Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Възможно ли е съжителство?

Модератор: sandan

Възможно ли е съжителство?

Мнениеот lenadi » Чет Окт 02, 2014 2:09 pm

Здравейте! Гледала съм преди доста време в продължение на 4-5 години двойка вълнисти папагалчета и канарче . Трябваше да се разделя с тях заради децата (бебета).
Много искам да си взема пак канарче, но имам персийска котка на 4 години. Дали е възможно такова съжителстване?
lenadi
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 9:53 am
Местоположение: Шумен

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот stoianov » Чет Окт 02, 2014 8:26 pm

lenadi написа:Здравейте! Гледала съм преди доста време в продължение на 4-5 години двойка вълнисти папагалчета и канарче . Трябваше да се разделя с тях заради децата (бебета).
Много искам да си взема пак канарче, но имам персийска котка на 4 години. Дали е възможно такова съжителстване?


Няма да стане тая работа.Особено с персийка на 4 години.
Щом си гледала канарче, знаеш какви птици са и как реагират на стрес.

пп Аз също имам бебе на 9 месеца и канари/в различни стаи/ и не виждам проблем при правилна хигиена.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот lenadi » Чет Окт 02, 2014 9:40 pm

Бебетата ми вече чакам да имат бебета - споменах ги само за инфо. :cool:

Да си призная, много се надявах на някакъв положителен отговор. :(
Имам "полу-стена" между две врати в хола - дали би било подходящо място, ако там високо закача клетката, като под нея няма нищо, което котката би могла да ползва за трамплин...
Тази пухкавелка не обръща изобщо никакво внимание на рибките в аквариума (от три месеца ги имам). Единствено понякога издава странни звуци когато види гарги на терасата или през прозореца - кацнали върху тялото на климатика, но само толкова.
lenadi
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 9:53 am
Местоположение: Шумен

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот Мъро » Чет Окт 02, 2014 10:14 pm

Аз имах персийска котка и гледах и амадини и папагали, като са в клетките нямаше проблем спеше до тях но излязат ли извън клетката ставаше страшно.Не че ще ги изяде но си играе с тях и ги наранява.Всичко зависи от характера на котката.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот stoianov » Чет Окт 02, 2014 11:56 pm

lenadi написа:Бебетата ми вече чакам да имат бебета - споменах ги само за инфо. :cool:

Да си призная, много се надявах на някакъв положителен отговор. :(
Имам "полу-стена" между две врати в хола - дали би било подходящо място, ако там високо закача клетката, като под нея няма нищо, което котката би могла да ползва за трамплин...
Тази пухкавелка не обръща изобщо никакво внимание на рибките в аквариума (от три месеца ги имам). Единствено понякога издава странни звуци когато види гарги на терасата или през прозореца - кацнали върху тялото на климатика, но само толкова.


:think: :think: :nono:

още ли търсиш отговор......
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот lenadi » Пет Окт 03, 2014 6:55 am

Май само ще си мечтая за канарче... :(
lenadi
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 9:53 am
Местоположение: Шумен

Re: Възможно ли е съжителство? МОЖЕЕЕЕЕЕЕ! :)

Мнениеот lenadi » Пет Дек 26, 2014 1:03 pm

Възможно е! :D
Изображение

Почти месец е вкъщи. Първата вечер пазих котката, макар че клетката е нависоко, като под и около нея няма нещо, което писана би използвала за трамплин към кафеза.
Вече не обръща внимание на птичето, а то пропя на Бъдни вечер. :D
lenadi
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 9:53 am
Местоположение: Шумен

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот shikata » Вто Дек 30, 2014 9:12 pm

Всичко зависи от обучението на котката, само не го пускайте да лети в стаята да не и се задейства ловния инстинкт.Имам един познат който ми е обяснявал как си е учил неговата котка, да не му закача папагалите.Всеки път щом котката им се загледа и подмята опашка хвърлял кибрит по нея, след първия ден само потракването с кибрита вършило работа, докато изчезнала и нуждата от него.И честито за новия любимец, всеки от нас така е започнал някога, с едно птиче и с голям мерак.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот nightingale » Вто Дек 30, 2014 10:45 pm

Котка !!!
Тя си остава истински хищник и в момента в който й се отдаде възможност инстинктът й ще се задейства.
Резултатите са винаги плачевни.
Котка може да се научи да пърди под вода , да кара колело, да свири на пияно , но никога да загърби същността си.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот shikata » Вто Дек 30, 2014 10:54 pm

Taka e, но като не дадеш възможност да стига клетката, няма да има ядове.Преди някоя и друга година с ужас установих че моята персийка се е научила да се качва върху клетка на стената вкъщи(явно съм я подценил ), в която имаше ръчно отхранен щиглец(щиглеца от както се помни я е виждал в стаята).Котката си лежеше върху клетката, а щиглеца си подскачаше спокойно от клечка на клечка, подсвирваше си и подръпваше от космите на котката.Явно не е било за първи път, а просто аз станах свидетел за първи път.Въпреки всичко взех мерки това да не се повтаря :drinks:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот stoianov » Сря Дек 31, 2014 12:10 am

Като му гледам отчаяния поглед на това канарче....ама може и от кацалката да е. :D
Подкрепям nightingale за котките и инстинктите.Колко високо е клетката? Щото аз съм виждал моята котка, за едно врабче да се "катери" по къщата на около два метра и половина.Не ги подценявайте.Да няма после пускане на нова тема- канарчето ми спря да пее.
Айде със здраве и честит нов домашен любимец.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Възможно ли е съжителство?

Мнениеот lenadi » Съб Яну 10, 2015 10:40 pm

Честита Нова година на всички!
Пильо се чувства добре и прави опити да пее. :wink:
lenadi
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 9:53 am
Местоположение: Шумен


Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта