Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Отглеждане на бебе черешарка

Модератор: sandan

Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот marto17_07 » Вто Май 13, 2014 9:00 pm

Здравейте, искам да попитам как да отгледам една малка черешарка на около 2 седмици? Аз я гледам от около седмица и половина и я храня с нарязани бели червеи, скакалци (когато уловя) и разни плодове. Моля ви, кажете нещо друго, ако знаете. Да давам ли някакви витамини и да давам ли вода? Напоследък е малко по-мудна и писка по-тихо. Все още само лежи, не може да се изправи. Чудя се, дали това е нормално? Моля ви помогнете ми. :( Искам да я отгледам на всяка цена.
marto17_07
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 8:13 pm

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот marto17_07 » Сря Май 14, 2014 9:44 am

Моля ви кажете нещо. Помогнете ми :(
marto17_07
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 8:13 pm

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот akademika » Сря Май 14, 2014 10:54 am

Аз съм ги изхранвал със сварен жълтък и тахан + плодове : ягоди, череши ,ябълки ,черници , зависи какво има + други добавки . Сега вече на пазара има готова храна за бебета папагали спокойно може да я храниш с нея като можеш да добавиш жълтък или някакъв плод .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот marto17_07 » Сря Май 14, 2014 11:33 am

Тази храна за бебетата папагали не е ли за съвсем малки пиленца
marto17_07
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 8:13 pm

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот marto17_07 » Сря Май 14, 2014 11:37 am

Мен ме притеснява повече това че е малко неактивна и не се движи много много
marto17_07
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 8:13 pm

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот akademika » Сря Май 14, 2014 2:28 pm

Храната за бебета папагали е балансирана и е подходяща за изхранването на повечето бебета зърноядни птици в нея има нужните протеини, калций и др. съставки който в момента не помня . Вие ако искате допълнително може да я обогатите по ваша преценка . По принцип аз съм я мешал с жълтък ,ягода/череша и тахан . Белия червей е много коварна храна и с него човек трябва да внимава :!: лично аз никога не съм го ползвал . Най- характерния признак за здравословно състояние на бебетата са изпражненията, ако те са в ципа и безпроблемно се отстранявата с пинсета от гнездото значи храната деиства добре на малките ако не са с ципа и са воднисти значи храната не е подходяща за малките и трябва да се смени . С напредването на възраста към храната трябва да почне да добавяте смлени ядки/семена и мак . Аз накисвам ядки от кайсия за една вечер и на другия ден ги обелвам и смилам ,тази каша я смесвам с меката храна и готово . Има много видове смески за дохранване на зърноядни пилета и по тази тема може да се изпише доста материал .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот marto17_07 » Сря Май 14, 2014 4:25 pm

Благодаря ти за отговора. Може ли да ми кажеш някой сайт, от който мога да си набавя такава храна, защото аз живея в малък град и тук в зоомагазините не са и чували за такава храна. :shock:
marto17_07
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 8:13 pm

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот akademika » Сря Май 14, 2014 6:42 pm

marto17_07 написа:Благодаря ти за отговора. Може ли да ми кажеш някой сайт, от който мога да си набавя такава храна, защото аз живея в малък град и тук в зоомагазините не са и чували за такава храна. :shock:

Тогава щом няма от тази храна си купи мека храна за канарчета овлажняваш я по същия начин и после в кухненския робот да стане на каша и си готов . Ако и такава храна няма остава старомодния начин варен жълтък с тахан + некъв плод .По принцип аз съм ползвал кашата за бебета папагали на CEDE и сместа за подхранване на малки канарчета на VERSE LE LAGA ако зоо магазините работят с тези фирими могат да ти поръчат от тези продукти продукта за папагали излиза на сметка заради цената и количеството .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот mytanta » Сря Май 14, 2014 7:26 pm

ярма омесена с яйце на много гъста каша е безотказна храна за зърноядни малки птици,растат като гъби :cool: .
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот marto17_07 » Сря Май 14, 2014 7:28 pm

Благодаря за помоща, ще си купя мека храна за канарчета. А трябва ли да му давам вода и ако да как.
marto17_07
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 8:13 pm

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот akademika » Чет Май 15, 2014 8:02 am

Нали овлажняваш меката храна с плод или вода от самата храна ще си набавя водата . Вода може да му сложиш когато почне да лети и да изследва кафеза .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Отглеждане на бебе черешарка

Мнениеот nightingale » Нед Май 18, 2014 1:33 pm

akademika написа: Аз накисвам ядки от кайсия за една вечер и на другия ден ги обелвам и смилам ,тази каша я смесвам с меката храна и готово .


пСОЛЮТНА грешка. :cool:
Ама не искам да изпадам в подробности , че пак ще ме обвиниш в заяждане.
Свареното просо върши идеална работа ...пък и погълнато то не освобождава цианид.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Следваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron