 10:00 pm

Обучението в посока желаното пеене е сложен учебен процес и резултатите от него много рядко биха съвпаднали с очакванията, на който и да е запален по темата :(
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот slona67 » Пон Май 13, 2013 9:20 am

Обучението в посока желаното пеене е сложен учебен процес и резултатите от него много рядко биха съвпаднали с очакванията, на който и да е запален по темата

:nono: Колега доста сте категоричен,предполагам, изхождайки от собствен опит!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Въпрос за обучение

Мнениеот woodlark » Пон Май 13, 2013 7:59 pm

Обучението на канари за песен е един както аристократичен, така и един безмилостно категоричен процес с цел тоталната елиминация на т. нар. грешки, чието долавяне е необходимо да бъде естествен придатък в слуха на селектиращия тези птици :twisted:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

ПредишнаСледваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron