Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Помощ! Подут пръст на канарче!

Модератор: sandan

Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот mariya_86 » Вто Май 07, 2013 11:07 am

Здравейте!
Нова съм във форума и съм тук главно, за да получа помощ относно едното ни канарче.
Преди известно време едното ни канарче си оплете крачето на един конец. Оттогава едното пръстче се поду много, а нокътчето се изкриви. Пилето иначе е в добро здравословно състояние - храни се, има нормални изпражнения, добро оперение. Явно го боли, защото през повечето време стои на едно краче и рядко стъпва на двете едновременно. Направила съм снимки, не знам доколко можете да добиете представа от тях, но се надявам някой да може да ми помогне!
Бих се обърнала към ветеринар, но в нашия град ветеринарните лекари са доста некомпетентни относно малки птици. Затова, ако някой може да ми каже как да помогнем на пилето или поне какво му е, ще съм много благодарна!

Ето и снимките, на които с червеното съм оградила цялото подуто място, от където се вижда как нокътя е изкривен:

Изображение
Изображение
Изображение

Благодаря предварително!
Аватар
mariya_86
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 10:45 am

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот mariya_86 » Вто Май 07, 2013 11:14 am

Не открих как да редактирам поста си, но снимките не излизат, ето линкове към тях:

http://imageshack.us/f/17/img0001ywh.jpg
http://imageshack.us/f/341/img0005aic.jpg
http://imageshack.us/f/855/img0008azh.jpg
Аватар
mariya_86
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 10:45 am

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Май 07, 2013 1:23 pm

Като за начало това не е канарче, а хибрид между канар и щиглещ.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Май 07, 2013 1:26 pm

Снимай от близък план само проблемното място. Ноктите му са за изрязване.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот mariya_86 » Вто Май 07, 2013 1:42 pm

Да, хибрид е. Като се кликне на снимката се вижда още по-добре, но ще направя и в по-близък план. Това, обаче ще стане малко по-късно, защото са много и няма да мога да го хвана. Мъжът ми ще го хване довечера и ще кача снимки.
Аватар
mariya_86
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 10:45 am

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот петър » Вто Май 07, 2013 2:04 pm

Здравей,
пръстът е подут защото конеца е останал впит в него.На вторага снимка се вижда браздичка в подутината,където най-вероятно е конеца.На самия нокът също се виждат две бели чертички и това според мен пак е конеца.Именно върху нокътя трябва да го прережете внимателно с бръснарско ножче и после с пинсета внимателно да го размотаете и да освободите пръста.Ако травмата не е от много отдавна птицата ще се оправи напълно,ако е от по-дълго възможно е да загуби половината пръст.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот mariya_86 » Вто Май 07, 2013 6:36 pm

Петър, прав се оказа! Много ти благодаря!!! Наистина беше конец, махнахме го, но сега е доста изкривена долната част. Вероятно ще изгуби тази част от пръста си, както каза и ти. За съжаление минаха месеци от това заплитане в конеца... Тогава мислехме, че просто я боли, защото се е ударила, не беше така подуто и чакахме да и мине. Но, ако все пак има някаква вероятност да стане обратното и да зарасне , можем ли да направим нещо, за да не зарасне на криво?
Аватар
mariya_86
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 10:45 am

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот mariya_86 » Вто Май 07, 2013 6:55 pm

Прочетох някъде из форума, че някой е мазал крачето на канарчето си с ихтиол, за да спадне подутото; друг пък го е промивал с разтвор от калиев перманганат. Макар, че пръстчето на нашето пиле изглежда ще падне, няма да навреди, ако опитаме да му помогнем с нещо..

Отново благодаря за помощта, Петър!
Аватар
mariya_86
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 10:45 am

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот woodlark » Вто Май 07, 2013 9:59 pm

Това, канарче или хибрид, женско ли Е или Мъжко :?:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот mariya_86 » Вто Май 07, 2013 10:06 pm

Хибрид e. Женски e :)
Аватар
mariya_86
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 10:45 am

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот woodlark » Вто Май 07, 2013 10:20 pm

В такъв случай е разумно да го пуснеш на воля в природата, за да оздравее или, за да създаде потомство с цел съхранение на хибридните му видоизменения, както и излишните по-нататъшни коментари по темата
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Помощ! Подут пръст на канарче!

Мнениеот choro » Сря Май 08, 2013 10:45 am

woodlark написа:В такъв случай е разумно да го пуснеш на воля в природата, за да оздравее или, за да създаде потомство с цел съхранение на хибридните му видоизменения, както и излишните по-нататъшни коментари по темата


Нали се сещаш че ако го пусне го обрича на смърт, понеже няма никакви инстинкти за самосъхранение и мускулатурата му не е толкова развита за да
прави дълги полети :nono:
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

Следваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта