Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Някой може ли да ми помогне .. ?

Модератор: sandan

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот Dr. Velev » Пет Ное 07, 2014 9:24 pm

Отдавна не бях влизал в сайта ,но първото което прочетох отново ме амбицира да напиша туй онуй. Много се дразня от хора с комплекси на малкия град и село. Тяхната неграмотност е пагубна за мнго хора , защото насажда омраза към знаещите и можещите и пречи на тези които искат да се развиват. Специалиста по гугутки съм сигурен , че е гола вода , защото ще му задам само 2-3 въпроса и ще се смеем задружно./като начало само за гугутки/ Познанията му относно антибиотиците също са ниво практик / ще опитвам па може и да открием топлата вода / За сага само хвърлям ръкавица. :cool:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот stoianov » Пет Ное 07, 2014 9:56 pm

Dr. Velev написа:Отдавна не бях влизал в сайта ,но първото което прочетох отново ме амбицира да напиша туй онуй. Много се дразня от хора с комплекси на малкия град и село. Тяхната неграмотност е пагубна за мнго хора , защото насажда омраза към знаещите и можещите и пречи на тези които искат да се развиват. Специалиста по гугутки съм сигурен , че е гола вода , защото ще му задам само 2-3 въпроса и ще се смеем задружно./като начало само за гугутки/ Познанията му относно антибиотиците също са ниво практик / ще опитвам па може и да открием топлата вода / За сага само хвърлям ръкавица. :cool:


Ти сега що така обиждаш? :evil: Не ние от малкия град сме с комплекси, а вие от София се мислите за голяма работа. :cool:
За какво не си съгласен, че за ХРБ давам тиловет ли?Или за доксициклина?А за практиката и антибиотиците ще кажа, че е така защото НЯМА кадърни ветеринари в България, които до разбират от птици?Не от прасета и коне, а от птици.И затова ние си "играем" на чичо доктор.Знаеш ли колко твои колеги са ми уморили качествени и скъпи птици?На принципа на топлата вода.Сега отивам в аптеката и казвам дай ми този антибиотик, без много обяснения.

А ти защо първо не помогна на момчето, а веднага почна да спамиш? :think:

Велев, за ръкавицата.....приемам....ама да знаеш, че те познавам и от други форуми, където ти тотално се изложи с диагнози и показа колко разбираш от гълъби и гугутки.... :lol: :lol: :lol:
И заради уважението ми към akademika съм внимавал какво ще напиша, а нали се сещащ, че към теб няма да е така.... :twisted: :mrgreen:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот Dr. Velev » Пет Ное 07, 2014 10:19 pm

Дали съм се изложил има кой да прецени . Диагнози в интернет не поставям , защото уважавам пофесията си и не лекувам в саитовете . А колегите които са се допита,и до мен /имам предвид вет. лекари / се радват на сериозно уважение в цялата страна . Аз не живея в София а в Париж. В Европа най добрите селекционери живеят в селата , но са грамотни . А вашите заплахи само могат да доведат до БАН.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот stoianov » Пет Ное 07, 2014 10:24 pm

Dr. Velev написа:Дали съм се изложил има кой да прецени . Диагнози в интернет не поставям , защото уважавам пофесията си и не лекувам в саитовете . А колегите които са се допита,и до мен /имам предвид вет. лекари / се радват на сериозно уважение в цялата страна . Аз не живея в София а в Париж. В Европа най добрите селекционери живеят в селата , но са грамотни . А вашите заплахи само могат да доведат до БАН.


Айде ся.Ти обиждаш, пък на мен БАН........ :think: :think: :think:
Нещо се уплаши май..... :D :lol: :mrgreen:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот Dr. Velev » Пет Ное 07, 2014 10:40 pm

Аз не се плаша от такива отворени новобранци като тебе . ХА ХА. Многознайковци ,които дава акчл за всичко . Сериозните слекционери само се смеят и забавляват .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот Dr. Velev » Пет Ное 07, 2014 10:56 pm

За ГУГИ
Цитат само от вчера ;06.11.2014 г.
VIP птицевъд Plamena Iankova / Пламена Янкова
Благодаря на д-р Велев за помощта, птиците ми са излекувани благодарение на консултация по телефона!
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот georgiev » Пет Ное 07, 2014 11:07 pm

Здравейте, намесвам се в спора, защото трябва да се уважаваме. Не се познаваме, но факта, че г-н Велев е доктор, следа да се досещаме, че е по грамотен - теоретично и практично, в съответната област, от всички ни.
Предполагам, че човека който беше с проблемното канарче, се е отказал да влиза в сайта, виждайки до къде се стигна - спорове, обиди и т.н. Всичко това е излишно. Аз също не се изказвам, предпочитам да чета и да "отсявам семето от плявата".
Предлагам да "вървим напред", да се ограмотяваме, да се развиваме, независимо от областа, защото всекидневно излиза информация, че процента на неграмотните се увеличава.
Нека да увеличаваме научните статии, да добавяме преводи от други сайтове, да развиваме сайта, за да има полза от него, та когато човек имащ съответен въпрос, да може да намери отговора му тук, възможно най-бързо и лесно.
Развитието на света не може да се спре, трябва да сме "в крак" с него, а не "да тичаме" след него. В тази вразка, всеки може да помогне с практиката си или с научните си познания, а др. Велев и с двете. Има написани тонове световна литература за отглеждане на птиците - декоративни и селскостопански, от които можем да се възползваме - нека да го направим.
С уважение, Г. Георгиев.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот Dr. Velev » Пет Ное 07, 2014 11:33 pm

Напълно сте прав. Човек колкото повече знае разбира ,че знае твърде малко. Точно по този повод се дразня от категорични изказвания от хора дилетанти , които заблуждават хората.. Имам много материали писани и превеждани от мен и в този саит, но малко хора се опитват да вникнат и бъдат сериозни отглеждачи и селекционери . С Д-р Луканов и други колеги вече издадохме 5 брой на списание " ЗООХОБИ " Преди години в продължение на пет последователни години издавахме вски месец " Информационен бюлентин" на Българският национален клуб за цветни канчрчета , чийто председател бях в продълцение на 10 години . Сега съм представител на България в ЕЕ / Световен съюз с 28 страни членки и членска маса 2 000 000 човека / А в България- Кратка информация и цели


Съюз на гълъбовъдите и развъдчиците на дребни домашни животни в Република България

Предмет на дейност:
Отглеждането на породисти гълъби и други домашни животни като декоративни домашни птици, екзотични птици, зайци, животни с ценни кожи и други.
Учредители


Председател:
Данко Петков Петков, гр. София Люлин 1324 ул. Минск 8
Тел.: 0884 217 557 begin_of_the_skype_highlighting 0884 217 557 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting , 0898 660 665 begin_of_the_skype_highlighting 0898 660 665 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting
E-mail: dapo123@abv.bg

Зам. председатели:
Емил Георгиев Димитров, гр. Варна
Тел.: 0895 641 042 begin_of_the_skype_highlighting 0895 641 042 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting
E-mail: emil.varna@abv.bg
Д-р Христо Луканов, гр. Велико Търново
Тел.: 0898 419 751 begin_of_the_skype_highlighting 0898 419 751 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting
E-mail: dr_lukanov@abv.bg

Председател на Комисия по стандартите:
Михаил Асенов Михов, гр. Костинброд2230 ул. Охрид40а
Тел.: 0894 431 512 begin_of_the_skype_highlighting 0894 431 512 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting
E-mail: mihatakb@abv.bg

Председател на Съдийска комисия:
Димитър Стефанов Станчев, гр. Русе
Тел.: 0887 294 207 begin_of_the_skype_highlighting 0887 294 207 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting
E-mail: d_stanchev73@abv.bg

Председател на Научна комисия:
Д-р Борис Александров Велев, гр. София
Тел.: 0888 315 410 begin_of_the_skype_highlighting 0888 315 410 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting
E-mail: bav_velev@mail.bg

Председател на Арбитражна комисия:
Димитър Петков Брънков, гр. Пловдив
Тел.: 0888 817 141 begin_of_the_skype_highlighting 0888 817 141 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting
E-mail: dimitar_brankov@abv.bg

Членове на Управителния съвет:
Валентин Атанасов Димитров, гр. Добрич
Тел.: 0887 155 683 begin_of_the_skype_highlighting 0887 155 683 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting
E-mail: v.a.dimitrov@abv.bg
Атанас Димов Дарачев, гр. Айтос
Тел.: 0888 024 444 begin_of_the_skype_highlighting 0888 024 444 БЕЗПЛАТНО end_of_the_skype_highlighting
E-mail: nasko812@abv.bg

Устав


Цели:
- Опазване и подобряване на наличния генетичен фонд местни породи гълъби, представянето им пред европейската гълъбарска общественост с цел вписването им в регистъра на породите;
- Развъждането и популяризирането на породисти гълъби;
- Развъждането и популяризирането на дребни домашни животни;
- Създаване в младото поколение на интерес към живата природа и култивирането на навици за нейното запазване и обогатяване.
Членски внос


Годишен - 50 лв.
Членове


Членове на Съюза могат да бъдат всички гълъбовъдни, птицевъдни, зайцевъдни сдружения, дружества и клубове на развъдчици на дребни домашни животни регистрирани на територията на България. В съюза не могат да членуват еднолично физически лица.



Hristo Lukanov
Poultry Section
Department of " Animal Science - monogastric and other animals"
Faculty of Agriculture
Trakia University
6000 Stara Zagora
Bulgaria
e-mail: dr_lukanov@abv.bg , telephone: +359/ 898 419 751.
• Зам. Председател СГРДДЖРБ;
• Председател на BAPB;
• Председател Секция "Кокошеви и водоплаващи птици" към СГРДДЖРБ;
• Председател Стандартна комисия към СГРДДЖРБ;
• Член на Съдийската комисия към СГРДДЖРБ;
• Съдия категория B и D
• ……………………………………………………………………………..
• Иван Узунов
• 0886402275
• Адрес: Пластика Про, ООД
• ул. Джон Попов 14
• 8600, гр. Ямбол
• България
• За поръчка: тел/факс: +359 46 629053
• Лице за контакт: Иван Узунов
• мобилен: +359 88 6402275 e-mail: iuzunov@plasticapro.com

Hristo Lukanov

ПП -извинете за честите правописни грешки които допускам порадо писането ми на фонетика /
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот Dr. Velev » Пет Ное 07, 2014 11:43 pm

Както виждате не всички ЗНАЕЩИ И МОЖЕЩИ хора живеят в София :cool:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот nightingale » Съб Ное 08, 2014 5:01 pm

akademika написа:От снимката се вижда че птицата е с червена халка 2012 година се ползваха червени халки . .

akademika написа: Вашият познат ви е купил възможно най-старата птица която се е продавала на пазара. .



24 месеца = стара птица.
кво нещо е форума, винаги има какво да научиш.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот stoianov » Нед Ное 09, 2014 1:36 am

Dr. Velev написа:Аз не се плаша от такива отворени новобранци като тебе . ХА ХА. Многознайковци ,които дава акчл за всичко . Сериозните слекционери само се смеят и забавляват .

И продължава да обижда.... :think:
Какво пише вляво, потребител, не нов потребител.Ти откъде разбра че съм новобранец а?Виждал ли си ме?Говорил ли си с мен?Щото аз говорих с теб на една изложба преди няколко години в Пловдив и.... :shock:
Аз не съм селекционер, аз съм гълъбар, ама пак се забавлявам и се смея много. :cool:

Dr. Velev написа:Както виждате не всички ЗНАЕЩИ И МОЖЕЩИ хора живеят в София :cool:

Ей, обаче не четете, ами само си насосвате, както ви е изгодно на вас.Аз казах,че вие в София се мислите за такива, не че ние не можем.
stoianov написа:
Dr. Velev написа:..... Специалиста по гугутки съм сигурен , че е гола вода , защото ще му задам само 2-3 въпроса и ще се смеем задружно./като начало само за гугутки/ Познанията му относно антибиотиците също са ниво практик / ще опитвам па може и да открием топлата вода / За сага само хвърлям ръкавица. :cool:

.....За какво не си съгласен, че за ХРБ давам тиловет ли?Или за доксициклина?А за практиката и антибиотиците ще кажа, че е така защото НЯМА кадърни ветеринари в България, които до разбират от птици?Не от прасета и коне, а от птици.И затова ние си "играем" на чичо доктор.Знаеш ли колко твои колеги са ми уморили качествени и скъпи птици?На принципа на топлата вода.....

Нищо не каза за антибиотиците?С кой "мой опит" не си съгласен?Нещо бягаш по тъча....Ми тя топлата вода е открита бе Велев, аз само пускам антибиотика и бъркам. :cool:Щеше да питаш нещо, ми питай, може да научиш нещо ново.Щото ти си учил от книги и учебници, а мен ме е учил ....живота. :D

Сега сериозно и към всички.Съгласен съм с georgiev, но форума не е това което беше преди.Г-н Велев се е доказал със знания и опит/при канарите :D /, съгласен съм, на защо не помогна на zarko, и много други като него във форума?Знае много добре за какво става въпрос, може да помогне с две думи и едно изречение.Оставям на него да отговори, и след това аз ще кажа..... :mrgreen:
Вместо това той се държи арогантно, обижда, заяжда се...и после разтяга някви локуми, съюзи, списания , ала-бала...
Аз не съм доктор, моята професия е друга, но въпреки това се опитах да помогна/както и akademika/, а г-н доктора и това не направи. :!
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Някой може ли да ми помогне .. ?

Мнениеот Dr. Velev » Нед Ное 09, 2014 11:18 am

Dr. Velev написа:
Дали съм се изложил има кой да прецени . Диагнози в интернет не поставям , защото уважавам пофесията си и не лекувам в саитовете . А колегите които са се допита,и до мен /имам предвид вет. лекари / се радват на сериозно уважение в цялата страна . В Европа най добрите селекционери живеят в селата , но са грамотни ./не се учат само от живота ,за това има училища, университети, книги итнт/ .

Да отговарям на хора като твоя милост е само загуба на време . Явно живота не те е научил още/ има надежда на годините на малкия ми син си /. Както мъдро постъпи академика ,ще постъпя и аз.Приятелят ми Румбата , хитро е постъпил в сайта като е сложил бутончето "врагове "и "приятели "така ,че проблема с "доказващите се " се решава безболезнено. Сайта се изчиства от скарабеловци. Бъди щастлив ГУГИ.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Канарчета

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта